van Paul Telussa op Olympisch sporter vliegt Oranje terug Oud-roeister wint goud op racefiets Verbruggen: Smog was een hype Russische houder wereldrecord zoek PZC Maandag 18 augustus 2008 3 1 Ik wou vechten voor de groep en voor mijn land, maar ik keer nu toch terug omdat ik te weinig steun kreeg van de bond." De Belgische olympiër Vincent Kompany in Het Nieuws blad over zijn terugkeer naar HSV. „Het is een droom om tegenover jongens zoals Emanuel Adebayor en Robin van Persie te staan, normaal kom ik ze alleen tegen op de Playstation." Ajacied Vurnon Anita over zijn optreden tegen Arsenal in het Amsterdam Tournament. In De Pers. „Ik liep naar Johnson toe om hem te feliciteren, ook al wist ik waarmee hij bezig was. Iedereen wist het." Carl Lewis over zijn verloren too meter finale op de Spe len van 1988. Ben Johnson won, maar hij werd twee we ken later betrapt op doping. In AD Sportwereld Pro. „Buitenlanders vinden het leuk en lucratief om in Nederland te spelen. Als dat zich verder ontwikkelt, verliezen we in Nederland de aansluiting." Hockeyinternational Teun de Nooijer in Sportweek. „Regelmatig stel ik mezelf de vraag wat er was gebeurd als een fa cet anders was gelopen? Wat als Louis van Gaal me niet naar Alk maar had gêhaald?" PSV-spits Danny Koevermans denkt dat het leven van een voetballer van toevalligheden aan elkaar zit. In VI. „Het lijkt me een heerlijk gevoel dat als ik naar Frankrijk wil rij den, ik dat ook kan gaan doen. Ik heb me altijd in een klein we reldje bewogen, waarin presteren voorop stond." Judoka Mark Huizinga nam na zijn uitschakeling op de Spelen afscheid van het judo. In De Pers. De Oranje-afvaardiging op de Olympische Spelen keert maandag 25 augustus, een dag na de sluiting, terug naar Nederland. Het KLM-vliegtuig zal wor den bestuurd door Lisa Wes terhof Zij deed als zeilster nog mee aan de Olympische Spelen van 2004 in Athene. In de 470 voer Westerhof met tweevoudig medaillewinna res Margriet Matthijsse niet in de prijzen, waarna ze een opleiding ging volgen als pilo te. Die rondde ze met succes af, waardoor ze maandag het vliegtuig mag besturen. Hein Verbruggen noemt de ophef in de westerse media voorafgaand aan de Olympische Spelen over de slechte luchtkwaliteit in Pe king een hype. „Het doet me denken aan het millennium- verhaal, toen zouden er ook allerlei verschrikkelijke din gen gebeuren", zei het IOC- lid en voorzitter van de coör dinatiecommissie van deze Spelen. Er heeft, volgens hem, nog geen sporter ge klaagd over smog. „De 'air- quality' is gewoon een hype geweest. De nevel die hier nu soms hangt, heeft alles met de vochtigheid te maken." Rebecca Romero is de eer ste Britse vrouw die me dailles heeft gewonnen in twee verschillende olympi sche sporten. Ze veroverde gis teren in Peking het goud op de individuele achtervolging bij het baanwielrennen, ter wijl ze vier jaar geleden in Athene nog zilver won als roeister in de Britse dubbel- vier. Romero reed op de olym pische piste in de finale haar Noord-Ierse ploeggenote Wendy Houvenaghel op rui me afstand. Romero ruilde pas twee jaar geleden de roei boot in voor de racefiets. De houder van het wereld record verscheen zater dag niet aan de start van de olympische 20 kilometer snel wandelen. Sergei Morozov uit Rusland was zoek, niemand wist (of wilde vertellen) waar om de Rus verstek liet gaan. De internationale atletiekfede- ratie had een afmelding zon der reden binnengekregen. Een Russische official wilde niet ingaan op de reden, als hij die al kende. „Hij is niet in Peking gearriveerd. We heb ben op hem gewacht, maar hij verscheen niet." Verder weigerde hij alle commen taar. „Hij is er gewoon niet." Het olympisch zwemtoernooi in de fraaie Water Cube van Peking heeft, niet in de laatste plaats met dank aan het su perzwempak van Speedo, 25 wereldrecords opgeleverd. De mannen, aangevoerd door achtvoudig winnaar van goud Mi chael Phelps, scherpten veertien keer een mondiale toptijd aan, de vrouwen elfmaal. De organisatie meldde gisteren te vens dat ondanks de krachtsexplosies in het water de doping controles tot dusver alle negatief zijn uitgevallen. speelstijl en tactiek heeft gedrukt. „Ik heb niets aan het systeem (4-4-2) en de manier van spelen veranderd", zei Verdegem. „Zoals Paul het graag wil, zo hebben we gespeeld, al was de tegenstander natuurlijk van een veel hoger ni veau dan waar we tot nu toe tegen hebben gespeeld." Hoek moest wel eens wat verder terugzakken dan het gewend is en kon niet altijd het snelle combina tievoetbal spelen waar Telussa zo aan verknocht is. Maar op de zali ge zaterdagavond, georganiseerd door de jubilerende supporters club, werden de veredelde ama teurs maar zelden echt overspeeld door de technisch, fysiek en condi tioneel wel betere profs. Willem van Hanegem zal er niet veel wijzer en zeker ook niet vrolij ker van zijn geworden. De twee goals die het verschil maakten, één van Morten Skoubo in de vijfde minuut na rust en één van Mike van der Kooij in de allerlaatste mi nuut, kwamen beide uit hoek schoppen. En bovendien vielen ze allebei toen Joan van Belzen niet meer onder de lat stond bij Hoek en Giovanni Siereveld, de beste kopper, zich met een blessure had laten vervangen. Meer kansen kreeg FC Utrecht ei genlijk niet, zeker geen uitgespeel de. Hoek was zelfs veel dichter bij een treffer die uit een vloeiende aanval kwam. Alain Grozdanic maakte de mooiste actie van de wedstrijd, toen hij een kwartier na rust uit een pass van Geert Bos- schaart op het doel afging, een te genstander uitkapte en via de han den van keeper Michel Vorm op de paal kogelde. Het had de 1-1 kunnen opleveren, die op basis van het spelbeeld nog verdiend was geweest ook. Zowel met de eerste keus voor rust als daarna met een vijftal invallers bleef Hoek goed meevoetballen. En wat in deze wedstrijd tegen ge louterde profs het meest opviel, was de snelle aanpassing van Bos- schaart, Mechelink, Schilperoort en Pattinama, die nieuw zijn in de selectie. Ferry Alfons: „Ik heb het gevoel dat we een beter elftal heb ben dan vorig jaar." N het was RCS dat de leiding nam via Dennis de Nooijer: 0-1. Vlissingen kwam via een straf schop van Peter de Jong langszij. Randy de Dreu zorgde voor de 2-1-zege, door van afstand in te schieten. Daarna werden HW'24 (1-0, doelpunt Raymond Wolff) en Bruse Boys (2-0 via Rudley St. Jago en Peter de Jong) verslagen. RCS eindigde als tweede. De Sou- burgse eersteklasser won na het ongelukkige verlies tegen Vlissin gen achtereenvolgens van Bruse Boys (1-0 via Mohrad Bobouh) en HW'24 (4-1 via Dennis de Nooijer 2x, Gérard de Nooijer en Mohrad Bobouh). „De best voet ballende ploegen eindigen als één en twee", zei RCS-aanvoerder Gérard de Nooijer na afloop. Vlissingen-verdediger Peter de Jong (links) wordt op de huid gezeten door Marco Ketting van Bruse Boys. foto Ronald den Dekker elijk. foto Camile Schelstraete Hoek-FC Utrecht Hoek-FC Utrecht 0-2 (0-0). 50. Morten Skoubo 0-1, 89. Mi ke van der Kooy 0-2. Scheids rechter Wim van der Meer (Ter- neuzen). Aantal toeschouwers: 1000. Hoek: Joan van Belzen; Tim Mechelink, Giovanni Siereveld (40. Jeroen van de Broeke), Björn Langeveld, Geert Bos- schaart; Gideon imagbudu, Cor- né Schilperoort, Stijn Mahieu, Alain Grozdanic; Ferry Alfons en Regilio Pinas. FC Utrecht: Michel Vorm; Tim Cornelisse, Francis Dickoh, Alje Schut, Etienne Shew-Atjon; Gregoor van Dijk, Loïc Loval, Michael Silberbauer; Lucian Sanmartian, Morten Skoubo en Leroy George. Hoek bracht na rust Robbie de Moor, Bert den Hamer, Ken neth Okorley, Josimar Pattina ma en Maarten van Rosevelt in het veld. Joan van Belzen, Comé Schil peroort, Gideon Imagbudu, Tim Mechelink en Stijn Mahieu kregen in de tweede helft rust van de trainer. FC Utrecht speelde voor de rust met zijn sterkste elftal. De Deense spits Morten Skoubo (28), die van Real Sociedad komt, maakte een statische in druk en onderscheidde zich al leen door een rake kopstoot in de vijfde minuut na rust. Van de vaste kern zat Cedric van der Gun met een blessure op de tribune.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33