Kleine kans op zaadvisserij 4 mmmm. mm-1 Varende vrouwen krikken Nederlandse medaille-oogst op Word ook abonnee! Minister Verburg roept natuurbeweging en sector op tot overleg. Maandag 18 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 194 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 roeisters van de vrouwenacht (rechts) pakten dankzij een feno menale eindsprint verrassend het zilver. foto's EPA en ANP liipi sten van der Kolk (links) grepen het goud bij de lichte dubbel- twee. De zeilsters Merel Witteveen, Annemieke Bes en Mandy Mulde (midden) wonnen zilver in de Yngling-klasse en de PEKING - Varende Nederlandse vrouwen hebben de tot nu toe tegenvallende medaille-oogst op de Olympische Spelen giste ren behoorlijk opgekrikt. De roeisters Marit van Eupen en Kir- VLISSINGEN - Rijkswaterstaat heeft zeeschepen bij Vlissingen een snel heidsbeperking opgelegd. Voorlo pig mogen schepen niet harder dan. tien mijl per uur varen over de Westerschelde bij Vlissingen. Dat besluit volgde nadat twee sche pen zaterdag opnieuw vloedgol ven hadden veroorzaakt op het Badstrand in Vlissingen. Een vijfja rig jongetje werd doordoor verrast en is door de strandwachten uit het water gehaald. Een 63-jarige vrouw verdraaide haar knie toen zij tijdens een strandwandeling ge grepen werd door één van de gol ven. zie ook pagina's Zeeland: rem op scheepvaart AMERSFOORT - Het beleid van het Amersfoortse verzorgingshuis St. Pieters en Bloklands Gasthuis om zeventigplussers in principe niet meer te reanimeren, heeft tot veel ophef geleid. Volgens de instelling zou reanimatie schade kunnen toe brengen aan zeventigplussers, waardoor hun levenskwaliteit erg kan verminderen. Zeeuwse verzorgingshuizen voe ren een ander beleid. Iedereen wordt - ongeacht de leeftijd - gere animeerd, tenzij mensen zelf eer der hebben aangegeven dat niet te willen. pagina 4: scherpe kritiek op niet reanimeren 'in principe reanimeren we altijd' Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 door Frank Balkenende YERSEKE - Mosselkwekers kunnen dit najaar mogelijk toch mossel zaad opvissen in de Waddenzee. Minister Gerda Verburg van Visse rij maakt zich sterk voor najaarsvis serij. Zij heeft dat zaterdag gezegd tijdens de Mosseldag in Yerseke. Volgens Verburg liggen er mossel- banken die na de winter door storm en stroming vrijwel zeker verdwenen zijn. Dat mosselzaad kan dan beter worden opgevist en uitgezaaid op kweekpercelen. Dit voorjaar konden de mossel kwekers geen mosselzaad (hun grondstof) opvissen. Natuur- en milieuorganisaties vochten de aan gevraagde visvergunning met suc ces aan bij de Raad van State. De raad oordeelde dat de effecten van de mosselzaadvisserij op de na tuurwaarden onvoldoende zijn on derzocht. Sindsdien roept de mosselsector dat de natuur- en milieuorganisa ties de mosselcultuur om zeep wil len helpen. Bij een vergunnings aanvraag voor najaarsvisserij kun nen zij opnieuw naar de rechter stappen. Omdat het ministerie de laatste ja ren heeft verzuimd een duidelijk beleid voor de Waddenzee te ma ken, loopt de mosselsector dan het risico weer het onderspit te del ven. Minister Verburg vindt dat de mosselsector dit najaar mossel zaad moet kunnen vissen in de Waddenzee. Zij roept sector en natuurbeweging op tot overleg. Stand na 166 van 302 onderdelen: Minister Verburg wil dat het niet zover komt. „Ik roep de mosselsector en na- tuur- en milieuorganisaties op con structief met elkaar te overleggen. Ze moeten investeren in weder zijds vertrouwen, waarbij de na tuurbeweging haar juridische jasje moet uitdoen." Verburg onderstreept in Yerseke nog eens dat zij voor het behoud van een 'volwaardige mosselsec tor' is. pagina 2 en 3: mosseldag is kfeest met een rouwrandje 1 China 35 13 13 61 2 Ver. Staten 19 21 25 65 3 Cr. Brittannië 11 6 8 25 15 Nederland 2 4 4 10 pagina 21: Zwemmers pieken te vroeg pagina 22 en 23: Goudkleurige schoenen geen grootspraak pagina 24: Foppe krijgt onvoldoende vat op zijn selectiespelers zie ook: www.pzc.nl Veilig intemetbankieren bestaat niet eens 65% oneens j|® 35% aantal reacties: 461 EN UI.I-LWIS -~M Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 7 en 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 33; Televisie: 38 en 39. Een brandende pop die in een bootje aan een galg hangt, symboliseert de stemming in Yerseke tijdens de jaarlijkse Mosseldag. foto Ronald den Dekker Leeftijdsgrens voor medische behandeling is ontoelaatbaar reageer op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1