verdient monumentenstatus 200m2 Dubbel voor Wisse Marike Jager Politie onderzoekt brand in coniferen 4ki zeeland soos 'W nazomerfestivQl.nl Redder onwel na oefening op het strand SIG VAN I WAARD EN SPUITCABINE Ringrijder steekt als enige alle ringen bij wedstrijd in Ritthem. theater op locatie festivolhort Abdij Middelburg Brand in achtertuin hoogstwaarschij nli jk aangestoken. W PZC Maandag 18 augustus 2008 13 SCHILDERSBEDRIJF voor alle spuitwerken (o.a. timmerwerk en industrie) Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 door Marlies Lampert RITTHEM - Negenentwintig ringrij- ders kwamen zaterdag in Ritthem op de baan voor de klassements wedstrijd ringrijden. Als enige stak Cees Wisse alle dertig ringen, waarmee hij het dagkampioen schap overnam van Edwin Dellebe- ke, die hem vorig jaar in deze strijd aftroefde. Daar bleef het echter niet bij voor Wisse, want hij nam ook de eerste beker mee naar huis. Dellebeke stak evenals Linda Zijl negenen twintig ringen. Dellebeke won de tweede beker en Zijl de derde be ker. Evenals vorig jaar won Zijl ook de damesprijs. Dingeman de Visser herhaalde zijn prestatie van vorig jaar en ging naar huis met de pollepel. Marlies Volmer stak vijfentwintig ringen en haalde de jeugdbeker binnen. De debutantenprijs was voor Angeline Cevaal, die in deze eerste wedstrijd vijf ringen stak. Tussendoor werd een kamp op de 26 millimeterring verreden, waar bij Edwin Dellebeke als beste uit de bus kwam. De eerste prijs voor het mooist ver sierde trekpaard was voor Linda Zijl, gevolgd door Marlies Volmer en Conny den Boer. In de catego rie Overige rassen was de eerste prijs voor Joke Wisse, gevolgd door Edwin Dellebeke en Janine Machielse. Agenda Ringrijden: Vrijdag 22 augustus Meliskerke, ringrijden (in klederdracht) van 14.00-20.30 uur. Zaterdag 23 augustus Westkapelle op de Markt van 07.30 - 18.00 uur en Domburg tijdens zomerfeest bij Zorg centrum Simnia (in klederdracht) van 09.00-17.00 uur. Marike Jager zingt op een ontuuapenende manier mooie, vrolijke en boeiende liedjes geïnspireerd door het werk von 0.0. Carole King, Joni Mitchell en The Beotles. Aansluitend DJ Thomas in het festivolcofé. di 2 sept 21 uOO 5 inclusief 2 consumpties festivolhort gratis brochure koorten info nazomerfestivcil.nl of T 0900 33 000 33 (0.45 p/g) Provincie Zeeland a MIDDELBURG - De politie doet on derzoek naar de brand die in de nacht van zaterdag op zondag woedde in een tuin achter een wo ning aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. De tuin ligt aan de Mastgatstraat. Daar ging een flinke rij coniferen rond kwart over twee in vlammen op. Een tuinhuisje dat in de buurt van de haag stond, raakte bescha digd, net als een tuinscherm. Ook een parkeerde auto had schade aan de motorkap en het dak. „Het was een klein brandje en we hadden het snel onder controle", zegt Cor Bos van de stadsgeweste lijke brandweer. „Mensen in de buurt dachten eerst dat de school in brand stond, vandaar dat we met meer wagens zijn uitgerukt. Ze zagen grote vlammen en kon den niet echt inschatten waar die vandaan kwamen." De coniferen zijn natuurlijk niet spontaan gaan branden, zegt ook Bos. „Waarschijnlijk zijn er wat baldadige jongeren, langsgelopen." Opvallend is dat het om coniferen gaat. Coniferenhagen zijn regelma tig het doelwit van brandstichters. Vermoedelijk laten jongeren el kaar weten dat de struiken goed branden. „Ik ben pas in Zeeland", zegt Bos, „maar ook in Brabant, waar ik eerst werkte, gebeurde dat regelmatig." RENESSE - Een vrijwilliger van de Strandreddingsbrigade Wester- schouwen is zaterdag tijdens een oefening op het strand in Renesse onwel geworden. De 25-jarige man uit Ede speelde tijdens een oefe ning de rol van slachtoffer en lag ongeveer een uur in het water. Hij raakte onderkoeld. Tijdens het douchen na de oefening werd hij onwel en raakte buiten bewust zijn. Hij is naar het ziekenhuis ge bracht waar een lichaamstempera tuur van 32 graden werd gemeten Hij maakt het nu weer goed. Cafébezoekers roken op straat in de Middelburgse Vlasmarkt. Het aantal klachten over geluidsoverlast is na de invoering van het rookverbod licht toege nomen, zegt de politie. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13