Bijna niemand wil een huis langs de snelweg Messen slijten minder in houder van Weber 'Eigen Huis Tuin' nu zelf op de schop Aparte citruspers lijkt op middeleeuwse knots m wonen@wegener.nl 39 wonen 024-3650509 pZC Zaterdag 16 augustus 2008 Het is een open deur, maar bijna 90 procent van de Nederlanders heeft geen interesse in een woning die vlak langs de snelweg is gebouwd. Ze vin den zelfs dat die niet gebouwd zou den mogen worden, zo wijst onder zoek van de Vereniging Eigen Huis uit. Uit het onderzoek blijkt ook dat de meeste mensen die binnen 100 meter van een snelweg of drukke pro vinciale weg wonen, zich niet bewust zijn van de gezondheidsrisico's die dat met zich meebrengt. De nieuwe messenhouder van We ber is niet alleen handig voor bij de barbecue, maar ook in de keuken. De messenhouder is gemaakt van slijtvast kunststofschuim, waardoor de messen stevig op hun plaats blij ven. Omdat de houder (69 euro) niet magnetisch is, zouden de mes sen volgens Weber aanzienlijk min der snel slijten. www.weberbarbecues.nl Eigen Huis Tuin gaat op de schop. Het klusprogramma van RTL 4 krijgt een nieuwe presentatrice, Quinty Trustfull. Klusser Thomas Verhoef en tuinman Lodewijk Hoekstra blijven. Ook nieuw is de medewerking van bekende ontwerpers. In de eerste nieuwe aflevering, op 30 augustus, bijt tuinarchitect Dick Beijer het spits af. Hij ontwierp tuinen voor Elton John, Linda de Mol en Cordon. Viteo tuindouche, bekroond met de iF Product Design Award 2007. Werkt op elke vlakke ondergrond, zonder montage (749 euro). tub). Een douche past daar prima bij. „Het zijn zeker niet alleen men sen met een zwembad of vijver die zon buitendouche handig vinden, maar juist personen die een hippe accessoire in hun tuin willen", meent De Greef Kost de luxe buitendouche van Jee-O rond 1.400 euro, voor 785 eu ro is er de eenvoudiger Jee-O-izi: een vrijstaande douche op een teakhouten vlonder met een tuin slangaansluiting aan de onderzijde. Deze douche zal daarom meestal koud water leveren. De douche is demontabel en kan in de winter naar binnen, want of alle model len vorstbestendig zijn, is niet ge heel duidelijk. De buitendouche dient vooral het comfort, hoewel hij ook praktisch kan zijn. Ideaal om buitenspelende kinderen af te koelen, de modder van de poten van de hond te spoe len, of om zelf schoon te worden na noodzakelijk onderhoud aan de vijver. Sommige douches hebben daarom een kraantje in het mid den, vooral handig voor het was sen van handen en voeten. Als het regent ligt de verkoop van buitendouches meteen stil. Maar een beetje hittegolf doet steeds va ker mensen besluiten tot de aan schaf van een buitendouche, merkt Jeroen Buyle, eigenaar van Buyle Buitendouches in Roosen daal. „Ik lever ze nu sinds drie jaar. Het is een beetje een trend aan het worden, al hangt het erg van het weer af of ze goed verkopen. Wel komen er steeds meer soorten douches op de markt, zowel vrij staand of om aan de muur te beves tigen." Buyle verkoopt al buitendouches vanaf 199 euro. „De klandizie varieert enorm. Het gaat zeker niet alleen om bezitters van grote tui nen. Integendeel, ook mensen met een kleine tuin kiezen voor een buitendouche. Zelfs mensen met een dakterras, omdat het juist daar zo warm kan worden." www.|ee-o.eu www.buitendouche.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Jee-O-izi, een vrijstaande douche op een houten vlonder (785 euro). Simpele bediening via een drukknop op de vlonder. Dit is geen knots, maar een citruspers. foto CPD Het ding ziet eruit als een knots die wildemannen in de middeleeuwen gebruikten om elkaar het hoofd in te slaan. Maar schijn bedriegt. Het is een citruspers uit de nieuwe collec tie van het Amerikaanse bedrijf Art and Cook. Niet alleen het uiter lijk is opvallend. Doordat de hand greep gevuld is met siliconen en lucht, ligt de citruspers prettig in de hand. De pers maakt deel uit van een serie bijzonder vormgegeven keukenhulpjes, die te koop zijn vanaf 16,95 euro. www.artandcook.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 93