3i reizen Freezzz! Cool Drink Actieve snelkoeler Cooler partyset Heimwee TV Dagje uit, dagje thuis Vraag Antwoord Een doorkijkje dichten reizen@wegener.nl 024-3650360 PZC Zaterdag 16 augustus 2008 Beschrijf'm eens: Kunststof'glas' met dubbele wand. In de ruimte tussen beide wanden zit een groe ne vloeistof Lijkt geen hardloper tijdens een bacchanaal. Merk: onbekend. Hoe werkt het: Joost mag het we ten. Het personeel van de winkel kon ons niet vertellen of je recht streeks uit de Freezzzl-beker moet drinken of er een gewoon glas in moet koelen. Wij gokken op het eerste: nachtje in de ijskast, cola er bij en drinken maar. Na 1 minuut... is de temperatuur van de cola die we in de Freeezzz! hebben geschonken, 5 graden Cel sius. De cola was 12 graden. Netjes. Voordeel: Grote beker, daar ben je wel even zoet mee. De groene 'koel vloeistof blijft lang bevroren, ook warme handjes veranderen daar weinig aan. Geen tongplakker. Nadeel: Opmerking van tafelge noot: 'Drink jij accuzuur?' Staat dus niet stoer. Bovendien is de rand van de beker tamelijk scherp en dik en voelt glas (of ijs) pretti ger aan dan dit fabriekscomposiet. Brrrr-factor: Je zou er bijna de bo dywarmer bij aantrekken. Te koop bij: Blokker Kost: 0,99 euro Waardering: Beschrijf'm eens: Een zilverkleurig manchet met kussentjes gevuld met een onbekende vloeistof. Ver krijgbaar in meerdere maten. Merk: Vacuvin. Hoe werkt het: Een kind kan de was doen. De juiste maat kiezen, uit de verpakking nemen en om een glas of fles schuiven. Wel eerst een nachtje in de ijskast leggen. Na 1 minuut... is de temperatuur van de cola die we in een groot glas hebben geschonken, 9 graden Celsius. De cola komt uit dezelfde fles en was 12 graden toen hij uit de koelkast kwam. Het beste koelre- sultaat behaal je volgens de verpak king na minimaal vijf minuten. Voordeel: Het drankje blijft lang koel, volgens de gebruiksaanwij zing zelfs uren. Zo lang deden wij echter niet over een glaasje cola. Nadeel: De 'actieve' (Hoezo?? Hij deed weinig uit zichzelf) snelkoe ler is relatief prijzig. Van een koel drankje genieten in een groot gezel schap vraagt om veel manchetten. Bovendien ziet de gastheer niet of hij al mag bijvullen. Brrrr-factor: Bevriezingsverschijnse len zul je niet oplopen. Te koop bij: Novy Kost: 6,99 euro Waardering: Beschrijf'm eens: Gekleurde 'beer tjesvormpjes', gevuld met gedestil leerd water. De set bestaat verder uit vier plastic roerstokjes (niet ge bruikt) en vier rietjes (niet ge bruikt). Merk: onbekend. Hoe werkt het: De vormpjes zijn niets meer dan kunstmatige ijsblok jes. Laat ze bevriezen in de ijskast en doe er een paar een glas. Na 1 minuut... is de temperatuur van de cola die we in een groot glas hebben geschonken, 10 graden Celsius. Het is nog steeds dezelfde cola die bij het schenken 12 graden was. Ach, wie het kleine niet eert... Voordeel: Vrolijke versiering in je glas. Maakt het drankje niét wate rig, het grote pluspunt ten opzich te van gewone ijsklontjes. Vaatwas- machinebestendig. Nadeel: De plastic 'lasnaadjes' van de figuurtjes steken een beetje uit. Niet zó scherp dat ze in je lip of tong kunnen snijden, maar de af werking kan beter. Brrrr-factor: Wapperen met de bij geleverde roerstokjes biedt bijkans meer verkoeling. Te koop bij: Marskramer Kost: 1,49 euro Waardering: foto CPD In Heimwee TV worden elke week tv-series uit het verleden belicht die de geur van nostalgie ademen. Deze week: Perfect St rangers Herinneringen vervagen. Helaas. Mijn oma is al meer dan vijf tien jaar dood. Ik moet al diep graven in mijn geheugen om het beeld van haar een beetje helder te krijgen. Hoe ze eruit zag, hoe ze rook, op welke vaste dagen ze bij ons kwam eten. Het komt met moeite bovendrijven. Eén ding zal ik echter nooit ver geten. Mijn oma hield van Balki Bartokomous, de schaapsherder afkomstig van het eiland Mypos. Na het eten en het traditionele potje rummikub kruipen oma en ik voor de televisie. Als dan de mondharmonica klinkt van de begintune van Perfect Strangers zijn we samen eventjes heel erg gelukkig. Dan voelt het zoals de eerste twee zinnen uit dat liedje: Sometimes the world looks per fect. Nothing to rearrange. Oma verbaast zich keer op keer weer over het stuntelige en naïeve gedrag van Balki, die Mypos (een niet bestaand eiland, er gens voor de Europese mediterrane kust) heeft verlaten en met z'n hele hebben en houwen naar het beloofde land Amerika is gekomen. Daar trekt hij in bij de neurotische Larry, een ambi tieuze fotojournalist van de Chicago Chronicle. Die komt uit een groot gezin en is net op zichzelf gaan wonen in een apparte ment. Hij krijgt geen vrijheid, maar wordt opgezadeld met Balki en dat leidt tot hilariteit alom. De geboren optimist Balki, die met een grappig accent praat, begrijpt niks van al die ingewik kelde Amerikaanse gewoontes en gebruiken. Als hij blij is, wil hij een vreugdedans doen. Als hem in bepaalde situatie wordt ge vraagd of hij twijfelt aan de oplossing die hij heeft bedacht, zegt hij met dat rare accent: „Of course not, don't be ridiculous". Het is in de jaren negentig een gevleugelde uitspraak, die op het schoolplein door jonge fans van het programma tot lijfspreuk wordt gebombardeerd. Maar ook mijn oma vindt het prachtig. En dat was de kracht van Perfect Strangers. De scenarioschrijvers maken van 1986 tot 1993 een serie die in de smaak valt bij jong en oud. Er wordt niet in gevloekt. De verhaallijn is simpel en toegankelijk en komt qua uitwerking en stijl nog het meest in de buurt van het legendarische, komische duo Laurel Hardy. De chemie tussen Branson Pinchot (Balki) en Mark Linn-Baker (Larry) spat van de buis. Of ze nou ski- of karatelessen nemen, een piano verhuizen of de gootsteen proberen te ontstoppen. Branko Eijssen Morgen (zondag) is er volop herrie in Rotter dam. De herrie wordt nu eens niet veroorzaakt door de Rotterdamse herriekok Herman den Blij- ker, maar door tientallen bloedsnelle ra ceauto's die door de stad scheuren. Na enkele opwarmertjes van 'minder snelle' bolides gaat om 14.00 uur het racegeweld van start met de echte jongens, de Formule 1-wagens. Bereid je voor op rokende banden en dampende uitlaat gassen. En stop een paar oordopjes in je tas. Op www.bavariacityracing.com vind je meer informa tie over de Bavaria City Racing. Iets minder luidruchtig, maar niet minder specta culair gaat het er aan toe op de Tall Ships die op dit moment onderweg zijn van Bergen in Noor wegen naar Den Helder. Op 20 augustus zullen in totaal 76 statige zeilschepen de haven van Den Helder binnen komen varen voor Sail 2008, het grootste zeilevenement van Europa. Tot en met 23 augustus bruist het in de haven van de activiteiten: van exposities in het Marinemu seum tot waterraces. Op www.sail2008.nl vind je een compleet programma. Om de zeilsche pen onderweg naar Den Helder te volgen, kun je op www.tallshipsraces.com/mapping kijken. Thuis ga je op reis met een boek op de bank. Bij voorbeeld met 'Een eigen koninkrijk' van de Nederlandse reisauteur Marco Daane. Hij neemt je aan de hand en leidt je over de kale eilanden langs de Schotse en Bretonse kust. Zijn verhaal is zo gedetailleerd en zorgvuldig, dat je na het le zen het gevoel hebt in Schotland geweest te zijn. Na je 'reis' hoefje in ieder geval niet je wan delschoenen schoon te maken. Het boek wordt uitgegeven door Atlas en kost 24,90 euro. En dan naast je op de bank, je dochter van 9 jaar die ook gezellig een boek zit te lezen. Bijvoor beeld met Maffe meiden Maffer dan ooit van Mir jam Mous, een vrolijke verhalenbundel vol meidendingen. Het boek is uitgegeven door Van Holkema Warendorf en kost 5,95 euro. Mannen zijn meesters in doe-het-zelven. Tenminste, als je hun heldenverhalen mag geloven die ze vol passie vertellen op buurtbarbecues of in het clubgebouw. Neem Hans, gepen sioneerd middenstander. Héél handig, naar eigen zeggen. Hans heeft een schuur vol 'goed gereedschap' en draagt zelfs in de zomer zo'n dikke overall met zijzak voor een pot lood. Dan lijk je een hele klusser. Maar schijn bedriegt. Zijn echtgenote klapte in een mailtje aan ons uit de school: haar man heeft zich 'verboord'. Bij het ophangen van een schilde rijtje. Het gaatje dat Hans in de muur van de woonkamer boorde, werd een doorkijkje richting gang. Met als gevolg dat ook een deel van het stucwerk naar beneden is geko men. Of ik weet hoe je dat repareert, vroeg Hans' echtgeno te. Jawel. De bouwmarkt verkoopt kant-en-klare gatenvul- ler. Met duidelijke gebruiksaanwijzing op de pot. Maar wil je het professioneel doen, pak dan roodband en fix finish. Zou Hans het telefoonnummer van een vakman willen? Een zomerse vraag? Mail naar redactie.wonen@wegener.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 85