Gebroken arm, gebroken man Makaay: breuk in voet Dennis van der Geest loopt zware blessure op in eerste judopartij. Jolanda Keizer na dag één zevende Spits Feyenoord is uitgespeeld op Olympische Spelen. Carola Uilenhoed is al na één partij klaar Lichte vier zonder en dubbeltwee naar finale Safina derde Russin in halve finales Nadal en Gonzalez in mannenfinale Wangedrag Zweedse worstelaar bestraft Medaillewinnaar betrapt op doping PZC Zaterdag 16 augustus 2008 43 Dennis van der Geest schreeuwt het uit. Zijn arm is overstrekt en uit elkaar gereten. foto Robert Vos/ANP door Gijs van Oosten PEKING - Dennis van der Geest werd gisteren na zijn eerste judo wedstrijd zo van de mat de mri- scanner van het hospitaal inge schoven. Een verloren partij, een gebroken spaakbeen in zijn rechter arm, een ingescheurde mediale band en wat ingescheurde spieren waren de trofeeën die hij over hield aan de Olympische Spelen in Peking. „Ik heb twee uur als een klein kind zitten janken." Halverwege de partij in de klasse van de zwaargewichten tegen Ta- merlan Tmenov - hij stond een PEKING - Ze is een beetje de benja min van de Nederlandse atletiek- ploeg in Peking, Jolanda Keizer. Gisteren zorgde ze met drie per soonlijke records en de zevende plaats voor een uitstekende ope ningsdag van de zevenkamp. Keizer (23) debuteerde vorig jaar bij de WK in Osaka op een groot seniorentoernooi. In Peking stond ze enigszins gespannen aan de start van de 100 meter horden. Het werd net geen persoonlijke toptijd. Vervolgens steeg ze bij het hoogspringen, kogelstoten en de 200 meter boven zichzelf uit. Re sultaat: 3864 punten. Op weg naar een dik persoonlijk record. Laurien Hoos staat na vier onder delen op de achttiende plaats met 3629 punten. half punt achter tegen de Rus - vond Van der Geest het tijd voor een aanval. Hij zette een heup worp in die niet helemaal lukte, ook omdat Tmenov erin slaagde zich in zijn val naar zijn buik te draaien. De rechterarm van Van der Geest werd daardoor over strekt en uit elkaar gereten. De scan van de elleboog liet een en al verwoesting zien. Hoewel alle omstandigheden de onvermijdelijke gedachte voeden dat nu echt het moment voor hem is aangebroken om met judo te stoppen, wil Van der Geest daar niet van weten. Stoppen was een optie, maar dat was iets van vóór de armbreuk. Nu de Spelen voor hem onbevredigend zijn verlopen, denkt Van der Geest (33) eerder door Roel Wiche SHANGHAI - Het had de kroon op een prachtige carrière moeten wor den, maar het eindigde gisteren in een grote deceptie. Roy Makaay kan tijdens de Olympische Spelen niet meer in actie komen. De spits van Feyenoord blijkt een kleine breuk in zijn rechtervoet te heb ben, zo wees medisch onderzoek gisteren uit. Makaay liep de breuk al vorige week in de eerste wedstrijd tegen Nigeria op, maar op de eerste scans was volgens de medische staf van Oranje niks te zien. aan doorgaan. „Een mooi afscheid van topsport heb je niet zelf in de hand. Als ik hier een goed resul taat had gehaald, dan was ik zeker gestopt. Maar daar ga ik nu eerst maar eens een paar maanden over nadenken, want ik denk dat ik er later last van krijg als ik op deze manier eindig." Na zijn wereldtitel in 2005 en olympisch brons een jaar eerder, heeft Van der Geest een opeensta peling van blessures gehad. Niette min vond hij de motivatie om voor de Olympische Spelen te trai- Dennis van der Geest raakt tij- dens zijn eerste partij op de Spe len zwaar geblesseerd. 'Peking' had zijn laatste kunstje moeten worden, maar nu gaat hij door. Nieuwe scans gaven echter een ander beeld, tot grote teleurstel ling van de 33-jarige aanvaller. „Het is ontzettend balen, want hier heb ik de hele zomer naartoe gewerkt." Ook Foppe de Haan had de pest in. Mede door zijn blessure was zijn aanvoerder niet bijster op dreefj maar Makaay is als routinier een van de weinigen die gezag op het veld heeft. Hij kan hem van daag in de loodzware kwartfinale in Shanghai tegen Argentinië ei genlijk nauwelijks missen. Het olympisch voetbalelftal speelt vandaag tegen Argentinië. Roy Makaay kan niet in actie ko men tijdens de kwartfinale. Hij heeft een breuk in zijn voet. nen. Het kostte hem geen moeite, zegt hij, want hij houdt van hard trainen. En hij gaat de komende periode revalideren om weer top- fit op de mat te kunnen staan. „Ik wilde heel graag naar de Spe len, nog een keer een gooi naar een medaille doen. Ik hoor hier thuis, maar het waren wel mijn laatste Spelen. Ik heb geprobeerd van het hele proces, de voorberei ding en de dagen hier, te genieten. De olympische medaille van Athe ne zal ik nu nog meer koesteren, dat wel." In zijn hart wil Van der Geest vol gend jaar op het WK in Rotter dam afscheid nemen. Een voltijds carrière in de entertainmentindus trie als deejay en bij de televisie moet dus nog even wachten. Met het afhaken van Makaay zal de relatie tussen De Haan en Feye- noord-coach Gertjan Verbeek er niet beter op worden. Verbeek he kelde zondag zijn vroegere leer meester toen zijn spits tegen de Verenigde Staten alsnog inviel, hoewel hij niet fit was. Makaay speelde ook tegen Japan. Volgens De Haan valt zijn medische ploeg echter niets te verwijten. „Er is met de grootst mogelijke zorg door vier radiologen en twee or thopedisch chirurgen naar geke ken, maar op de eerste scans was niets te zien." Als Oranje de halve finale haalt, zal een reservespeler worden inge vlogen om Makaay te vervangen. Vrijwel zeker is dat PSV-aankoop Nordin Amrabat. PEKING - Judoka Carola Uilenhoed werd in Peking verrassend snel uit geschakeld. In de klasse boven 78 kilo verloor ze bij haar eerste op treden van Tserenkhand Dorjgo- tov uit Mongolië. Uilenhoed, op de laatste twee WK's goed voor brons, kreeg twee straffen tegen. Uilenhoed kreeg geen kans in de herkansing, omdat Dorjgotov er niet in slaagde door te dringen tot de halve finales. PEKING - De Nederlandse lichte vier zonder heeft zich gisteren vrij verrassend voor de olympische fi nale geplaatst. Het kwartet van roeicoach Susannah Chayes werd derde in de halve finale. Ook het Nederlandse koppel Kir- sten van der Kolk/Marit van Eu- pen strijdt morgen om de medail les. De twee wonnen gisteren hun halve finale in de dubbeltwee licht gewicht. PEKING - Dinara Safina heeft in het olympisch tennistoernooi de kers verse nummer één van de wereld, Jelena Jankovic, uitgeschakeld. De Russische won gisteren in de kwartfinale met 6-2 5-7 6-3 van de Servische. Ze is de derde Russin die in Peking de laatste vier heeft bereikt. Vera Zvonareva en Elena Dementieva deden dat al eerder. De Chinese Li Na is de vierde hal- vefinaliste.. PEKING - De tennissers Rafael Na- dal en Fernando Gonzalez staan morgen in Peking in de olympi sche mannenfinale. De Spanjaard Rafael Nadal ver sloeg Novak Djokovic uit Servië in drie sets: 6-4 1-6 6-4. De Chileen Fernando Gonzalez was de Ameri kaan James Blake de baas in een lange partij: 4-6 7-5 11-9. Blake en Djokovic strijden nu om het brons. PEKING - De Zweedse worstelaar Ara Abrahamian staat een straf te wachten voor zijn gedrag donder dag na de podiumceremonie. Abra hamian wierp zijn bronzen me daille weg, omdat hij zich in de halve finale benadeeld voelde door de jury. Het Internationaal Olympisch Co mité liet gisteren weten dat het dis ciplinaire maatregelen gaat nemen tegen de Zweed. PEKING - De Noord-Koreaanse me daillewinnaar Kim Jong-su is be trapt op doping. Bij de winnaar van zilver en brons bij het schie ten werd een verboden middel aangetroffen, zo meldde het IOC gisteren. Het gaat om een verbo den bètablokker. Hij moet zijn plakken inleveren. Ook een turner uit Vietnam is in Peking betrapt op dopegebruik.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45