schakel in sprinttrio les snel bij elkaar naar de film! BY Springruiter Voorn op Waterpolosters na gedeelde eerste plaats nederlaag tegen Italië Hockeyers staan op negen uit drie Ariane Herde zesde in finale kanoslalom Uitschakeling nabij voor softbalploeg Honkballers nog niet over thuisplaat PZC Zaterdag 16 augustus 2008 I 41 De Nederlandse teamsprinters Thee Bos (voor), Tim Veldt (rechtsachter) en Teun Mulder (links) verwerken elk op hun eigen manier de vroege uitschakeling. foto Peter Schols/GPD vrij blijkt dat ik toch nog steeds in vorm ben." Sinds haar overgang naar trainer Jacco Verhaeren heeft Veldhuis juist enorm veel geïnvesteerd in het gecontroleerd zwemmen van de juiste race. In het verleden ging ze vaak veel te gretig het water in en moest dat in de slotfase beko pen. Verhaeren schaafde eerst aan haar techniek, waarna hij het juis te raceplan uitstippelde. Door veel wedstrijden in de aanloop naar de Spelen had ze deze blauwdruk in het hoofd gestampt. In Peking had dit tot de perfecte uitvoering moe ten leiden. De olympische kampioene op de 4x100 vrij verloor op het startblok concentratie toen het startschot wegens herrie op de tribune uit bleef. Toen het uiteindelijk klonk, was ze veel te traag weg. In een wanhopige inhaalrace blies ze zich zelf op. Verhaeren vond weliswaar dat de starter 'prutswerk' had afge leverd, maar Veldhuis had het hoofd erbij moeten houden. „Ie dereen had er last van, dus het is geen excuus. Ze had zich aan haar raceplan moeten houden. Nu ging ze in een soort kamikazeactie ach ter de rest aan. Dit soort fouten mag ze niet meer maken", aldus de coach. Verhaeren was even bang dat het voor de race al misging omdat Veldhuis op het blok bewoog. „Ik hield al rekening met een diskwali ficatie, maar gelukkig gebeurde dat niet." De coach had verwacht dat Veldhuis verder zou zijn en dat de ondoordachte races achter de rug waren. „Deze absolute mispeer is niet conform haar ontwikkeling van de laatste twee jaar." Overigens hadden ook de medaille winnaars zich verbaasd over de starter. Coughlin, derde: „We ston den zo lang voorovergebogen op dat blok dat mijn been pijn deed. Ik wilde omhoog komen, maar toen gingen we." Steffen, winnares in 53,12: „Ik vond die start storend. Maar je moet als sporter ook met storende elementen kunnen om gaan." Als dat Veldhuis ook was gelukt, had ze brons kunnen winnen, al dus Verhaeren. Hij toonde zich enigszins geïrriteerd door haar ra ce. Bij hem staat alles in het teken van pieken tijdens finales en Verhaeren kan er slecht tegen als dat mislukt. „Dit was niet olym pisch." Even later schetste Steffen, die vo rig jaar op de WK een rechtstreeks duel op de 100 vrij van Veldhuis verloor, hoe de ideale olympische prestatie er wel uitziet. De 24-jari- ge Berlijnse werd gevraagd waar om ze na het aantikken niet met een naar het scorebord had geke ken. „Ik wilde eerst een ogenblik genieten, want ik had mijn ideale race gezwommen. Toen keek ik om. Und alles war schön." Marleen Veldhuis doet alles ver keerd in de finale van de 100 me ter vrije slag en eindigt als zesde. Op de 50 meter vrije slag kan ze zich revancheren. Amerikanen heersen Michael Phelps komt steeds dichter bij zijn beoogde doel. De Amerikaanse zwemlegende veroverde op de 200 meter wisselslag zijn zesde goud bij deze Spelen. Hij won in een we reldrecord: 1.54,23. Zijn landgenote Rebecca Soni werd eerste op de 200 meter schoolslag. Met een tijd van 2.20,22 scherpte ze het wereld record aan dat sinds februari 2006 met 2.20,54 in handen was van de Australische Leisel Jones. Jones, olympisch kam pioene op de 100 school, werd tweede in 2.22,05. Ryan Lochte zorgde voor het derde zwemgoud voor de Vere nigde Staten. Hij onttroonde zijn landgenoot Aaron Peirsol als olympisch kampioen op de 200 meter rugslag. Met een tijd van 1.53,93 zette hij het wereldrecord op die afstand scherper. De Australische zwemmer Grant Hackett heeft gisteren de eerste stap naar een histori sche prestatie op de Olympi sche Spelen gezet. Hij plaatste zich als snelste voor de finale van de 1500 meter vrije slag. Hij kan op deze afstand als eer ste zwemmer voor de derde keer op rij olympisch goud win nen. De Nederlandse zwemsters hebben zich niet geplaatst voor de finale van de 4x100 meter wisselslag. Femke Heemskerk, Jolijn van Valken goed, Inge Dekker en Ranomi Kromowidjojo werden met 4.04,74 dertiende. De snelste acht kwalificeerden zich voor de finale. HONGKONG - Springruiter Vincent Voorn is op het eerste onderdeel van de individuele wedstrijd fout loos gebleven. Met Alpapillon-Ar- manie klasseerde hij zich daardoor met nog twaalf andere combina ties op de eerste plaats. Ook de andere Nederlanders, Mare Houtzager, Angelique Hoorn en Gerco Schroder, presteerden naar behoren. PEKING - De Nederlandse hockey ers liggen vast op koers voor een plaats in de halve finales. Oranje won gisteren in Peking ook de der de groepswedstrijd. De ploeg van bondscoach Roelant Oltmans was met 4-2 te sterk voor het nog punt loze Canada. Taeke Taekema scoorde drie keer. Hij bracht zijn totaal in Peking op zes doelpunten. PEKING - Kanovaarster Ariane Her- de is zesde geworden in de olympi sche finale van de slalom. Ze wist zich aanvankelijk niet te kwalifice ren voor de eindstrijd. In de halve finale eindigde ze als elfde, terwijl de beste tien doorgingen naar de fi nale. De jury zette de Chinese Li Jingjing echter terug, waardoor Herde opschoof naar plek tien. PEKING - De Nederlandse waterpo losters strijden morgen met Italië om een plek in de halve finale. Oranje eindigde door de nederlaag gisteren tegen Australië (9-10) als derde in groep B en treft daardoor in de tussenronde de nummer twee van groep A, Italië. De Verenigde Staten en Hongarije hebben zich al voor de halve fina les geplaatst. PEKING - De Nederlandse softbal- sters zijn na vier wedstrijden op het olympische toernooi in Peking nog steeds zonder punten. De ploeg van bondscoach Liz Kelly kreeg vrijdag een flink pak slaag van Venezuela: 8-0. Eerder werd ook al verloren van Canada, China en Japan. Indien de ploeg vandaag van Australië verliest, is het uitge schakeld. PEKING - De Nederlandse honkbal lers hebben ook hun derde duel verloren. Japan was, na een vroege 4-0-voorsprong, met 6-0 te sterk. Het lijkt nu een schier onmogelij ke opgave om nog de halve finale te halen. Eerder gingen de honk ballers al met 5-0 onderuit tegen Taiwan en bleken de Verenigde Staten met 7-0 te sterk. Met de GrenzeloosKijkenPas van Film by the Sea krijgt u 50% korting op alle reguliere film vertoningen die vóór 18.00 uur aanvangen. Op zondag 21 september geldt de korting de hele dag. U kunt de pas kopen bij de Drvkkery in Middelburg, aan de kassa's van CineCity in Vlissingen en aan de balie van het festival kantoor van Film by the Sea aan de Badhuisstraat 150 in Vlissingen. Meer informatie: www.filmbythesea.nt. festivalkantoor film by the sea badhuisstraat 150 4382 AP vlissingen T +31 (0)118 412437 F +31(0)118 416093 E info@filmbythesea.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43