Zeeland Forse stijging autodiefstallen Ons Zeeuwen bin Zonnig, dat is precies wat ze nodig hebben" Jehova's Getuigen frissen hun geloof op in Goes Vaak oudere auto's die vrij snel weer worden teruggevonden. T ■mm De Zonnebloem zoekt vrijwilligers. Iedereen kent de Zonnebloem van bootvakanties voor langdurig zieken en hun familieleden. Ze zoeken nu niet alleen vrijwilligers die verzorgende taken op zich kunnen nemen. Het gaat ook om vrijwilligers met andere talenten. Denk aan besturen, het bijhouden van de financiën of andere organisatietaken. Hebt u interesse, neem dan contact op met het secretariaat van de Zonnebloem in Zeeland: telefoon: 0115-561870 e-mail: asperenzon@zeelandnet.nl Vrijwilliger bij de Zonnebloem; iets voor u??? PZC Zaterdag 16 augustus 2008 I 33 door René Schrier GOES - Zeeland is een van de re gio's in Nederland waar het aantal autodiefstallen het eerste halfjaar van 2008 met meer dan 30 pro cent toenam. Dat heeft de stich ting Aanpak Voertuigcriminaliteit bekendgemaakt. Andere regio's waar dat ook het ge val was, zijn TWente en de Gooi en Vechtstreek. Volgens de stich ting ging het vooral om oudere au to's, die vaak na de diefstal weer werden teruggevonden. Het lijkt erop dat de wagens vooral gesto len werden voor joyriding. In de eerste helft van de jaren 2005, 2006 en 2007 daalde het aan tal autodiefstallen in Zeeland tot uiteindelijk 63 voertuigen. Maar in de eerste helft van dit jaar liep het weer op naar 105 stuks. Het gaat dan om alle motorvoertuigen, met uitzondering van brom- en snor- Uit de cijfers van de stichting Aanpak Voertuigcriminaliteit blijkt dat Zeeland een van de wei nige regio's is waar het aantal au todiefstallen stijgt. fietsen.Van januari tot en met juni van dit jaar zijn in Zeeland 66 per sonenvoertuigen gestolen, 21 be drijfsvoertuigen, 12 aanhangers, 1 oplegger, 5 motoren en 102 bram en snorfietsen. Van deze laatste ca tegorie is in Zeeland 37,3 procent na de diefstallen weer teruggevon den. De stichting heeft ook gekeken naar buitenlandse voertuigen en voertuigen zonder kenteken. Daar van zijn in Zeeland in de eerste helft van dit jaar 4 auto's gestolen, 2 motoren en 5 aanhangers of op leggers. Landelijk gezien is de Volkswagen het populairst onder autodieven. Van dat merk lag het aantal dief stallen twee keer zo hoog als ge middeld. Ook Mercedes, Audi en BMW werden veel gestolen. De stichting Aanpak Voertuigcri minaliteit bespreekt met auto-im porteurs en verzekeraars van de meest gestolen merken hoe die au to's beter beveiligd kunnen wor den. Landelijk daalt overigens het aan tal autodiefstallen. Daarmee zet zich een dalende lijn voort die in 2000 is ingezet. Maar het aantal diefstallen van motoren nam wel toe, met ruim 9 procent in de eer ste 6 maanden van dit jaar. foto Ronald den Dekker Het congres van Jehova's Getuigen in Goes heeft veel van een familiereünie. door Jan van Damme GOES - Het einde der tijden lijkt ver weg tijdens de eerste congres dag van Jehova's Getuigen in de Zeelandhallen in Goes. In de lunchpauze zoeken de mees te bezoekers de zon op. Een fris briesje speelt rond het complex. Bijna 3500 Jehova's Getuigen zijn er vrijdag bijeen om hun geloof op te frissen met lezingen over Gods woord. De meesten komen uit Zee land, West-Brabant en van de Zuid-Hollandse eilanden. Vandaag en morgen wordt er ook gelezen en worden nieuwe gelovigen ge doopt. Het heeft veel van een fami liereünie, zeggen de voorlichters Pieter Jan van der Schoor en Roel Moolhuijsen. De heren veelal in pak, de vrouwen stemmig gejurkt. Veel kinderen, zelfs baby's. Jong ge leerd, zo staat het in de bijbel, zegt Moolhuijsen: 'Gij moet uw zoon inscherpen en erover praten...' Ie dereen draagt een badge met de tekst 'Geleid door Gods Geest'. Karla Peijs, Commissaris van de Koningin Provincie Zeeland (foto: Ineke Schoonheyt) DE ZONNEBLOEM www.zonnebloem.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35