land Goes sleutelt door aan het wegennet Nog even geduld... Gewond bij aanrijding Waterschap verfijnt netwerk fietspaden Zeeuws-Vlaanderen Terneuzenaar aangehouden na bedreiging 60 jaar ervaring www.juultje.nl Vijfduizend kilo vis 'verhandeld' op N61 bij Biervliet Grote ingrepen nodig bij afslag Goes-Zuid en op Ringbaan-West. Wij zijn aan het verbouwen! OP ZOEK NAAR WOONRUIMTE? OF WILT U WOONRUIMTE VERHUREN? www.rotsvast.nf w PZC Zaterdag 16 augustus 2008 29 BIERVLIET - Het is een beetje een gekke plaats, maar de vis werd gisterochtend noodgedwongen 'verhandeld' op de N61 bij Biervliet. Een dertigjarige vrachtwagenchauf feur knalde rond negen uur achterop een auto van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen, die wilde afslaan naar de Nolleweg. De vrachtauto belandde in de greppel, de personenauto door Frank Balkenende GOES - Goes moet nog een hoop sleutelen aan het wegennet in de stad om het verkeer vlot te laten doorstromen. Dat blijkt uit een tussenstand van het Gemeentelij ke Verkeers- en Vervoersplan (GWP). Het bedrijventerrein Poel V dat de gemeente aan de westkant van de Deltaweg (ten zuiden van Hotel Goes) wil aanleggen, zal extra ver keer aantrekken. Goes treft binnen kort maatregelen om de spitsfdes op de westelijke uitvalsweg Antho ny Fokkerlaan te verkorten. Er komt onder meer een bypass voor gemotoriseerd verkeer. Door de Poel V zijn rigoureuzere ingrepen noodzakelijk. Zelfs als de gemeente eindelijk een tweede aansluiting op de snelweg bij het ziekenhuis krijgt. Dan zal de in middels aangelegde Nansenbaan meer effect hebben op de verkeers afwikkeling in het zuiden van de stad, zeker als de Nansenbaan de geplande doorsteek krijgt naar de Van Hertumweg. Het is echter on voldoende om de druk van de wes telijke entree van de stad (bij de m Bedrijventerrein Poel V zorgt er- voor dat Goes nogal wat moet doen om de doorstroom naar de stad te versnellen. De gemeente wil onder andere meer rotondes. Vanaf donderdag 4 september opening van de NIEUWE DELSCHER. Totaal vernieuwd en onder architectuur verbouwd: 800m2 mode op niveau inclusief schoenenafdeling van o.a. Tod's, Hogan en Burberry. DELSCHER Grote Markt 11-13 4461 AH Goes www.delscher.nl VLISSINGEN - Een 46-jarige brom fietsster uit Middelburg is vrijdag middag rond twee uur gewond bij een aanrijding met een bestelauto in de Bonedijkestraat in Vlissin- gen. Het slachtoffer is met een pijnlijke schouder per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Vlis- singen. De 63-jarige Vlissingse bestuurder van de bestelauto reed over de Bonedijkestraat, komende uit de richting van de President Roose- veltlaan. De Middelburgse brom fietser reed op een gegeven mo ment achter de bestelauto. Toen de bestuurder daarvan remde, kon de bromfietsster niet meer op tijd tot stilstand komen. Bezoek ons aan de Londensche Kaai 45 in Middelburg. GRATIS VOOR VERHUURDER! ROTS-VAST GROEP De grootste verhuurmakelaar van Nederland T. 0118-611412 E. middelburg@rotsvast.nl van de 29-jarige bestuurster uit Ossendrecht schampte een tegemoetkomende trekker met oplegger van een 57-jarige man uit Oud Gastel. Niemand raakte gewond. Om de wagen van de Terneuzenaar te kunnen bergen, moest vijfduizend kilo verse vis worden overgeladen in een andere truck. De N61 was tot half twee deels afge sloten voor het verkeer. foto Roland de Jong TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen stopt de ko mende zeven jaar 5,1 miljoen euro in de aanleg en verbetering van fietsverbindingen in de regio. Dat blijkt uit de nota Fietsbeleid 'Fiet sers in de Polder'. In de nota is het basis-fietsnet- werk opgesteld zoals dat er in Zeeuws-Vlaanderen zou moeten uitzien. Dit netwerk is vergeleken met de huidige infrastructurele si tuatie. Dat levert een aantal ontbre kende schakels van fietsvoorzienin- gen op, zowel van het waterschap als van andere wegbeheerders. Het waterschap geeft prioriteit aan zes trajecten van ontbrekende schakels in de waterschapswegen die in de periode tot en met 2015 zullen worden aangepakt. Het gaat in totaal om zestien kilometer fietspad. De totale kosten voor rea lisatie van de aangegeven fietsvoor- zieningen worden geraamd op on geveer 12 miljoen euro. Het stre ven is om het eerste project in 2010 aan te pakken. Zeelandhallen) te halen. Om die reden bestudeert de gemeente nu welke maatregelen de westkant van de stad bereikbaar houden. Dit najaar wordt ook duidelijk of Goes de Ringbrug vervangt door een aquaduct. Goes wil tevens af van alle ver keerslichten op Ringbaan-West, zodat het verkeer vlot door kan stromen. Kruispunten met ver keerslichten worden dan vervan gen door rotondes. Bij de keuze voor een aquaduct (kosten: naar schatting 15 miljoen euro) schuift vanwege de helling- baan het huidige kruispunt Ring- baan-West-Westhavendijk zeker honderd meter westwaarts op. Er komt daar dan ook een nieuwe af slag naar het Molenplein. TERNEUZEN - Een 26-jarige man uit Terneuzen is donderdagavond rond zeven uur aan de Roosevelt- laan in zijn woonplaats aangehou den wegens bedreiging. De man had kort daarvoor vlakbij een bedrijfsterrein ruzie gehad met zijn vriendin. Drie mannen (van 16, 21 en 48 jaar) die daar in de buurt werkten waren daarvan getuige. Kort na de woordenwisse ling bedreigde hij hen. Zij hebben alledrie aangifte gedaan. De 26-jarige Terneuzenaar deed op zijn beurt aangifte tegen het drietal. Hij verklaarde door hen mishandeld te zijn. De politie vraagt getuigen te bellen naar 0900-8844. Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31