Zeeland 'Mijn kont zal nooit het paard raken' honderd plaatsen Problemen met hoeven paarden Algen in Goese westvest zijn niet gevaarlijk Sebastiaan Sturm wint dit jaar alles wat een ringrijder kan winnen. Dierenbescherming het is een vorm van verwaarlozing W PZC Zaterdag 16 augustus 2008 27 Sebastiaan Sturm werd donderdag voor de tweede keer op rij Zeeuws kampioen ringrijden. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder CAPINCE - De ereklas winnen, dat is al mooi. Tijdens die wedstrijd sa men met je twee ploeggenoten al le ringen steken nog mooier. Het allermooiste is om een paar maan den later ook nog de dubbel te ha len op het Molenwater: het Zeeuws kampioenschap én het beeldje van koningin Beatrix. „Ei genlijk wel een beetje een uni cum", zegt Sebastiaan Sturm (20) een dag later onderkoeld. Hij is zo'n rijder die je er meteen uitpikt als je hem van een afstand je ziet rijden. En dat komt niet De uitbreiding is ook geen aanslag op de bijzondere kwaliteit van de Sophiahaven: grote boxen en veel ruimte om te manouvreren. De nieuwe boxen zijn even groot en de aftand tussen de steigers blijft ruim. De kwaliteit gaat erop voor uit doordat een nieuwe steiger di rect aanlandt bij een nieuw te bou wen sanitaire voorziening. Recre anten hoeven dus minder om te lo pen. Doordat de boxen die het dichtst bij de recreatiewoningen liggen plaats maken voor bijbootjes, open zeilbootjes en speelbootjes, verdwijnt daar ook het risico van overlast. Volgens RDH voldoet het huidige aantal parkeerplaatsen ruimschoots voor de nieuwe situa tie. door het onafscheidelijke petje en de zonnebril. Het is zijn manier van rijden: er zijn er maar weinig die zo stil op hun paard kunnen zitten. „Dat ligt aan mijn houding. Ik zit altijd heel ver naar voren. Mijn kont zal nóóit het paard ra ken. Dat doe ik om zo min moge lijk te schokken." Jara, zijn paard, lóópt ook goed, dat helpt. „Een goed paard moet constant lopen en moet gewoon gaan bij de start, zodat je daar in ie der geval niet aan hoeft te denken. Zodat je op het ringetje kunt let ten." Hij heeft zijn paard anderhalf jaar geleden gekocht. „Als tweejari ge, toen kon hij niks. Ik heb hem alles zelf geleerd." Acht jaar rijdt de hoefsmid in op leiding al wedstrijden, maar Sturm is al veel langer bezig met ringrij den. „Ik was ik al van plan om ringrijder te worden toen ik twee was. Mijn vader heeft een touwtje gespannen en later heeft hij ook een lansje voor me gemaakt. Zo'n lansje dat ze voor het sjezenrijden gebruiken, die zijn iets kleiner." 'Ik wil graag winnen, maar ik word niet chagrijnig als ik een keer een ringetje mis' Zijn vader reed zelf ook. „Hij haal de 25 van de dertig ringen op zijn top. Tijdens mijn eerste wedstrijd, op mijn elfde, hebben we nog sa men gereden. Ik won gelijk van hem en toen is hij er maar mee ge stopt." Nu hangt vader Johan regel matig de ringen op voor zijn zoon, net als afgelopen donderdag tij dens het kampioenschap. „Als hij ze maar goed hangt, dan vind ik het best, maar het was wel leuk dat hij er bij was." Nog steeds oefent Sturm veel. En nog steeds vooral lopend. „Niet omdat ik beter wil worden, maar omdat het leuk is om te doen. Ja, oefenen is wel noodzakelijk, maar niet voor iedereen. Bennie Paauwe bijvoorbeeld. Die oefent dus nooit, en die steekt ze ook allemaal." Het plezier in het ringrijden is voor Sturm het belangrijkste. „Ik doe het omdat ik het leuk vind. Natuurlijk wil ik graag winnen, maar ik word niet chagrijnig als ik een keer ringetje mis." ZlERlKZEE - Hoefproblemen bij paarden scoren hoog bij de meldin gen over dierenleed die binnenko men bij de dierenbescherming. „Dertig tot vijfendertig procent van de klachten die binnenkomen gaat over paarden en pony's en een groot deel daarvan gaat over hoeven", zegt districtsinspecteur Eduard Opperman van de landelij ke inspectie dierenbescherming. „Het is een vorm van verwaarlo zing. Voor het dier is het vrij pijn lijk en het kan uiteindelijk zo pijn lijk worden dat het niet meer wil lopen." Zo ver was het nog niet in Zonnemaire, waar Opperman eer der deze week een proces verbaal heeft opgemaakt tegen een eige naar van een pony. „Maar je kon bij dit dier al zien dat het lopen niet van harte ging." De eigenaren van paarden en po ny's die de hoefverzorging ver waarlozen lopen het risico van een flinke straf. „De wetgever heeft er maximaal drie jaar gevangenisstraf op gezet en dat geeft wel aan hoe zwaar daar aan getild wordt", zegt Opperman. In de praktijk krijgen de eigenaren in vrijwel alle geval len een schikkingsvoorstel aange boden van de rechter en dat kan variëren van 100 tot rond de 800 euro. De hoogte van de boete voor de eigenaar in Zonnemaire is nog niet bekend. GOES - Een gedeelte van de algen die in het water van de Goese westvest drijven, is de giftige blauwalg. Het percentage is echter zo klein dat er geen gevaar is voor de volksgezondheid. Dit zegt Lin da van Dijke van het Waterschap Zeeuwse Eilanden. „We praten over 0,2 procent blauwalg per liter water", zegt Van Dijke. Volgens haar is blauwalg al leen in echt grote hoeveelheden ge vaarlijk zeker als het plantje af sterft. „Algen sterven af als het lang droog en warm is. Ze vormen dan een film op het water. Met de regen van de afgelopen tijd zal dit niet gebeuren, mensen hoeven zich niet ongerust te maken." Van Dijke denkt dat aan het einde van de zomer het water zijn oude kleur weer terug heeft. Mochten de blauwalgen toch ineens in aan tal toenemen dan gaat er alsnog een waarschuwing uit. Sophiahaven De jachthaven wordt geëxploi teerd door Roompot Marina. De jachthaven beschikt nu over 324 ligplaatsen voor bo ten van 7,5 tot 19 meter. Elke ligplaats beschikt over eigen voorzieningen voor water en elektriciteit. Sophiahaven beschikt over de blauwe vlag. Daarvoor moeten het water en de kades schoon zijn, moet er goed sanitair zijn, mag afvalwater niet worden ge loosd op het water en moet er een gescheiden afvalinzame lingssysteem zijn. De blauwe vlag geldt 1 jaar. Of iemand die hiervoor opgeleidt wil worden. Voor meer informatie bel: Als monteur lever je een belangrijke bijdrage aan de service Leo Joosse,tel.0n8 - 58 13 06 van ons bedrijf. In je werk kijk je verder dan alleen techniek. www.leojoossetweewielers.nl Je bent gericht op het maximale fietspleziervan onze klanten. In onze professionele werkplaats maak je gebruik van moderne gereedschappen. Samen met je collega's vorm je een deskundig team, dat een belangrijk deel van fietsend Nederland in het zadel houdt. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan je schriftelijke reactie met c.v. naar: Bike Totaal Leo Joosse, Dorpsplein 14,4363 AC Aagtekerke. of per e-mail naar: info@leojoossetweewielers.nl. FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR i 0000e

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29