(and '15 augustus 1908, da's lang geleden' Aandeelhouders ADZ ontslaan directeur Sophiahaven breidt uit met ,1 1 HÉ Vrouw overreden door caravan 'Tante Nel' van Sluijs wordt honderd in haar geliefde Domburg. President-commissaris De Pagter gaat geplande reorganisatie afronden. BURGH HAAMSTEDE VANDAAG 16 AUGUSTUS Finale van Zeeuws kampioenschap panna Politie zoekt getuigen van dodelijk ongeval Bestuurder van tuktuk met klanten de sloot in Kampvuurfeest op Blaauwe Hoeve in Hulst Concert van panfluit en piano in de Jacobskerk Plan doet streven naar kwaliteitsverbetering geen geweld aan. 26 Zaterdag 16 augustus 2008 PZC W Nel van Sluijs-Provoost. door Maurits Sep DOMBURG - „Och kijk toch! Pieter- nella Provoost." Nel van Sluijs-Pro- voost kijkt met verbazing naar haar eigen geboortebewijs. „Da's lang geleden." Honderd jaar om precies te zijn en ze is er trots op. „En zij ook", wijst ze naar haar zoon, schoondochter en kleindochters met hun man nen. „Anders zouden ze d'r niet wezen. Ze komen helemaal uit Nieuw-Zeeland en Australië. Ze stonden ineens voor me. Wat een verrassing hé. Wat zeg je d'r van?" En dan komt ook nog de mijnheer van het ABP langs met een bloe metje en een map met oude docu menten, zoals haar geboortebe wijs. „Van wie bent u?", wil de jari ge weten. Het pensioenfonds, legt hij uit. „O, van het geld!" Ja, dat doet het ABP altijd met mensen die zo oud worden als Nel van Sluijs. „Jullie zijn onze dure klan ten", grapt hij. „Ja, da's een dom per hé", kaatst ze de bal terug. Grapjes, daar is moeder sterk in, vertelt schoondochter Addie. „En in leuke verhalen over vroeger, over Domburg", vult kleindochter Petra aan. Oma knikt: „Ik ben hier geboren. Ik ben een Domburgse en ik blijf een Domburgse." Nel van Sluijs heeft alleen een aan tal jaren in Oost-Souburg ge woond omdat haar man Adriaan foto Lex de Meester bij de marine zat. Tijdens de TWee- de Wereldoorlog zonk bij Indone sië zijn schip en werd hij krijgsge vangen genomen door de Japan ners. Zeven jaar was hij weg. Zijn vrouw en hun zoon (toen nog enig kind) woonden tijdelijk bij haar moeder in Domburg. Toen Adriaan weer terug was, zijn ze in Domburg gaan wonen in de Brou- werijweg. Daar heeft Nel van Sluijs gewoond tot ze naar Simnia is verhuisd. Dat was pas drie jaar geleden. Ze wilde heel lang niet naar een verzorgingshuis. Maar nu ze er zit, vindt ze het heel fijn. „Ik zit hier fantastisch. Dit is het mooi- 'lk ben hier geboren. Ik ben een Domburgse en ik blijf een Domburgse.' ste plekje." Ze heeft een kamer die uitkijkt op de velden en in de ver te op de duinen. Die kan ze niet zo goed meer zien. Maar dichterbij is er genoeg te zien. „Moet je kij ken, die paarden, mooi hé." Gistermiddag was het grote feest. De jarige keek ernaar uit. „Dan gaan we naar de overkant." En met een kantelende hand voor haar mond maakte ze duidelijk wat daar gaat gebeuren. De familie is dan wel klein, het zal er toch druk worden, voorspelde schoon dochter Addie. „Al haar vriendin nen zijn al overleden, maar hun kinderen komen nog altijd. Die blijven trouw aan hun tante Nel." door Maurits Sep VLISSINGEN - President-commissa ris Pim de Pagter van ADZ gaat de herstructurering van het bedrijf af ronden. Hij neemt die taak over van interim-directeur Bert Beer man, die door de aandeelhouders is ontslagen. De aandeelhouders zijn in overleg met Beerman tot het besluit geko men zijn dienstverband per 1 sep tember te beëindigen. Dat is ge beurd op advies van de Raad van Commissarissen, onder leiding van De Pagter. Beermans positie was onhoudbaar geworden na een conflict met de ondernemingsraad en het management van ADZ. Die zegden in juli het vertrouwen in de tijdelijke directeur op. Aanlei ding was een toelichting van Beer man in de PZC op de reorganisatie die hij moest begeleiden. Ook over zijn wijze van communiceren bin nen het bedrijf bestond onvrede. De raad van commissarissen hoopt dat met het vertrek van Beerman de rust weerkeert. Grootaandeelhouder Lété had nog even de hoop dat de verhoudin gen hersteld konden worden door daarvoor meer tijd te nemen, al dus Frans Prins, wethouder van Vlissingen en voorzitter van Lété. „Maar dat bleek heel moeilijk te zijn. Vandaar dit besluit." ADZ gaat niet op zoek naar een an dere interim-directeur. Voor de paar maanden die nodig zijn om de herstructurering van ADZ af te ronden, acht president-commissa ris De Pagter dat niet haalbaar en bovendien te duur. Hij gaat dat De aandeelhouders van ADZ ont slaan interim-directeur Bert Beer man vanwege een vertrouwens crisis. President-commissaris De Pagter maakt de reorganisatie af. daarom zelf doen. „De datum van 1 januari is altijd heilig in herstruc- tureringsland. Hier dus ook, maar het hoeft: ook niet langer te du ren." Het einddoel is immers al eer der geformuleerd en Beerman was ook al voortvarend aan het werk gegaan om dat te bereiken. „De ter mijnen die we voor ogen hebben zijn nog steeds goed haalbaar." De Pagter benadrukt dat ADZ niet wordt opgeheven. „Wel als zelf standige bv, maar niet als bedrijf en ook niet als naam. Het werk gaat gewoon door en er geldt een werkgelegenheidsgarantie voor al onze medewerkers, dus personeel en klanten hoeven zich geen zor gen te maken." Het personeel dat nu door andere sociale werkvoor zieningen bij ADZ is onderge bracht, komt juridisch weer in dienst bij Lété, Betho en Dethon. De mensen die voor het werk van ADZ onmisbaar zijn, blijven bij ADZ en worden daar opnieuw ge detacheerd. NACHT MARKT HEINKENSZAND - De finale van het Zeeuws kampioenschap Panna Knock Out vindt plaats op woens dag 20 augustus vanaf 13.30 uur in sporthal De Stenge in Heinkens- zand. Voetballers die zich tijdens de voorronden geplaatst hebben, spelen om de titel 'Panna King'. Kampioenen mogen meedoen aan het Nederlands Kampioenschap Panna in Amsterdam. GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval dat maandag 11 augustus is gebeurd bij de spoorwegovergang aan de Stel- ledijk in Goes. Een 92-jarige man kwam tussen 16.30 en 17.00 ten val en overleed donderdag in het zie kenhuis aan zijn verwondingen. De politie onderzoekt het ongeval. Getuigen kunnen zich melden op telefoonnummer 0900-8844 of bij het politiebureau in Goes. RENESSE - De bestuurder van een tuktuk, een soort open taxi, is gis ternacht op de Hogezoom in Re- nesse met vier klanten de sloot in gereden. Eén persoon moest met lichte verwondingen naar het zie kenhuis. De anderen kwamen eraf met wat schrammen. De 20-jarige bestuurder uit Bergen op Zoom is verhoord en de tuktuk in beslag ge nomen voor technisch onderzoek. HULST - Het team Welzijn van de Blaauwe Hoeve in Hulst houdt dinsdag 2 september het jaarlijkse kampvuurfeest bij het tuinhuis op het terrein van de Blaauwe Hoeve aan de Truffinoweg. Iedereen is daar vanaf 19.00 uur welkom. Rond het tuinhuis staan vuurkor- ven waar bezoekers zich aan kun nen warmen. De muzikale onder steuning is van het Jumbo Trio. De entree bedraagt 2,50 euro. VLISSINGEN - Vandaag geven pia nist en organist Anko Vleugel en panfluitist Ankie Kaljouw een con cert in de Sint Jacobskerk in Vlis singen. Ze spelen werk van onder andere Beethoven, Franck, Durante, Zam- fir en Arvinte. De kerk is tijdens het concert gra tis toegankelijk. Het duurt van 15.00 tot 15.30 uur. DOMBURG - Een 74-jarige vrouw uit Roermond is gisterochtend overreden door haar eigen cara van, toen zij en haar man daarmee een camping aan de Domburgse Schelpweg wilden verlaten. Toen het echtpaar van het terrein af wilde rijden, bleek hun auto nét te ver van de slagboom te staan om hun muntje erin te kunnen stoppen. Daarom stapte de vrouw even uit. Ze liep tussen de auto en de cara van terug richting de passagiers stoel, toen haar echtgenoot gas gaf om onder de slagboom door te rij den. Een harde gil deed hem stop pen. Onder de caravan zag hij zijn vrouw liggen. In eerste instantie leek zij ernstig letsel aan armen, benen en rug te hebben, waarop politieagenten ter plaatse de hulp van een traumahelikopter inrie pen. Uiteindelijk bleken het schaaf wonden te zijn die zijn behandeld in het ziekenhuis. door Mieke van der Jagt WISSENKERKE - Recreatiebedrijf Roompot Marina, dat de Sophiaha ven bij Wissenkerke als jachtha ven exploiteert, wil de haven met twintig procent uitbreiden. Waar nu volgens het bestemmingsplan niet meer dan 324 ligplaatsen voor jachten zijn, moeten er een kleine honderd bijkomen. Architectenbu reau Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH) heeft een daarvoor een plan gemaakt, dat deze week in de gemeenteraad van Noord-Be veland is gepresenteerd. Roompot Marina wilde de jachtha ven in de Sophiahaven al veel eer der uitbreiden en diende daar vier jaar geleden al een aanvraag voor in. Toen mocht het niet omdat het Streekplan voor Zeeland geen uit breiding van jachthavens toestond. Nu de provincie heeft gekozen voor uitbreiding en kwaliteitsver betering in de sfeer van toerisme en recreatie, liggen de kaarten weer heel anders. In het Omge vingsplan, dat nu geldt, staat dat er bijna 3000 ligplaatsen in heel Zee land bij kunnen komen. Roompot Marina wil er daarvan 92. Omdat het aantal van 416 plaatsen in totaal de grens van 425 niet over schrijdt, hoeft voor de uitbreiding geen Milieu Effect Rapport (MER) te worden gemaakt. Zorgen over eventuele ongewenste milieudruk kan RDH wegnemen. In het ge bruik verandert er niets en de meeste plaatsen worden ingeno men door grote, zeewaardige bo ten, die liever door de Roompots- luis naar buiten gaan, dan op de Oosterschelde te blijven. Door een Groei passantenplaatsen haalt druk van het Oosterscheldebekken uitbreiding van de passantenstei gers kan het plan zelfs helpen re creatieve druk van de Oosterschel de weg te nemen. Het gebrek aan passantenplaatsen in de Ooster schelde, doet steeds meer boten- aanleggen waar het niet mag. w -1 PI .S0»nr MODE. VTERSPORT J \CMSER\ ICE "(6)-DE ZUIDSCHOR u UI.uiiü ure&m.* w*t««scowt WüUHAAKbDIJK Zandfeirekweg 5, Huur een dag (oiulpizm een 'Zuidsehor Sloep' In boord motor. Geen vaarbewijs nodig. ■f)U(je uuvcn Bel voor een reservering! Koningstraat 2 1 WW W./A IDSflIOK.M.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28