Postbanksite onveiligst Zeeuwen promoten eigen provincie °9P I 1 1 Leraar gewapend voor de klas Beveiligingssysteem internetbankieren schiet te kort. HET WEER: Geregeld zon Zaterdag 16 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 193 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 BICCEKERKE - Nee, dit is geen koolzaad. Dat gewas wordt in Zeeland nauwelijks meer ge teeld, omdat de productie van deze grondstof voor biodiesel niet rendeert. Bovendien bloeit koolzaad in de periode april-mei. Het veld dat hier ligt te pronken bij Biggekerke staat vol met geel mosterdzaad, verwant aan koolzaad. Ceel mosterdzaad wordt over het algemeen gebruikt als groenbemester: de plant wordt na de bloei ondergeploegd om het gehalte or ganische stof in de grond te verbeteren. foto Lex de Meester door Thomas Olivier DEN HAAG - Klanten die online bankieren bij de Postbank hebben meer kans slachtoffer te worden van oplichters, dan rekeninghou ders van andere banken. Dat komt omdat de Postbank achterloopt met de beveiliging van bankieren op internet, stellen beveiligingsex perts. Postbank-klanten kunnen voor in ternetbankieren nog steeds in loggen met enkel hun gebruikers naam en een wachtwoord. Bij alle andere grote banken moet worden ingelogd met een apparaatje dat telkens nieuwe codes genereert. Die methode is minder fraudege voelig. Circa 3,5 miljoen rekeninghouders van de Postbank maken gebruik van internetbankieren. „De Postbank is niet voor niets zo vaak slachtoffer van phishing", stelt Jeroen Oostendorp, directeur van internetbeveiliger Cleanport. Hij doelt op het via internet henge len naar bank- en creditcardgege vens door criminele organisaties. Het verbaast Oostendorp dat de Postbank niet allang is overgestapt op het systeem met een paslezer of calculator die een willekeurig nummer genereert. Met uitzondering van de Postbank hebben de grote banken (Rabo bank, ABN Amro, Fortis, SNS Re aal en het moederbedrijf van de Postbank, ING) een systeem dat bekendstaat als 'two factor authen tication'. In zijn algemeenheid is die methode een stuk veiliger dan enkel het gebruik van inlognaam en wachtwoord, zegt Elle Broos van Govcert, een overheidsinstan tie die dreigingen op internet in de gaten houdt. Zij wil niet speci fiek op de beveiliging van de Post bank ingaan. Postbankklanten die internetban- kieren lopen meer risico dan in- ternetbankierders bij andere gro te banken. De beveiliging van de Postbank is niet afdoende. De Postbank spreekt in een reactie van een 'beproefd systeem'. „Klan ten moeten behalve veilig ook op toegankelijke en klantvriendelijke wijze kunnen bankieren via inter net", aldus een woordvoerder van het concern. „Sinds de start van in ternetbankieren bij de Postbank, in 2004, is één miljard keer inge logd. Dat kan alleen als klanten het systeem vertrouwen." De Postbank stelt ook dat bij beta lingen - anders dan bij inloggen - wordt gebruikgemaakt van wille keurig aangemaakte codes om geld transacties te autoriseren. „Dat is een veilige manier, mits zorg vuldig met die codes wordt om gaan", zo verklaart de woordvoer der. Veilig internetbankieren bestaat niet Vergoeding voor pufmaatje is onzin eens WÊÊÊÊKÊÊHÊM 79% 21% aantal reacties: 318 Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 37; Bin nenland; 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Meningen: 11; Thema spread: 12 en 13; Beurs: 14; Econo mie: 15 en 17; Boeken: 18; Extra 19; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur 39; Sport: 39 t/m 47; Televisie katern Media Stand na 103 van 302 onderdelen: 1 China 26 9 6 41 2 Ver. Staten 14 13 19 46 3 Duitsland 8 2 4 14 16 Nederland 12 4 7 pagina 39: De Yngiing-zeilsters ruiken bloed pagina 40: Theo Bos is de zwakste schakel pagina 43: Dennis van der Geest is een gebroken man zie ook: www.pzc.nl MIDDELBURG - De inwoners van Zeeland kunnen hun ideeën en suggesties spuien over de promo tie van deze provincie. Ze moeten op gaan treden als ambassadeurs van Zeeland. De provincie heeft daartoe een zo genoemd virtueel loket ingesteld, dat te bereiken is via promo- tie@zeeland.nl. Het hoeft enkel niet bij ideeën en plannen te blijven. Ook mooie beelden die kunnen bijdragen aan de promotie van Zeeland zijn wel kom. Het is de bedoeling van de provincie een beeldbank samen te stellen met foto- en filmbeelden die gratis gebruikt kunnen worden in bijvoorbeeld advertenties, bro chures en promotiefilms van bedrijven, scholen en evenemen ten. pagina 36 en 37: de promotie van Zeeland is nu aan de Zeeuwen zelf HOUSTON - Een plattelandsdistrict in Texas geeft leraren toestem ming om na de zomervakantie ge wapend voor de klas te staan. Vol gens deskundigen gaat het om een primeur voor de Verenigde Staten. In scholen in de VS kwam het de afgelopen jaren vaker tot schietpar tijen met dodelijke afloop. Daar om is het een kwestie van 'gezond verstand' dat leraren in het kleine Harrold Independent School Dis trict gewapend voor de klas staan, aldus David Thweatt van het dis- trictsbestuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1