Coach: Terugkeer Van Bommel logisch Overmars valt in bij Go Ahead Bert van Marwijk doet in oefeninterland geen beroep op Seedorf. Pizarro keert terug bij Werder Bremen Koog Zaandijk en PKC naar oefendag Fortis Tweede plaats voor renner Jacob Wijnstra Pool Radomski voor twee jaar naar NEC Voorzitter Paauwe weg bij schaatsbond Voetballers Bil en Crucq nemen afscheid Cambuur en AGOW gaan na twee duels aan kop in eerste divisie. PZC Zaterdag 16 augustus 2008 45 Bondscoach Bert van Marwijk moet nog wennen aan zijn nieuwe rol, zei hij gisteren op de persconferentie in Zeist. foto Tousaint Kluiters/ANP door Jochem Lipprnann ZEIST - Mark van Bommel is terug bij het Nederlands elftal. De nieu we bondscoach Bert van Marwijk heeft de aanvoerder van Bayern München opgenomen in zijn selec tie voor de vriendschappelijke in terland van komende woensdag in Moskou tegen Rusland. De 31-jarige Van Bommel speelde zijn laatste en veertigste interland op het WK van 2006 in Duitsland. Portugal belemmerde het Neder lands elftal toen de toegang tot de kwartfinale (1-0). Van Bommel be dankte na het toernooi voor Oran je. Hij wilde niet meer onder de toenmalige bondscoach Marco van Basten uitkomen. Van Marwijk verklaarde gisteren tijdens de presentatie van zijn eer ste selectie van het Nederlands elf tal dat de terugkeer van zijn schoonzoon bij Oranje volstrekt lo gisch is. „Ik selecteer de beste voet ballers en daar hoort Mark bij. Hij is sterk, kan goed voetballen en heeft veel inzicht. Hij is niet voor niets de eerste buitenlandse aan voerder van Bayern München", al dus de bondscoach. Hij sloot niet uit dat Van Bommel ook bij Oranje de aanvoerders band om zijn arm krijgt. „Ik be noem dinsdag de nieuwe aanvoer der", zei de bondscoach, die niet meer kan beschikken over Ruud van Nistelrooij en Edwin van der Sar. Seedorf, een andere routinier, wil nog wel graag voor Oranje uitko men. Van Marwijk neemt de mid denvelder van AC Milan echter LONDEN - Aanvaller Claudio Pizar ro verruilt dit seizoen de Premier League voor de Bundesliga. Wer der Bremen huurde de Peruaan voor een seizoen van Chelsea. Pizarro is bekend met het Duitse voetbal. Hij begon bij Werder en ging vervolgens naar Bayern Mün chen. Na zes seizoenen in Beieren verkaste de spits naar Chelsea. OOST-SOUBURG - Hoewel de korf ballers van Fortis afgelopen sei zoen degradeerden naar de eerste klasse, heeft de Souburgse club toch topteams te gast op de oefen dag van 23 augustus. De hoofdklas sers Koog Zaandijk, PKC, Deetos en Fortuna komen om enkele oe fenduels te spelen. De eerste wed strijden beginnen om 12.30 uur. MEULEBEKE - - Bij een wielerkoers in Meulebeke over 117 km is Jacob Wijnstra tweede geworden. Na 3 rondes demarreerde hij waar bij hij 9 man meekreeg. Daarna zette hij zijn ontsnapping voort in gezelschap van de Belgische cou reur Daniel Geldof. Hun voor sprong liep op tot 1.30 minuten. In de sprint was de Belg te sterk voor Wijnstra. niet mee naar Rusland. Hij geeft voorlopig de voorkeur aan creatie ve spelers als Rafael van der Vaart, Ibrahim Afellay, Arjen Robben en Robin van Persie. „Ik schrijf Cla rence nog niet af', verklaarde Van Marwijk. „Ik kom bij hem terug als het niet met deze spelers lukt." Van Marwijk noemde de oefenin terland tegen Rusland een serieu ze kennismaking. „De wedstrijd komt niet echt gelegen. De meeste spelers van ons zitten nog in de voorbereiding. De Russen spelen al weken in de competitie. Wij moeten ons focussen op de inter land van september tegen Macedo nië in de WK-kwalificatie." NIJMEGEN - NEC is rond met de Poolse international Arek Ra domski. De centrale middenvelder ondergaat maandag nog een medi sche test en tekent bij goedkeuring een tweejarig contract. De 31-jarige Pool speelde eerder in Nederland voor Veendam en Hee renveen. Radomski kon transfer vrij weg bij Austria Wien. HOOGLAND - Voorzitter Carel Paau we vertrekt bij de Koninklijke Ne derlandse Schaatsbond (KNSB). De beleidsman heeft niet genoeg tijd om de functie te combineren met zijn zakelijke en maatschappe lijke verplichtingen. Paauwe, sinds 2006 in dienst bij de schaatsbond, treedt op korte ter mijn af ARNEMUIDEN - Het eerste elftal van voetbalvereniging Arnemuiden neemt vandaag afscheid van John Crucq en Peter Bil. Dat gebeurt in de oefenwedstrijd tegen zon dag-eersteklasser Nuenen. De aan vang is 14.30 uur. lohn Crucq en Peter Bil maakten jarenlang deel uit van de hoofd macht van Arnemuiden en doen nu een stapje terug. Van Marwijk bekende dat hij nog wel even moet wennen aan zijn nieuwe baan. „Normaal gesproken sta ik vanaf 1 juli iedere dag op het veld. Nu wist ik even niet wat ik moest doen", zei de bondscoach, die de afgelopen weken bijna al zijn spelers aan het werk zag. „Ik heb veel naar voetbal gekeken en alleen Khalid Boulahrouz nog niet zien spelen. Hij heeft een en kelblessure. We moeten afwach Mark van Bommel keert terug bij het Nederlands elftal. De midden velder maakt deel uit van de se lectie, die woensdag aantreedt te gen Rusland. ten of Khalid mee naar Rusland gaat. Engelaar heeft last van de knie gekregen. Ook dat moeten we even aankijken", zei de bonds coach. Voorlopig kan hij niet be schikken over de geblesseerde Wes ley Sneijder en Wilfred Bouma. Selectie Nederlands elftal: doel: Maar ten Stekelenburg, Henk Timmer; verde diging: Khalid Boulahrouz, Tim de Cler, John Heitinga, Joris Mathijsen, André Ooijer; middenveld: Demy de Zeeuw, Giovanni van Bronckhorst, Mark van Bommel, Orlando Engelaar, Nigel de Jong, Ibrahim Afellay, Rafael van der Vaart; aanval: Arjen Robben, Klaas-Jan Huntelaar, Robin van Persie, Jan Venneg- oor of Hesselink, Dirk Kuijt DEVENTER - Een volgepakt stadion De Adelaarshorst heeft gister avond de rentree van Mare Over mars bij Go Ahead Eagles in het duel tegen Fortuna Sittard (1-1) met veel gejuich begroet. De 35-jarige voormalige vedette van onder meer het Nederlands elftal, Ajax, Arsenal en Barcelona kwam na een uur spelen in het veld. De stand in Deventer was toen nog 0-0. Overmars begon zijn loopbaan bij Go Ahead en speelde daar op 11 mei 1991 thuis tegen Helmond Sport (0-0) zijn laatste wedstrijd. Daarna begon zijn carrière pas echt. In 2004 speelde hij zijn laat ste officiële wedstrijd in het EK-duel tegen Portugal. De staartploegen van het vorig sei zoen, Cambuur Leeuwarden (17e) en AGOW Apeldoorn (18e), de len na twee speelronden en met twee zeges verrassend de kopposi tie. De Friezen, danig versterkt, wonnen thuis de topper tegen VW-Venlo met 2-0. In Apeldoorn ging FC Dordrecht in de slotminu ten onderuit: 1-0. Dries Merten scoorde voor AGOW. Bram van Polen van FC Zwolle gaat de voetbalgeschiedenisboeken in. Hij maakte op bezoek bij RBC in de 75e minuut de 55.000e tref fer in de eerste divisie, sinds de in voering in 1956. De Zwollenaren wonnen met 3-1 in Roosendaal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 143