Zeeland Sensoor Zeeland mikt nu op komst kennis- en innovatiegemeenschap Jubileumeditie van wielerronde in Zierikzee wordt anders dan anders zeeland 26 quq t/m 6 sept 2008 nazomerfestival.nl Verkeersactie basisscholen Dochter van Europees Instituut voor Innovatie en Technologie. Sander is baas-baas jor Sensoor Zeeland zoekt nieuwe vrijwilligers PZC Zaterdag 16 augustus 2008 I 31 door René Schrier GOES - Daar waar Zeeland eerst probeerde een Europees agent schap naar deze provincie te ha len, worden nu de pijlen gericht op de komst van een kennis- en in novatiegemeenschap van de Euro pese Unie. Hoewel vanuit Zeeland daartoe initiatieven genomen wor den, moet minister Plasterk van onderwijs de vestiging van zo'n ge meenschap bij de Europese com missie aanvragen. In Europa wordt de laatste tijd wat kritischer gekeken naar Europese agentschappen. Dat heeft te ma ken met kritiek op het grote aantal Europese ambtenaren dat door de EU is aangesteld. De afgelopen maanden is Europarlementariër Lambert van Nistelrooij (CDA) na gegaan of er draagvlak is voor het aanvragen van een Europees agent schap. De conclusie was dat het be ter is niet op die weg door te gaan. De provincie en de Hogeschool Zeeland doen pogingen in Zee land een vestiging van een Euro pees kennisinstituut gerealiseerd te krijgen. Als vrijwillige medewerker stelt u zichzelf beschikbaar om er te zijn voormensen die hun verhaat kwijt willen via telefoon of chat. Heeft u interesse om te groeien als persoon en bent u een aantal uren per week beschikbaarreageer dan om het gesprek met ons aan te gaan. Wat bieden wij? Een uitdagende tijdsbesteding waar u wijzer van wordt Een goede reiskostenvergoeding en een WA- en ongevallenverzekering Boeiende trainingen, informatieavonden en deskundige begeleiding, zowel in groepsverband als individueel Een veilige en sociale werkplek met leuke collega's Wat vragen wij? Beschikbaarheid voor tenminste 4 telefoondiensten per maand, waarvan 1 verplichte nachtdienst, trainingen en de maandelijkse groepsbijeenkomst De intentie om de inzet tenminste 2 jaar vol te houden Om kunnen gaan met zware thema's In staat zijn om zowel individueel als in groepsverband te functioneren Belangstelling? Bel tijdens kantooruren naar 0118-615553. Wij sturen u dan zo spoedig mogelijk een informatiepakket en een aanmeldformulier. Mailen kan ook: zeeland@sensoor.nl. Datum basistraining: vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober (met overnachting). Meer info is te vinden op: www.sensoor.nl/zeeland. ECHTE AANDACHT In plaats daarvan moet de aan dacht gericht worden op het Euro pees Instituut voor Innovatie en Technologie in Boedapest. Dat in stituut opent 15 september offici eel zijn deuren. Het zal bestaan uit samenwerkingsverbanden tussen Europese instellingen op het ge bied van technologie en innovatie, zoals universiteiten en industriële onderzoekscentra, ook wel kennis- en innovatiegemeenschappen ge noemd. Die richten zich op hun beurt weer op thema's die hoog op de Europese agenda staan zoals kli maatverandering, hernieuwbare energie en de nieuwe generatie in formatie- en communicatietechno logie. En daar komt Zeeland in beeld. Hier trekken lector Anja de Groe ne van de Hogeschool Zeeland, Ni co Landsman van de provincie en Vera Hartog van de Hogeschool Zeeland de kar. Zij zetten vooral in op Delta technologie en klimaat verandering. Ze worden daarin ge steund door partijen als het Wage- ningse Imares dat zich richt op strategisch en toegepast ecologisch onderzoek. Ook Rijkswaterstaat, de waterschappen en andere insti tuten die met waterbeheer en wa tertechnologie bezig zijn hebben hun interesse getoond. VLISSINGEN - De aanmelding kwam van een collega, maar had net zo goed van Jori of Bram kunnen komen. De vakantiekrachten bij restaurant De Schelp aan de Burgemeester Van Woelderenlaan in Vlissingen vinden het meer dan terecht dat hun werkgever, Sander Wiele- maker, door de jongerenafdeling van CNV is genomi neerd voor beste vakantiewerkgever. Sterker nog: hij zit bij de laatste vier. En Jori van de Worp (21) en Bram Brouwer (17) weten waarom. „Hij betaalt goed." Maar dat niet alleen. „Bij Sander heb je nooit het gevoel dat hij op je vingers zit te kijken. Hij geeft je liever een com pliment." Dat hebben de keukenhulpen, die er sinds het begin in maart werken, wel eens anders meegemaakt. Ook met het potje bier na werktijd waren zij nog niet bekend. „Sander doet dat gewoon. En hij belt altijd net jes als het rooster verandert." foto Ruben Oreel Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro ses. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De vijfentwintigste edi tie van de wielerronde Zierikzee - op vrijdag 22 augustus - wordt voor hem anders dan anders. „Ik zal blij zijn als de ronde voorbij is. Voor mij wordt het een emotio neel zwaar gebeuren", zegt voorzit ter Wim Evertse van het organisa tiecomité. De opbrengst van het evenement gaat dit jaar naar Ride for the Ro ses. Evertse, die dit jaar zijn vrouw verloor aan alvleeskanker en zelf herstellende is van prostaatkanker, fietst mee met de Ride. Uit volle overtuiging. Natüürlijk kende wie- Iermens in hart en nieren Evertse GOES - Maandag gaan de basisscho lieren weer naar school. Dat is voor Veilig Verkeer Nederland en, het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland en het Zeeuws Coördinatiepunt Fiets aanleiding de campagne 'De scholen zijn weer begonnen' af te trappen. Dat doen gedeputeerde T. Poppel- aars en de Goese wethouder R. Dieleman 's morgens in Goes bij de brede school De Symfonie. In het kader van de campagne wordt aan automobilisten verkeersdrop uitgedeeld. Ook is er een kaarten actie, waarbij kinderen een kaart voor hun ouders meenemen, met het verzoek die kaart goed zicht baar achter het raam te plaatsen. Op de kaart staat 'De scholen zijn weer begonnen'. tbe de Ride for the Roses. Maar meerij den, daarvan was het nooit geko men. „En dan staat het ineens aan je voordeur en kun je gewoon niet anders dan je inzetten voor een dergelijk evenement. Iedereen heeft wel iets met die ziekte te ma ken. Het raakt heel veel mensen." Zo snel mogelijk nadat hij was geo pereerd - en het herstel was inge zet - is Evertse weer op de fiets ge stapt. Hij rijdt met mede-wieler- liefhebbers weer elke week zo'n 100 kilometer aan tochten. „Ik denk dat het fietsen voor mij ook een uitlaatklep is." De belangstelling - van deelne mers én sponsors - voor Ride for the Roses in Zeeland is groot. „Ik ben trots op Zeeland, zegt Evertse. „Ik vind het echt heel bijzonder. Ze zeggen altijd dat Zeeuwen zuu- nig zijn, maar ze gaan gewoon ver standig met geld om. En ik denk dat in Zeeland toch het eilandge voel nog leeft. Mensen zijn hier bij elkaar betrokken, leven met elkaar mee." Evertse weet dat de wielerronde Zierikzee én de Ride for the Roses voor hem zwaar zullen worden. „Normaal houd ik na afloop van de wielerronde een toespraak. Dat doe ik dit jaar niet. Ik wil het pu bliek bij de wielerronde niet opza delen met mijn persoonlijk leed." Evertse verwacht na afloop van de Zierikzeese wielerronde zo'n 1000 euro aan de Ride for the Roses te kunnen doneren. Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses theater op locatie festivalhart Abdij Middelburg Wave Vijf virtuoze dansers onderzoeken de samenhang tussen het menselijke lichaam en het veranderende klimaat. UJave beleeft zijn uiereldpremière in de Stadsschouwburg van Middelburg. Samenwerking van Splvain Emard Danse en Station Zuid. wo 27 aug (première), di 2 en wo 3 sept 20u30 15 incl. busvervoer/ verzamelen festivalhart gratis brochure kaarten info nazomerfestival.nl of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 141