als je ergens ook kunt fietsen? k™ m Zeeland Strandhuisjes stukgetrapt De boswachter in het Gadrabos is niet thuis INTER BORG KEUKENS OP MAAT Parallelweg Philipsdam dicht wegens werk Vijfduizend kilo vis overgeladen na ongeval Bestuurder van tuktuk met klanten de sloot in Varen op Crevelingen, lopen op Hompelvoet eCt'o Tweeduizend euro schade op één dag bij Domburgse eigenaar. KlarinetwegU Tel 0118-650004 Middelburg www.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MEUBELMAKERIJ 1HHI H MEUBELMAKERIJ S PZC Zaterdag 16 augustus 2008 27 Fietsers maken het soms lastig om over de Vroongronden te wandelen. foto Marijke Folkertsma Als de rare naam op het bordje niet zo zou opval len, zou je er zo voorbij lo pen. Op de rand van Burgh-Haam- stede en de Vroongronden ligt de ingang van het Gadrabos. Nee, niet genoemd naar een Russische ontdekkingsreiziger, maar naar de hoeve die er middenin ligt. En de naam daarvan is weer een afkor ting van Geluk Aanwezig Door Rij ke Arbeid. Harde werkers dus, de stichters van die duinboerderij. Het bos werd in 1950 aangeplant, om de hoeve heen, leert het bord me ook nog. En je kunt er een rondje door heen wandelen. Verdere informa tie ontbreekt. Het wat geheimzin nige plekje maakt nieuwsgierig, en ik neem het pad richting de hoeve. Daar woont nu de boswachter van het gebied, maar er is niemand thuis. De natuur is overweldigend in al haar stilte. Naast het bosje is zelfs de purperen kleur van heide te ont dekken. Eén mevrouw kom ik te gen. Die hoeft niet zo nodig in de krant, zegt ze. Niet omdat ze zo ver legen is, maar omdat niet iedereen hoeft te weten waarom ze een regel matige bezoeker van het Gadrabos is. „Dit is de beste plaats in de om geving om damherten en reeën te zien", zegt ze bijna fluisterend. „Dat weten wel meer mensen hoor. Maar je moet wel net even de goede plekjes kennen." Maar in het Gadrabos is meer te zien. Natuurliefhebbers noemen het ook wel het paddenstoelenbos. De basisschooljeugd van het hele ei land komt juist hierheen als het in de les over paddenstoelen gaat. Het bos trekt niet alléén maar na tuurliefhebbers, zo blijkt. Het echt paar Voogt uit Duitsland gebruikt het bosje regelmatig om te moun- tainbiken. „Het is hier rustig, je komt geen mens tegen. Herten? Nou, daar letten we niet zo op." BRUINISSE - De parallelweg van de Philipsdam is van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus afgeslo ten voor het wegverkeer. De weg krijgt een nieuwe asfaltlaag. Fietsers worden over één strook van de hoofdrijbaan geleid. Op de andere strook rijdt het autover keer. Het verkeer wordt met stop lichten geregeld. Ook het langza me verkeer moet over de hoofdrij baan. BIERVLIET - Een 30-jarige Terneu- zense vrachtwagenchauffeur bot ste gisterochtend op de N61 bij Biervliet achterop een auto. De vrachtauto belandde in de greppel, de auto met daarin een 29-jarige Ossendrechtse schampte een tege moetkomende trekker van een 57-jarige man uit Oud Gastel. Om de wagen van de Terneuzenaar te kunnen bergen, moest vijfduizend kilo vis worden overgeladen. RENESSE - De bestuurder van een tuktuk, een soort open taxi, is gis ternacht op de Hogezoom in Re- nesse met vier klanten de sloot in gereden. Eén persoon moest met lichte verwondingen naar het zie kenhuis. De anderen kwamen eraf met wat schrammen. De 20-jarige bestuurder uit Bergen op Zoom is verhoord en de tuktuk in beslag ge nomen voor technisch onderzoek. ZONNEMAIRE - Staatsbosbeheer houdt de komende twee woensda gen een excursie naar eiland Hompelvoet in de Grevelingen. Een gids toont bijzondere dieren en planten. De boot vertrekt om 9 uur vanuit de haven van Bommenede bij Zon- nemaire. Opgeven kan bij de WV via 0900 2020233. dagavond: tweeduizend euro. „Ze hebben gewoon net zo lang staan trappen tot de deuren in tweeën braken", treurt Robbert Vreeke, ei genaar van vierhonderd cabines. Zijn vader, die ze vroeger had, zat er al twintig jaar mee. „Maar toen werden alleen de sloten losgetrok ken om binnen te komen. Jonge ren, die net uit de discotheek kwa men, haalden alles weg aan eten en drinken en gingen weer. Maar dit is pure baldadigheid." Het vervelende is dat Vreeke zich wel tegen brand- en stormschade kan verzekeren, maar niet tegen vernielingen. „Omdat de politie ze weigert te bewaken." Die surveil leert wel degelijk, zegt een woord voerder. „Maar we kunnen niet overal tegelijk zijn." Namens de ge meente Veere lopen boa's (buiten gewoon opsporingsambtenaren) regelmatig over de stranden. „Dat heeft een preventieve werking", constateert wethouder Jaap Melse. „Anders hadden misschien wel al le strandhuisjes open gelegen." Of iemand die hiervoor opgeleidt wil worden. Als monteur lever je een belangrijke bijdrage aan de service van ons bedrijf. In je werk kijkje verder dan alleen techniek. Je bent gericht op het maximale fietsplezier van onze klanten. In onze professionele werkplaats maak je gebruik van moderne gereedschappen. Samen met je collega's vorm je een deskundig team, dat een belangrijk deel van fietsend Nederland in het zadel houdt. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan je schriftelijke reactie met c.v. naar: Bike Totaal Leo Joosse, Dorpsplein 14,4363 AC Aagtekerke. of per e-mail naar: info@leojoossetweewielers.nl. Voor meer informatie bel: Leo Joosse, tel. 0118 - 58 13 06 www.leojoossetweewielers.nl ■HiÉlTr FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR door Wendy van den Hurk DOMBURG - Nog nooit zijn verniel zuchtige jongeren zo tekeer gegaan bij strandhuisjes in Domburg en Oostkapelle als deze zomer. Blijft het 'gewoonlijk' bij losgetrokken sloten, nu zijn volledige voorschot ten in stukken getrapt. Schadepost van afgelopen woens De ingang van het Gadrabos ligt een beetje verstopt; je bent er zo voorbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137