Sport Een stille kracht achter de schermen HÖeK PZC Zeeland Open krijgt mooie finale 46 I Zaterdag 16 augustus 2008 PZC Hoek - FC Utrecht Schwarzman strijdt tegen Georgiev voor eerste eindzege in Goes. Ben Kousemaker is al meer dan 50 jaar trouw aan Hoek. AZVV in oefenwedstrijd te sterk voor plaatsgenoot Axel AVL. 'i DEPOTHOUDER GEZOCHT IN AARDENBURG, TERNEUZEN EN OOSTBURG ft n Voetbalvereniging Hoek speelt vanavond om 19.30uureen wedstrijd tegen FC Utrecht. Locatie: -«Cportpark Denoek in Hoek Scheidsrechter: Wim van der Meer 2. Si 1/3 Volwassenen: zitplaats 7 euro staanplaats 5 euro Kinderen: zitplaats 3 euro staanplaats 2 euro Leden van Hoek, donateurs en leden van De Purperen Hei hebben gratis toegang op vertoon van lidmaatschapskaart. Bijzonderheden Hoek 0 De wedstrijd wordt gespeeld in het kader van het 25-jarig jubileum van Hoeks supporters vereniging De Purperen Hei. 0 De supportersclub werd in de zomer van 1983 opgericht nadat Hoek promotie naar de tweede klasse had afgedwongen, na een beslissingsduel met Serooskerke. Bijzonderheden FC Utrecht 0 Voor FC Utrecht wordt het duel met Hoek het zesde duel in de voorbereiding. De club won alleen van een regioteam en TOP Oss. 0 Tegen het Griekse Xanthi (2-3) en de Engelse clubs Derby County (2-2) en Wigan Athletic (0-2) kwam Utrecht niet tot winst. 0 Volgende week woensdag speelt FC Utrecht ook nog tegen de Zeeuwse selectie. Dat duel wordt gespeeld in Goes; de aftrap is om 19.15 uur. PZC Willem Adriaansens bron Rudy Boogert door Daaf Kasse Goes - Het Hiltex Zeeland Damtoernooi krijgt een droomfï- nale. Wereldkampioen Alexander Schwarzman speelt vandaag in het Sportpunt Zeeland in Goes te gen Alexander Georgiev, de Rus die vorig jaar in Hardenberg zijn wereldtitel kwijtraakte. Schwarzman is al jaren een smaak maker in het invitatietoernooi, maar won nog nooit. Het is de eer ste keer sinds 2004 dat Schwarz man zich plaatst voor de finale. Toen legde hij het af tegen Aleksej Tsjizjov, nu wacht hem een ande re geweldenaar als tegenstander. Van alle zestien deelnemers in de twee hoofdgroepen scoorde Georgiev de meeste punten. Met vier zeges en drie remises werd hij overtuigend eerste in zijn groep. Schwarzman moest gisteren diep gaan. De jonge Drent Roel Boom stra gaf goed partij, maar zag zijn stand desondanks langzaam maar zeker slechter worden. Schwarz man buitte het eindspelvoordeel goed uit en kon na bijna vijf uur spelen de winst opstrijken. Óp dat De Russische dammers Alexan- der Schwarzman en Alexander Georgiev staan vandaag tegen over elkaar in de finale van het Hiltex Zeeland Open. moment was zijn concurrent Ed- vard Boezinsky nog bezig aan een knappe partij tegen Ron Heus- dens. De Litouwer won, maar de door Schwarzman behaalde bo- nuspunten gaven de doorslag. Boezinsky speelt vandaag om plaats drie tegen de Oekraïner Yu ri Anikejev, die in groep B remise overeenkwam met Martijn Rent meester. De strijd om de vijfde plaats gaat tussen Pim Meurs en Guntis Valneris. De Let, die nog een kleine kans had op een finale plaats, slaagde er niet in een bres in de verdediging van Aagtekerke- naar Bennie Provoost te slaan. Voor Provoost, die vorig jaar nog zesde werd, is de elfde plaats van middag het hoogst haalbare resul taat. door Peter van Kouteren HOEK - Ben Kousemaker groeide op in Hulst, was in zijn jeugd een fervent aanhanger van HW'24, maar is al meer dan vijftig jaar trouw aan het blauw-wit van HSV Hoek. Kousemaker stond aan de wieg van supportersvereniging De Pur peren Hei en is sinds de oprich ting al 25 jaar een stille kracht ach ter de schermen. Met een wedstrijd tegen FC Utrecht viert de supportersclub vandaag (19.30 uur) op sportpark Denoek het zilveren jubileum. „Wij betalen de komst van FC Utrecht", zegt Kousemaker, die 25 jaar lang penningmeester is en daarnaast jaren deel uitmaakte van de privatiseringsploeg. „De omzet van de kantine is voor de club. We krijgen natuurlijk op ons broek", weet hij. „Die mannen doen hele dagen niks anders. Als ze klaar zijn met douchen gaan ze gelijk terug naar hun trainingskamp in Cad- zand. Jan Mieras, onze voorzitter, heeft veel werk verricht om deze wedstrijd te kunnen laten spelen. Ik verwacht veel publiek. FC Utrecht is toch een mooie tegen stander. Zeker met Van Hanegem, een Bressiaander, als trainer. Ben Kousemaker streek na zijn hu welijk vanuit Hulst in Hoek neer en werd in de kleine gemeenschap opgenomen. „Als echte Hoekene- zen je niet mogen, dan heb je het hier niet gemakkelijk", veronder stelt hij. „Maar ik kan goed met veel mensen opschieten. Je moet niet te veel naar buiten brengen. Horen, zien en zwijgen: daar kun je het meest mee bereiken. Het klopt dat er veel uitlekt vanuit de club. Maar dat komt niet vanuit het bestuur van de supportersvere niging. Wij zijn een hechte ploeg. Ik ben een echte Hoek-supporter. Ruzie, Van der Pijl, Alwin Deij, Peter en Jan Hamelink, Destorme: dat waren heel goede voetballers. Gijsel ook, maar als hij een biertje kreeg, was hij verloren. Natuurlijk wil je dat ze winnen, maar dat kan toch niet altijd? Zo is het leven. Vandaag ben je happy, morgen Ben Kousemaker ben je ziek. In de kantine praten we er met die jongens onder el kaar uitgebreid over na. Ook bin nen ons bestuur zeggen we elkaar wel eens waar het op staat. Maar als het deurtje dicht is, is het ge daan." De Purperen Hei begon als clubje van zes leden en is in de loop der jaren uitgegroeid tot een aanhang van honderdvijftig man. „Hoek speelde in 1983 een beslissingswed strijd tegen Serooskerke", herin nert hij zich. „Er gingen zoveel mensen naar toe, dat er gefiloso feerd werd over het oprichten van een supportersclub." Inmiddels is de club al jarenlang een belangrijke steun voor heel de vereniging. Ben Kousemaker werk te in de metaal, maar werd na de oprichtingsvergadering benoemd tot penningmeester. „Op den duur groei je erin", vertelt hij. Het opha len van oud papier, het Rad van Avontuur en twee keer per jaar een bingo vormen een belangrijke bron van inkomsten. Het geld werd onder meer besteed aan tas sen of outfit van jeugdelftallen, het sponsoren van wedstrijdbal len, de verkiezing 'Speler van het jaar', een donatie aan de club en nog niet zo lang geleden een bij drage in de aanschaf van een defi brillator. De supportersvereniging De Pur peren Hei viert het zilveren jubi leum met een wedstrijd tegen FC Utrecht. De wedstrijd is van avond in Hoek. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de aanloop naar het nieuwe voetbalseizoen bleek AZW net even te sterk voor plaatsgenoot Axel: 1-3. Clinge ver loor verrassend in en van Koe wacht met 4-2. Axel-AZVV 1-3 (1-3). Doelpunt Axel: Niels Gommers. Doelpunten AZW: Ka- na da Rosa Bernardo (2x) en Bert Ap- perlo. Philippine-Spui 2-2 (2-0). Doelpunten Philippine: Pascal Wedage en Niels van Putten. Doelpunten Spui: Youssef Touré en Veli Eryürük. Schoondijke-Cadzand 3-1 (1-0). Doel punten Schoondijke: Jacco Seen (3). Doelpunt Cadzand: Peter Nieskens. Corn Boys-AZW 2 4-3 (1-1). Doel punten Corn Boys: Stefan Burbach (2x), Pascal Klasen en Martijn Marcelis. Doelpunten AZVV 2: Richard Wullems (2x) en Jeroen de Doelder. Koewacht-Clinge 4-2 (0-0). Doelpun ten Koewacht: Jarmo Giling (2), Chris- toff Coenen en Dominique Verlinde. Doelpunten Clinge: Kevin van Hoye en Martin Leeghwater. Hoofdplaat-Breskens 2 3-2 (0-0). Doelpunten Hoofdplaat: Niels Pielaat (2) en Barry Sutin. Doelpunten Bres- kens 2: Michael de Krijger en Jeffrey de Koning. Groot Hontenisse Toernooi. Vogelwaarde-SDO'63 5-1 (0-1). Doel punten Vogelwaarde: Arno Wauters (2), Bas Prinse, Bart Mangnus en Aaron Fokke. Doelpunt SDO'63: Rob Dhondt. Terhole-Hontenisse 0-7 (0-3). Doel punten Hontenisse: Titiano Staes (2), Jeroen Verschuren (2), Pim van Jole, Gyon Asselman en Tom Rijk. De PZC zoekt een man of vrouw die: - minimaal 18 jaar oud is - toezicht houdt op zijn/haar verdeelplaats - tijdig aanwezig is op de werkdagen - de verantwoording draagt voorde verspreiding vanuit zijn/haar verdeelplaats Wij bieden: - vaste vergoeding - aanbrengpremies voor bezorgers - interessante extra s - gratis krant Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met de afdeling Support. 0800-0232333: Meer info over bezorgen op: www.bezorgers.nl Kandidaten dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. '¥yj? Borstvele

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 134