Zeeland Steunpunt Bewegen in Hulst verbreed Nog even geduld... BRENGT UW TANKKOSTEN Rechter oordeelt over bouwstop monument 60 jaar ervaring www.juultje.nl Overreden door eigen caravan Arrestatie na mishandeling Tel.: 0115 - 686 100 Axel, Hulst, Philippine, Schoondijke, Terneuzen, Vlissingen, Zaamslag, Zuiddorpe Nieuwe activiteiten voor ouderen zijn een groot succes. Wij zijn aan het verbouwen! ÜAGEPMS °(3M3i Z PZC Zaterdag 16 augustus 2008 29 DOMBURG - Een 74-jarige vrouw uit Roermond is gisterochtend overreden door haar eigen cara van, toen zij en haar man daarmee een camping in Domburg wilden verlaten. Toen het echtpaar van het terrein af wilde rijden, bleek hun auto nét te ver van de slag boom te staan om het muntje erin te kunnen stoppen. Daarom stapte de vrouw even uit. Ze liep tussen de auto en de caravan terug toen haar echtgenoot juist gas gaf om onder de slagboom door te rijden. Het geluid van een harde gil deed hem stoppen. Haar verwondin gen, die aanvankelijk ernstig leken, bleken mee te vallen. door Harold de Puysseleijr HULST - De doelgroep van het cen trale steunpunt op het gebied van Sport en Beweging in de gemeen te Hulst wordt met ingang van vol gend jaar verbreed. Dat is althans de insteek van de Stichting Wel zijn Hulst en de gemeente. Nu bedient het steunpunt alleen nog vijftigplussers, straks kunnen alle inwoners van Hulst die infor matie willen over sport en bewe gen, bij het steunpunt terecht. Het steunpunt is ondergebracht bij de stichting Welzijn. Twee jaar geleden werd een voor zichtig begin gemaakt met de sti mulering van sport onder oude ren. Door meer te bewegen kun nen senioren langer in conditie blijven, langer blijven werken en langer zelfstandig blijven wonen. HULST - Na een vechtpartij in het overdekte zwembad in Hulst is zondag een 45-jarige Hulstenaar aangehouden, zo heeft de politie gisteren bekendgemaakt. De man wordt ervan verdacht een 57-jarige inwoner van Sint Niklaas te hebben mishandeld. Ook een 34-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen kreeg klappen. Aanlei ding voor de mishandeling was een schermutseling tussen twee groepjes kinderen, waarmee ouders zich even later gingen be moeien. Dit ontaardde in een hefti ge vechtpartij, waarbij de man en de vrouw gewond raakten. De 45-jarige verdachte is dinsdag middag in vrijheid gesteld. De poli tie sluit meer aanhoudingen niet uit. Daarnaast worden isolement en vereenzaming ermee voorkomen. Onderzoek in de gemeente Hulst bracht aan het licht, dat zo'n twin tig procent van de inwoners boven de vijftig jaar nog niet voldoende sportief actiefis. De nieuwe activiteiten om oude ren in beweging te krijgen, zijn vol gens wethouder Frank van Dries- sche (welzijn) uitermate succesvol gebleken. Vorig jaar namen weke lijks 115 ouderen deel aan de activi teiten in het kader van het pro gramma Meer Bewegen Voor Ouderen. Ruim driehonderd senioren be zochten verder de eerste Fitbeurs voor vijftigplussers in sportcen trum Delta. „Wij zijn zeer tevre den over de activiteiten in het ka Stichting Welzijn Hulst en de ge- meente zetten verdere stappen om sport en bewegen onder de inwoners van de gemeente te sti muleren. der van het breedtesportproject, waar dit allemaal uit voort is ge vloeid", zegt Van Driessche. Vol gens de wethouder hebben de acti viteiten een preventieve functie. Het steunpunt Sport en Beweging heeft met ingang van volgend jaar een nieuwe missie. 'Sport en bewe gen moet voor iedereen, alle leeftij den, aandacht- en doelgroepen, zo wel actief als passief, mogelijk zijn'. De scholen zijn in dat ver band bij uitstek de plaats om kin deren kennis te laten maken met - en te informeren over het belang van sport en bewegen, hen verant woord en voldoende te leren bewe gen en ze te stimuleren een actie ve leefstijl te ontwikkelen. Een andere doelstelling van het steunpunt is ondersteuning te ge ven aan de sportverenigingen. Die draaien doorgaans op de inzet van een kleine groep vrijwilligers. Door de toegenomen wet- en re gelgeving moeten die vrijwilligers steeds meer taken gaan uitvoeren. Vanaf donderdag 4 september opening van de NIEUWE DELSCHER. Totaal vernieuwd en onder architectuur verbouwd: 800m2 mode op niveau inclusief schoenenafdeling van o.a. Tod's, Hogan en Burberry. PicoBello Bellamystraat 28a 4532 CP Terneuzen Tel: 0115-622799 door René Hoonhorst MIDDELBURG - De Middelburgse voorzieningenrechter I. Dijkman wilde graag weten wat Sluis wil met een monumentale boerderij aan de Brugsevaart. Als het dage lijks bestuur geen idee heeft wat er na het afkondigen van een bouwstop moet gebeuren, is de kans groot dat de hofstede teloor gaat, vreesde de rechter. De door Sluis afgevaardigde ambte naar kon Dijkman geen uitsluitsel geven, omdat burgemeester en wethouders pas na het aflopen van de bezwarenperiode beslissen hoe het verder moet. Volgens de gemeentewoordvoerder is de hoe ve nog niet zodanig 'geschonden' dat de schade niet ongedaan kan worden gemaakt. Eigenaar Nico Gerritsen wil 'de oudste boeren hoeve van West-Zeeuws-Vlaande- ren' opknappen. De manier waar op bevalt monumentenzorgers niet, stelt Sluis. Gerritsen krijgt daarom geen monumenten- en geen bouwvergunning, ook al om dat zijn ideeën niet in het bestem mingsplan passen. Gerritsen eist dat de bouwstop wordt opgehe ven. Volgens hem mag hij aan de slag, omdat het gemeentebestuur een half jaar niets heeft laten ho ren op door hem ingebrachte be zwaren. De rechter legde Gerrit sen echter uit dat de verbouwing dan wel in het bestemmingsplan moet passen. De eigenaar van de boerderij pro beerde de rechter er van te overtui gen dat het Sluise college hem te genwerkt en onredelijke eisen stelt. Zo was hem twee jaar gele den verteld dat zijn bouwplannen in orde waren en heeft hij zijn ar gumenten niet aan de monumen tendeskundigen kunnen overbren gen. De rechter doet woensdag 20 augustus uitspraak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 129