leeisftcS Meer ruimte De huiselijke sfeer van bedrijven in Philippine Sluis ziet af van Stampershoek-Noord Kampvuurfeest in Hulst CIA in Adagio Mogelijke locatie is terrein aan de kop van de Zandstraat. Hf HMH sim in- mimi;, w \tkrni>ort s moitserviu: 1 -fö^DE ZUI DSCHOR Huur een dag f»u:^K2310. een 'Zuidschor Sloep' i Doos Kersverse mama's in de watten gelegd in nieuwe kraamkamers. BURGH HAAMSTEDE Provincie Zeeland is bereid percelen grond aan te kopen. 26 Zaterdag 16 augustus 2008 PZC door Eugène Verstraeten PHILIPPINE - Burgemeester en wet houders van Terneuzen gaan de wens vanuit Philippine om in het dorp een nieuw 'bedrijventerrein' te realiseren, verder onderzoeken. Het college heeft dat beloofd tij dens een vergadering van de dorps raad. Als voorwaarde wordt gesteld dat binnen de kern gevestigde bedrij ven die op enige manier hinder veroorzaken in zijn geheel meever huizen naar de nieuwe locatie. „Er zitten in Philippine een paar be drijven op een vervelende plaats voor de woonomgeving en die wil len graag naar een andere locatie", zegt wethouder Co van Schaik. Volgens hem valt het echter nog niet mee om in het mosseldorp een geschikte plaats te vinden. „Ik denk dat we dan toch moeten den ken aan de omgeving aan de kop van de Zandstraat. Daar zijn nu ook al wat agrarische bedrijven en loonbedrijven gevestigd." Het braakliggende Spamixterrein is volgens Van Schaik geen optie. m Burgemeester en wethouders van Terneuzen willen de wens vanuit Philippine voor realisering van een nieuw terrein voor be drijven verder onderzoeken. „Daar zijn plannen voor woning bouw, dus ik denk dat we daar ze ker geen bedrijven moeten vesti gen." Burgemeester en wethouders wil len ook geen officieel bedrijventer rein realiseren, maar de vestiging van bedrijven mogelijk maken met behulp van een zogenoemde wijzigingsbevoegdheid van het gel dende bestemmingsplan. „Dan maak je geen compleet nieuw be stemmingsplan, maar als zich dan een bedrijf aandient, kun je daar met toepassing van een wijzigings bevoegdheid op inspelen. Dan kan zo'n bedrijf zich toch in een be paald gebied vestigen, zonder dat daarvoor tijdrovende procedures nodig zijn." De gemeente heeft de dorpsraad van Philippine ook beloofd dat de Oude Kerkstraat wordt aangepakt. Bewoners uit die straat hebben het college een petitie aangeboden tijdens het bezoek van B en W aan Philippine. In de petitie kla gen ze over de slechte onderhouds- toestand van de weg en vragen ze om maatregelen. Het college heeft naar aanleiding van de klachten besloten de ergste putten in de straat zo spoedig mo gelijk te laten repareren. Volgend jaar zou dan de gehele straat wor den aangepakt. „De bewoners kun nen er zeker van zijn dat dit ook gebeurt, want de Oude Kerkstraat staat op de wegenplanning voor 2009", verzekert Van Schaik. Vju--' «Mime *.'A*rsswjB' Wui.PlIAARrSDIJK 1 Zaïuflfteekweg 5, Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. (jllfje Havcn, Bel voor een reservering! Koningstraat 2 VÏWW.Zl IIISCIIOU.M HULST - Het team Welzijn van de Blaauwe Hoeve in Hulst houdt dinsdag 2 september het jaarlijkse kampvuurfeest bij het tuinhuis op het terrein van de Blaauwe Hoeve aan de Truffinoweg. Iedereen is daar vanaf 19.00 uur welkom. Rond het tuinhuis staan vuurkor- ven waar bezoekers zich aan kun nen warmen. Verder worden er sa- ZEEUWSE De Hulstenaar zat er al weken vol van. Vorige maand kreeg zijn colle ga een onverwachte attentie van een erotisch getint bedrijf op haar bureau: een doos vol speelse gekkig heden. De doos ging mee naar huis om de prikkelende cadeautjes aan het thuisfront te tonen. De volgen de dag zou de doos terugkeren op de werkvloer, beloofde ze. Maar door Frank van Cooten KNOKKE-HEIST - Flatscreen tv, koel kast, relaxzetel, draadloos internet, eigen douche op de kamer en elke dag een ontbijtbuffet om terug op krachten te komen. Geen wervende tekst voor een luxe hotelkamer, maar de belang rijkste ingrediënten van de gloed nieuwe kraamafdeling van het On- ze-Lieve-Vrouw Ter Linden zieken huis in Knokke-Heist. Een flink deel van de zwangere vrouwen uit West-Zeeuws-Vlaanderen bevalt tegenwoordig in het Knokse zie kenhuis. „Bevallen is ook een blijde gebeur tenis. Wij hebben daarom een war me en huiselijke sfeer gecreëerd", zegt directeur Frank Lescrauwaet. „Wij wisselen de ziekenhuissfeer in voor een hotelsfeer. Zo wordt ie dereen die komt bevallen een gra tis diner aangeboden. Die persoon lijke benadering benadrukt ook het familiale karakter van ons zie kenhuis." De nieuwe kraamafdeling telt twee tweepersoonskamers, vier eenpersoonskamers en zes luxeka mers. Sinds Ter Linden een paar 'De patiënt van tegenwoordig is zelfstandig genoeg om zelf te kiezen' jaar geleden contracten heeft afge sloten met Nederlandse zorgverze keraars, is het aandeel Nederland se patiënten behoorlijk gestegen. Zo'n vierhonderd Nederlanders per jaar kiezen voor een behande ling in het Knokse ziekenhuis. „Zestig procent komt vanwege de ligging van ons ziekenhuis uit Investeringen in ziekenhuis Ter Linden Knokke-Heist Ziekenhuis Onze-Lieve-Vrouw Ter Linden in Knokke-Heist heeft fors geïn vesteerd in een nieuwe kraamafdeling en de spoedeisende hulp. Sinds de afsluiting van contracten met Nederlandse zorgverzekeraars ma ken steeds meer Nederlanders gebruik van dit ziekenhuis. In 2011 start de bouw van een gloednieuw ziekenhuis op een steenworp afstand van West-Zeeuws-Vlaanderen. De nieuwbouw moet drie jaar later klaar zijn. West-Zeeuws-Vlaanderen. De res terende veertig procent komt uit heel Nederland. Wij kennen im mers geen wachtlijsten." Voor Gent en Brugge is het aantal Ne derlanders een leuke bijkomstig heid, maar voor de kliniek in Knokke volgens de directeur essen tieel voor haar bestaan. Lescrauwaet velt geen oordeel over de kwaliteit van de Nederlandse gezondheidszorg. „Onze zorg is an ders. Zo werken onze artsen tot 's avonds laat en staan ze geheel ten dienste van de patiënt. Uit enquê tes van de Nederlandse zorgverze keraars blijkt dat deze persoonlijke benadering door de patiënten zeer op prijs wordt gesteld." Qua capaciteit (350 bedden) is Ter Linden te vergelijken met De Hon- te in Terneuzen. „Het is uiteraard niet onze bedoeling De Honte haar bestaan af te nemen. De pa tiënt van tegenwoordig is echter zelfstandig genoeg zelf te kiezen naar welk ziekenhuis hij wil gaan. Als de patiënt specifiek kiest voor Knokke, houden wij die niet te gen." De jongste investeringen bleven niet beperkt tot de kraamafdeling. Om de toeristenstroom in de zo mer op te vangen, zijn ook de kriti sche zorgeenheden Intensieve Zor gen en Spoedgevallen grondig gere noveerd. Jaarlijks melden zich meer dan twintigduizend mensen Zo moet het nieuwe ziekenhuis van Knokke er in 2014 uit zien. men met zanggroep het Restantje liedjes gezongen. Het repertoire be staat uit diverse bekende Neder landse meezingers. De muzikale ondersteuning is van het Jumbo Trio. De entree bedraagt 2,50 euro. Bij slecht weer wordt de activiteit uit gesteld tot een nog nader te bepa len datum. reproductie Peter Nicolai Tip? redactie@pzc.nl dat gebeurde dus niet. En dus zeur de, zeurde en zeurde de Hulstenaar tot hij een ons woog. Zij werd dat beu en dus plempte ze de doos deze week op zijn bureau. Gniffelend en giebelend nam hij vervolgens het ding mee naar huis. De volgende dag stond ie echter al weer terug op zijn bureau. Het mocht niet van zijn vrouw... NACHI MARKT VANDAAG 16 AUGUSTUS TERNEUZEN - In wijn- en tapasbar Adagio in Terneuzen treedt zater dag 23 augustus de coverband CIA uit Middelburg op. Adagio is te vinden aan het Tuin pad 12 in een van de oudste stuk jes van de binnenstad. Het optre den van CIA begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis ziet af van de noordelijke uitbreiding van bedrijventerrein Stampershoek in Oostburg. De provincie is bereid de percelen te kopen van de ge meente om ze vervolgens als ruil- gronden in te zetten. Dat is in het kader van het gebiedsplan Natuur lijk Vitaal. Het college van burgemeester en wethouders meldt dit in de zomer- nota 2008. Sluis wilde graag 'Stam pershoek-Noord' ontwikkelen voor de vestiging van nieuwe be drijven, maar dit besluit is door de Raad van State vernietigd. Daarom ziet het college nu defini tief van deze uitbreiding af Inmid dels is opdracht gegeven aan de Dienst Landelijk Gebied met de ge meente te overleggen over de aan koop van de percelen. De grond (in totaal 74.500 vierkante meter) is in mei 2004 door de gemeente aangekocht voor 860.700 euro. In de zomernota staat ook dat zich wellicht ook transportbedrijven op het Techno Park in Schoondij- ke mogen vestigen. Schoondijke ligt een stuk gunstiger ten opzich te van de Kanaalzone dan Oost burg, betoogt het college.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 126