Zeeland PZC Miljoeneninvestering in fietspaden ZONDAG GEOPEND over steun minima' Hulstenaar is het meest vrijgevig Brugman ZEEUWS-VLAANDEREN 45 25 33 Waterschap legt prioriteit bij zestal fletsverbindingen. tldClllcCn Vijfduizend kilo vis 'verhandeld' op N61 bij Biervliet Sluis wil brainstormen met andere gemeenten in Zeeuws-Vlaanderen. Inwoners Terneuzen en Sluis doneren jaarlijks ruim twee euro minder. Van Marwijk haalt Van Bommel terug bij Oranje, Seedorf niet Zaterdag 16 augustus 2008 Aantal autodiefstallen in Zeeland eerste helft 2008 fors toegenomen Tip? redtern@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het waterschap Zeeuws-Vlaanderen stopt de ko mende zeven jaar 5,1 miljoen euro in de aanleg en verbetering van fletsverbindingen in de regio. Dat blijkt uit de nota Fietsbeleid 'Fiet sers in de Polder'. In de nota is het basis-fietsnet- werk opgesteld zoals dat er in Zeeuws-Vlaanderen zou moeten uitzien. Dit netwerk is vergeleken met de huidige infrastructurele si tuatie. Dat levert een aantal ontbre kende schakels van fietsvoorzienin- gen op, zowel van het waterschap als van andere wegbeheerders. Het waterschap geeft prioriteit aan zes trajecten van ontbrekende schakels in de waterschapswegen, die in de periode tot en met 2015 worden aangepakt. Het gaat in totaal om zestien kilo meter fietspad. De totale kosten voor realisatie van de aangegeven fietsvoorzieningen worden ge raamd op ongeveer 12 miljoen eu ro. Door te kiezen voor oplossin gen op naastgelegen wegen, waar bij fietsers dan niet teveel hoeven omrijden, kan de investering worden beperkt tot 5,1 miljoen euro. Mogelijk kan het waterschap nog enkele subsidies binnensle pen. Gezien de voorbereidingstijd en onderzoek naar de planologische I** Het waterschap Zeeuws-Vlaande- ren investeert tot en met 2015 meer dan vijf miljoen euro in de aanleg en verbetering van flets verbindingen. realiseerbaarheid, is het streven om het eerste project in 2010 aan te pakken. Dat wordt de fietsver- binding tussen Terneuzen en Reu- zenhoek, over de Reuzenhoekse- dijk. Een jaar later komen de verbin ding Terneuzen-Campen-Zeedorp aan de beurt, langs de Eendragt- weg en Kanaaldijk. In 2012 kunnen fietsers veilig fiet sen van Kruispolderhaven naar Graauw via de Paalseweg en in 2013 komt een goede fietsverbin- ding tussen Ossenisse en Klooster- zande, via de Grindweg naar Hon- tenisse en de Drogendijk. De fiets- verbinding tussen Zuiddorpe en Overslag, via de Hoofdweg Zuid en de Zuiddorpseweg, komt in 2014 aan de beurt. Tenslotte is er nog de aanleg van een vijf kilometer lang fietspad tus sen Oostburg en Groede. Dat pro ject wordt in 2015 aangepakt en volgt het traject via de Scherpbier- seweg, Scherpbier en Maaidijk. Met twee miljoen euro is dit het duurste project. De fietsverbinding Koewacht-Bon te Koe wordt nog dit jaar door de provincie uitgevoerd. door Frank van Cooten SLUIS - De gemeente Sluis wil sa men met Terneuzen en Hulst het Zeeuws-Vlaamse minimabeleid te gen het licht houden. Concrete aanleiding is de proble matiek van de Voedselbank Zeeuws-Vlaanderen. De inhoud van de voedselpakketten is de laat ste tijd zeer karig. Het Sluise college van burgemees ter en wethouders wil de proble matiek bespreken in een vergade ring van de drie portefeuillehou ders sociale zaken. Ook de Sluise adviesraad sociale zaken wordt om haar mening gevraagd. De insteek van Sluis is volgens een woordvoerster niet zo zeer gericht op de voedselpakketten. „We wil len het accent meer leggen op on dersteuning van de minima. Het lijkt ons een goede zaak daar in re gionaal verband over te brainstor men." Wethouder Henk Luijendijk heeft zijn idee om volkstuinen in te zet ten voor de voedselpakketten daar om even op een laag pitje gezet. Het leek hem een goed idee op volkstuinen groente en fruit te ver bouwen voor minima. BIERVLIET - Het is een beetje een gekke plaats, maar de vis werd gisterochtend noodgedwongen 'verhandeld' op de N61 bij Biervliet. Een dertigja rige Terneuzense vrachtwagenchauffeur botste rond negen uur achterop een auto van het water schap Zeeuws-Vlaanderen, die wilde afslaan naar de Nolleweg. De vrachtauto belandde in de grep pel, de personenauto van de 29-jarige bestuur ster uit Ossendrecht schampte een tegemoetko mende trekker van een 57-jarige man uit Oud Gastel. Niemand raakte gewond. Om de wagen van de Terneuzenaar te kunnen bergen, moest vijfduizend kilo vis worden overgeladen in een an dere truck. De N61 was tot half twee deels afge sloten voor het verkeer. foto Roland de Jong TERNEUZEN - Van de inwoners van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten, is de Hulstenaar het meest vrijgevig. Collectanten voor goede doelen halen daar per adres gemid deld €8,79 per jaar op. Dat blijkt uit cijfers van het Cen traal Bureau Fondsenwerving (CBF) over de collecteresultaten goede doelen over 2006. Het CBF rekent nog naar de giften over 2007. Terneuzenaren volgen met gemiddeld €6,72 per adres, inwo ners van Sluis sluiten de rij met 6,70. Deze giften zijn over de jaren 2003 tot en met 2005 nagenoeg ge lijk gebleven. Maar wederom in Hulst is de toename het grootst. Overigens zijn inwoners van Zeeuws-Vlaanderen niet extreem gul voor collectanten. De inhoud van de collectebussen hier steekt schril af tegen de opbrengsten in Urk. Daar gaat per gezin jaarlijks gemiddeld 50 euro naar collectes voor goede doelen, het meeste van alle Nederlandse gemeenten. Op de tweede plaats staat Bunschoten (€25,35) en op de derde Dirksland 24,40). In de top 50 staan slechts twee Zeeuwse gemeenten: Veere (€15,46) op 29e plaats, Bors- sele (€14,02) op de 45e. In 2006 haalden collectanten ruim 41 miljoen euro aan huis op. Vol gens het CBF geven de meeste ge zinnen vooral aan goede doelen op het gebied van gezondheid, zo als KWF kankerbestrijding en De Hartstichting. www.brugman.nl van 12.00 tot 18.00 uur Hulst' Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 ■pp SINDS 1971 KEUKENS BADKAMERS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 125