Voor Musharraf rest de uitgang Meningen SH^e MUSH President van Pakistan mist steun van volk, leger en Amerika. Milieuclubs Brug Gastvrij Kat en hond PZC Zaterdag 16 augustus 2008 1 1 In de Pakistaanse stad Muitan verbranden aanhangers van regeringspartij PML-N een afbeelding van president Mus harraf, eerder deze week. Ze eisen dat hij wordt afgezet. De parlementen van de vier Pakistaanse provincies heb ben al in grote meerderheid vóór het vertrek van Musharraf gestemd. Dinsdag is het nationale parlement aan zet. foto Mk Chaudhry/EPA door Carel Coseling Komende week beslist het Pakistaanse parle ment of er een afzet tingsprocedure gestart wordt tegen president generaal Pervez Musharraf De aan klacht tegen het staatshoofd ligt klaar. Maar Musharraf wil niet op geven. De vluchtwegen zijn echter goeddeels afgesloten. Afgelopen donderdag vierde Paki stan zijn onafhankelijkheidsdag. President Pervez Musharraf greep de gelegenheid aan om zijn politie ke tegenstanders de les te lezen. In een rede spotte hij met hun pogin gen om hem via een parlementai re afzettingsprocedure te verwijde ren. „Wij moeten kleine meningsver schillen ondergeschikt maken aan de hogere waarden van het leven, en er samen aan werken om van Pakistan een modern, dynamisch, progressief en democratisch land te m? .^n", zei het staatshoofd. Zijn woorden maakten geen in druk bij de regerende coalitie van PPP (de partij van de vermoorde Benazir Bhutto), PML-N (de partij van ex-premier Nawaz Sharif), ANP en JUI-F. Die vier partijen beschuldigen Musharraf van het schenden van Pervez Musharraf heeft verzekerd dat hij zich niet opzij laat zetten. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Het artikel 'Subsidie voor milieu clubs vergt open debat' (Te Gast van PvZ-fractievoorzitter Johan Robesin, PZC 15 augustus) is erg tendentieus. De heer Robesin heeft dit pleidooi al eens gehou den tijdens een vergadering van Provinciale Staten en kreeg toen de pin op zijn neus. Nu probeert hij het nogmaals, maar nu in de PZC. Waar ik me vooral aan stoor, is het feit dat hij de ZMF op de kor rel neemt. Laat er geen misver stand over bestaan, het zijn de Waddenvereniging en de Vogelbe de grondwet, criminele activitei ten, financiële manipulatie en ambtsmisdrijven. Zo luidt de aan klacht die moet leiden tot afzet ting van de president. De parlementen van de vier Paki staanse provincies hebben al in grote meerderheid vóór het ver trek van Musharraf gestemd. Vol gende week dinsdag is het nationa le parlement aan zet. Minstens de helft van de volksvertegenwoordi gers moet de aanklacht steunen om een afzettingsprocedure te kunnen starten. Binnen twee we ken komt dan het voltallige parle ment bijeen om erover te debatte ren. De president mag daarbij zelf het woord voeren. Als minimaal tweederde van de parlementsle den (295 van de 420) vóór stem men, moet Musharraf aftreden. Musharrafs laatste steunpilaar, het leger, heeft hem ook laten vallen De regerende coalitie beschikt over voldoende stemmen om Mus harraf de deur te wijzen. Maar het staatshoofd geeft zich niet zomaar gewonnen en heeft verzekerd dat hij zich niet opzij laat zetten. Door het parlement te ontbinden of de noodtoestand uit te roepen, kan hij dat voorkomen. Probleem voor Musharraf is echter dat nog slechts weinigen in Paki stan hem steunen. Bij de parle mentsverkiezing in februari werd zijn partij PML-Cfweggevaagd. De bevolking had genoeg van de voortdurende armoede, Mushar rafs machtsmisbruik en de domi nantie van het militaire apparaat in de gehele samenleving. De VS, die Musharraf als trouw bondge noot in de strijd tegen het interna tionaal terrorisme steunden, heb ben zich van hem afgekeerd. Be langrijkste reden vormden de over eenkomsten die Musharraf sloot met Al Qaïda en de Taliban in West-Pakistan. Met de akkoorden wilde Mushar raf rust in zijn islamitische land af dwingen, kritiek uit militante kring pareren en delen van het le ger en de geheime dienst (ISI) die vonden dat hij te veel heulde met de Amerikanen, te vriend houden. Al Q_aïda en de Taliban kregen scherming die naar de Raad van State zijn gestapt, en niet de ZMF zoals wordt gesuggereerd. Sterker nog, de directeur van de ZMF, Tjeu van Mierlo, heeft zich ervoor ingespannen om de Waddenvere niging en de Vogelbescherming op andere gedachten te brengen in het kader van het opvissen van mosselzaad. Het eventueel intrek ken van subsidie voor de ZMF is danook onterecht. Als er al subsi die ingetrokken zou moeten wor den, denk dan eens aan agressieve organisaties zoals Milieudefensie met leiders zoals in het verleden Wijnand Duyvendak. Peter H.de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Een reactie op de ingezonden brief van de heer Roos over open staande bruggen (PZC 14 augus tus). De uitdrukking 'tupperware bakjes' voor de pleziervaart is on door de overeenkomst een nieuwe vrijplaats in West-Pakistan, om van daaruit aanvallen te kunnen uitvoeren in het naburige Afgha nistan. Tot grote woede van de VS. Niet verwonderlijk derhalve dat het Witte Huis nu laat weten dat de rege- ring-Bush zich conformeert aan de uitkomst van het parlementaire proces in Pakistan. Met andere woorden: de afzetting van Mushar raf zal steunen als het Pakistaanse parlement daartoe besluit. Musharrafs laatste steunpilaar, het leger, heeft hem inmiddels ook la nodig denigrerend. Bruggen staan nu eenmaal open of dicht, overwe gend dicht. En als je de trein mist doordat de brug open staat, heb je gewoon domme pech. Daar heb je rekening mee te houden Net als met file's net als met spoorweg overgangen waar notabene meest al slechts voor één trein de bomen dichtgaan. Verder is stilstaan voor de slagbomen zeer goed voor het milieu, iedereen zet z'n motor af Roos praat over een wachttijd van zeven minuten - waar hebben we het over? De brug kan overigens pas dicht als aan de veiligheids voorschriften is voldaan, als de weg vrij is voor de klap van de brug. Dat duurt nu eenmaal altijd langer dan wanneer er ter plaatse een virtuoos de brug bedient. G.Fongers Roompot 9, Amemuiden Ik lees op de PZCj-site dat Groen ten vallen. De president gaf in no vember 2007 onder zware Ameri kaanse druk zijn positie als chef staf op om staatshoofd te kunnen blijven. Zijn opvolger, generaal Ashfaq Kayaiii, heeft banden met de PPP. De nieuwe legerchef liet meteen weten dat de strijdkrach ten voortaan buiten de politiek blijven. Beter gezegd: wij zullen het staatshoofd niet redden. Het ontbinden van het parlement of het uitroepen van de noodtoe stand zal Pakistan in een giganti sche, en gewelddadige, crisis stor ten. Musharrafs laatste vrienden hebben hem daar ook op gewezen Links in Provinciale Staten offi cieel bezwaar heeft gemaakt tegen de combinatie van de borden 'Wel kom in Zeeland' en de vele came ra's die justitie heeft opgesteld om allerlei wetten te handhaven. Dat gastvrije zou strijdig zijn met het handhaven van de wet. Was die GroenLinks-er niet dezelfde die, toen hij hier uit het hoge Noorden binnenkwam, zei: „Hier moet wel het een en ander gebeuren, hier moet nodig de schoffel door?" Waarom worden wij opgescheept met politici met academische titels en al, en het denkvermogen van een vmbo-er? Als ik te hard rijd en ik word geflitst, krijg ik een be keuring. Als ik door rood rijd waar een camera staat, krijg ik een be keuring. Klaag ik dan dat er te veel camera's staan? Ik hoop dat me vrouw Peijs de opmerking van GroenLinks correct maar kordaat afhandelt. Jan Karman Sint Pieterstraat 9, Middelburg en het hem afgeraden. Ook heb ben ze contact gelegd met de rege ringspartijen, om een 'nette af tocht' voor het staatshoofd moge lijk te maken, zonder verder ge zichtsverlies. De coalitiepartijen voelen daar ech ter niets voor. Voormalig premier en leider van de op een na groot ste partij binnen de coalitie, Na waz Sharif: „Hij wil een veilige af tocht voor het overtreden van de wet. Voor het schenden van onze grondwet. Voor het in de waag schaal leggen van onze soevereini teit. Nee, er is geen veilige uitweg meer voor hem." In de PZC van 15 augustus: Echte lijke ruzie resulteert in het naar be neden gooien van de 4e etage van een hond en een kat, door de echt genote. Ook enige meubelstukken werden over de reling gegooid. De hond heeft het niet overleefd, de kat wonderbaarlijk wel. Voor onze wet is een dier gelijkgesteld aan een materiële zaak en de straf daar om ook gelijk, dus het maakt niets uit of je een hond vermoordt of een kast vernielt! En als klap op de vuurpijl gaat de kat terug naar de eigenaren. Dit gaat mijn verstand helemaal te boven. Deze mensen zouden natuurlijk nooit meer die ren mogen hebben! Of is dit een methode om iets te doen aan de overpopulatie van katten en hon den, zodat ze bij de volgende ruzie de kat wel dood kunnen gooien? Wietse Haak Sperwerstraat 23, Assen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 11