Zeeland Vis overgeladen na ongeval N6i 1 1 r-r 1 1 Tuktuk met vier Vanuit het dorp de Z waakse Weel in kanten in sioot 3^ INTER BORG Ook voor rechter blijft het lot van monumentale hoeve onduidelijk Overreden door eigen caravan Boulevardspel www.vicvaar.nl Herinrichting Zwaakse Weel Natuurmonumenten begint in het najaar met herinrichting fase twee. S OP MAAT B PZC Zaterdag 16 augustus 2008 2 7 's-Gravenpolder Lenshoekdijk Krij ïoo lotnummers voor maar 14,50 ALTIJD PRIJS! Krijger Tabak Goes Kreukelmarkt 1 a 4461 HW Gofis Telefoon 0113 214 607 vww.krijgertabak.nl klein vaarbewijs marifonie jachtradar praktijkvaren VIC Vaaropleidingen Goes tel. (0113) 27 05 99 06 40 00 59 87 BIERVLIET - Een 30-jarige Terneu- zense vrachtwagenchauffeur bot ste gisterochtend op de N6i bij Biervliet achterop een auto. De vrachtauto belandde in de greppel, de auto van een 29-jarige Ossen- drechtse schampte een trekker van een 57-jarige man uit Oud Gastel. Vijfduizend kilo vis uit de vracht wagen moest worden overgeladen. PZC I Willem Adriaansens foto's Willem Mieras RENESSE - De bestuurder van een In het najaar begint Natuurmonumenten met de graafwerkzaamheden voor fase twee van natuurgebied de Zwaakse Weel, ten zuiden van 's-Gravenpolder. Daarmee is straks 120 hectare onder het beheer van Natuurmonumenten. Ongeveer 80 hectare grond moet nog worden aangekocht. uienfabriekTOP fase De Korenhalm vT" molen "é0È ^-,7- fase 2 fase 2 moeras nat grasland bloemrijk grasland H dijkje met struweel wandelpad door Lilian Dominicus 's-CRAVENPOLDER - Inwoners van 's-Gravenpolder kunnen straks vanaf het eigen dorp natuurgebied de Zwaakse Weel inlopen. Dit na jaar begint fase twee van het na- tuurherstelproject in de Middel- zwakepolder, waarbij vijftien hec tare natuurgebied wordt ingericht. „We schatten dat we september of oktober kunnen beginnen", zegt René Wink van Natuurmonumen ten. Het nieuwe wandelpad loopt glo baal langs de Lenshoekdijk, molen De Korenhalm en uienfabriek TOP. Die laatste zal overigens na de herinrichting schuil gaan achter een 'dijkje met struweel'. Het pad sluit aan op de bestaande rond wandeling van vijf kilometer in het al bestaande gebied van hon derd hectare, dat in 2006 grondig op de schop is gegaan. Wink: „Je kunt kiezen tussen een kortere of langere wandeling in het gebied." Eind 2006, kort na de opleverda- tum, kocht de natuurbeheerder de landbouwgrond in de Middelzwa- kepolder, zodat fase twee nu kan worden uitgevoerd. Zoals eerder al in fase één gebeurde, zal ook in de tweede fase de kreekrest worden afgegraven zodat brede oevers ont staan waarop rietmoeras en natte weilanden kunnen ontwikkelen en moeras- en weidevogels zich kunnen nestelen. Circa drie hecta re van het terrein wordt moeras, zes hectare bloemrijk grasland, drie hectare nat en matig voedsel rijk grasland en een zoom met droog struweel van drie hectare. Langs het wandelpad worden ook bankjes geplaatst. 'We hebben nu nog maar zo'n 120 hectare. De rest moet aangekocht worden.' Eigenaar Natuurmonumenten ver wacht niet tijdens de werkzaamhe den te stuiten op 'vindplaatsen van archeologische waarde'. Maar mochten er scheepsresten gevon den worden, dan zullen de wer ken stil worden gelegd. Ook zullen de hogere delen op het oostelijke perceel ontzien worden 'in ver band met mogelijke bewoningsres- ten'. Met fase twee is Natuurmonumen ten er overigens nog niet, want uit eindelijk moet natuurgebied De de Zwaakse Weel, dat naast de Zwaakse ook de 's-Gravenpolderse Weel omvat, tweehonderd hectare groot worden. Wink: „We hebben nu nog maar zo'n 120 hectare. De rest moet nog aangekocht wor den." De Zwaakse Weel is een res tant van de getijdengeul Zwake. De stukken open water zijn over blijfselen van diepere stroomgaten in de vaarroute tussen Honte (de voorloper van de Westerschelde) en Veerse Gat. tuktuk, een soort open taxi, is gis ternacht op de Hogezoom in Re- nesse met vier klanten de sloot in gereden. Eén persoon moest met lichte verwondingen naar het zie kenhuis. De anderen kwamen eraf met wat schrammen. MEUBELMAKERIJ l%C%£IVCIlli m:. Klarinetwegl4 Tel 0118-650004 Middelburg wvsrw.inter-borg.nl Industrieterrein Mortiere MIDDELBURG - De Middelburgse voorzieningenrechter I. Dijkman wilde graag weten wat Sluis aan wil met een monumentale boerde rij aan de Brugsevaart. Als het da gelijks bestuur geen idee heeft wat er na het afkondigen van een bouwstop moet gebeuren, is de kans groot dat de hofstede teloor gaat, vreesde de rechter. De door Sluis afgevaardigde ambte naar kon Dijkman geen uitsluitsel geven, omdat burgemeester en wethouders pas na het aflopen van de bezwarenperiode beslissen hoe het verder moet. Volgens de gemeentewoordvoerder is de hoe ve nog niet zodanig 'geschonden' dat de schade niet ongedaan kan worden gemaakt. Eigenaar Nico Gerritsen wil 'de oudste boeren hoeve van West-Zeeuws-Vlaande- ren' opknappen. De manier waar op bevalt monumenrenzorgers niet, stelt Sluis. Gerritsen krijgt daarom geen monumenten- en geen bouwvergunning, ook al om dat zijn ideeën niet in het bestem mingsplan passen. Gerritsen eist dat de bouwstop wordt opgehe ven. Volgens hem mag hij aan de slag, omdat het gemeentebestuur een half jaar niets heeft laten ho ren op door hem ingebrachte be zwaren. De rechter legde Gerrit sen echter uit dat de verbouwing dan wel in het bestemmingsplan moet passen. De eigenaar van de boerderij meent dat het Sluise col lege hem tegenwerkt en onredelij ke eisen stelt. De rechter doet woensdag 20 augustus uitspraak. Voor meer informatie bel: Leo Joosse, tel.0118-58 13 06 www.leojoossetweewielers.nl Of iemand die hiervoor opgeleidt wil worden. Als monteur lever je een belangrijke bijdrage aan de service van ons bedrijf. In je werk kijk je verder dan alleen techniek. Je bent gericht op het maximale fïetsplezier van onze klanten. In onze professionele werkplaats maak je gebruik van moderne gereedschappen. Samen met je collega's vorm je een deskundig team, dat een belangrijk deel van fietsend Nederland in het zadel houdt. Is je belangstelling gewekt? Stuur dan je schriftelijke reactie met c.v. naar: Bike Totaal Leo Joosse, Dorpsplein 14,4363 AC Aagtekerke. of per e-mail naar: info@leojoossetweewielers.nl. FIETSEN E-BIKES MOUNTAINBIKES FIETSVERHUUR 0000e DOMBURG - Een 74-jarige vrouw uit Roermond is gisterochtend overreden door haar eigen cara van, toen zij en haar man daarmee een camping aan de Domburgse Schelpweg wilden verlaten. Toen het echtpaar van het terrein af wilde rijden, bleek hun auto nét te ver van de slagboom te staan om het muntje erin te kunnen stoppen. Daarom stapte de vrouw even uit. Ze liep tussen de auto en de caravan terug naar de passagier- stoel, toen haar echtgenoot juist op dat moment gas gaf om onder de slagboom door te rijden. Het ge luid van een harde gil deed hem stoppen. Haar verwondingen, die aanvankelijk ernstig leken, bleken mee te vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 117