Sophiahaven groeit met honderd boxen Zcclsnd Nachtje gestrand na een dagje vissen op zee fé Noord-Beveiandertjes doen mee Strandhuisjes in stukken getrapt 'i IIMHI Belgische sportvissers hele nacht muurvast op strand van Vlissingen. Plan doet streven naar kwaliteitsverbetering geen geweld aan. Politie zoekt getuigen van dodelijk ongeval BURGH HAAMSTEDE VANDAAG 16 AUGUSTUS Finale van Zeeuws kampioenschap panna Parallelweg Philipsdam voor de helft gesloten Worshipmiddag met Latino-praise in Goes Politie en gemeenten roepen eigenaren op vooral aangifte te doen. 26 I Zaterdag 16 augustus 2008 PZC Een klein rukje van de reddingboot was voldoende om de Belgische sport visboot weer los te trekken van het vlissingse strand. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder vlissingen - Piet Bakker had nog redelijk optimistisch naar huis ge beld, donderdagmiddag. Zijn vrouw hoefde niet op hem te reke nen met het warm eten, zei hij. Zijn bootje Aphrodite had motor- pech gekregen na een dagje vissen en was op het strand bij Vlissin gen terecht gekomen. Hij ver wachtte dat hij diezelfde nacht, bij hoog water, wel weer verder zou kunnen varen. Maar dat lukte dus op geen enkele manier. Het water kwam 's nachts nét niet hoog genoeg om het vis- bootje op te heffen, zodat het weg kon varen. Noodgedwongen brach ten Bakker, met zijn schoonzoon en een vriend de nacht door op het strand. En dat was best een beetje angstig voor de Belgen ver telde de Vlissingse strandwacht Al- bert Dijkstra gistermiddag, want het bootje lag nogal onrustig te schudden in het pikkedonker op de golven. De vrouw van Bakker had even min een rustig geslapen, nadat haar man de hele nacht was wegge bleven. Op het strand vertelde ze hoe ongerust ze was geweest in de wetenschap dat de drie vastzaten op een klein bootje zonder eten of drinken. Vrijdagochtend ging ze, nadat ze proviand had ingeslagen vanuit België, op weg naar de schipbreukelingen. Ze kwam net op tijd aan om haar man met zijn bootje weggesleept te zien worden door de reddingsboot van de KN- RM uit Breskens. „Ik wist hele maal niet waar ik heen moest", zei ze. „Ik ben de hele Walcherse kust afgereden. Uiteindelijk kwam ik hier terecht." Omdat ze wisten dat de drie man nen de hele nacht met knorrende magen op een droogje in de ko hadden gezeten, stond het perso neel van strandpaviljoen Kontiki extra vroeg op om een lekker ont bijt voor ze klaar te maken. De strandwachten hebben voor water en limonade gezorgd. Na het graven van een geul rich ting de Westerschelde en het wachten op hoger tij, kwam de Aphrodite eigenlijk nog met ge- 'lk wist helemaal niet waar ik heen moest. Ik ben de hele Walcherse kust afgereden' mak los. Eén rukje van de red dingsboot en het vissersscheepje dreef weer. De drie mannen aan boord zwaaiden voor de laatste keer naar alle mensen op het strand, want de schipbreukelingen hadden inmiddels veel publiek ge kregen. Het bootje is naar de binnenhaven van Vlissingen gesleept. Het kan niet meer zelf varen. De schroef is verbogen door het gedwongen ver blijf op het strand. door Mieke van der Jagt wissenkerke - Recreatiebedrijf Roompot Marina, dat de Sophiaha ven bij Wissenkerke als jachtha ven exploiteert, wil de haven met twintig procent uitbreiden. Waar nu volgens het bestemmingsplan niet meer dan 324 ligplaatsen voor jachten zijn, moeten er een kleine honderd bijkomen. Architectenbu reau Rothuizen Van Doorn 't Hooft (RDH) heeft een daarvoor een plan gemaakt, dat deze week in de gemeenteraad van Noord-Be veland werd gepresenteerd. Roompot Marina wilde de jachtha ven in de Sophiahaven al veel eer der uitbreiden en diende daar vier jaar geleden al een aanvraag voor in. Toen mocht het niet omdat het Streekplan voor Zeeland geen uit breiding van jachthavens toestond. Nu de provincie heeft gekozen voor uitbreiding en kwaliteitsver betering in de sfeer van toerisme en recreatie, liggen de kaarten weer heel anders. In het Omge vingsplan, dat nu geldt, staat dat er bijna 3000 ligplaatsen in heel Zee land bij kunnen komen. Roompot Marina wil er daar 92 van. Omdat het aantal van 416 plaatsen in totaal de grens van 425 niet over schrijdt, hoeft voor de uitbreiding geen Milieu Effect Rapport (MER) te worden gemaakt. Zorgen over eventuele ongewenste milieudruk kan RDH wegnemen. In het ge bruik verandert er niets en de meeste plaatsen worden ingeno men door grote, zeewaardige bo ten, die liever door de Roompot- sluis naar buiten gaan, dan op de IWW Uitbreiding aantal passanten- plaatsen haalt druk van het Oos- terscheldebekken doordat boten niet meer aanleggen op plaatsen waar het ongewenst is. Oosterschelde te blijven. Door een uitbreiding van de passantenstei gers kan het plan zelfs helpen re creatieve druk van de Oosterschel de weg te nemen. Vanwege het ge brek aan passantenplaatsen in de Oosterschelde, leggen steeds meer boten aan waar het niet mag. De uitbreiding is ook geen aanslag op de bijzondere kwaliteit van de Sophiahaven: grote boxen en veel ruimte om te manouvreren. De nieuwe boxen zijn even groot en de afstand tussen de steigers blijft ruim. De kwaliteit gaat erop voor uit doordat een nieuwe steiger di rect aanlandt bij een nieuw te bou wen sanitaire voorziening. Recre anten hoeven dus minder om te lo pen. Doordat de boxen het dichtst bij de recreatiewoningen plaats ma ken voor bijbootjes, open zeilboot jes en speelbootjes, verdwijnt daar ook het risico van overlast. Vol gens RDH voldoet het huidige aan tal plaatsen ruimschoots voor de nieuwe situatie. goes - De politie is op zoek naar getuigen van een ongeval dat maandag 11 augustus is gebeurd bij de spoorwegovergang aan de Stel- ledijk in Goes. Een 92-jarige man kwam tussen 16.30 en 17.00 ten val en overleed donderdag in het zie kenhuis aan zijn verwondingen. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeval. Getui gen kunnen zich melden op tele foonnummer 0900-8844 of bij het politiebureau in Goes. NACHT MARKT heinkenszand - De finale van het Zeeuws kampioenschap panna knock out vindt plaats op woens dag 20 augustus vanaf 13.30 uur in sporthal De Stenge in Heinkens- zand. Voetballers die zich tijdens de voorronden geplaatst hebben, spelen om de titel 'Panna King'. Kampioenen mogen meedoen aan het NK panna in Amsterdam. Ook is er woensdag een pannatoer- nooi voor kinderen vanaf 7 jaar. Aanmelden hiervoor is niet nodig. bruinisse - De parallelweg van de Philipsdam is van maandag 18 tot en met vrijdag 22 augustus afgeslo ten voor het wegverkeer. De weg krijgt een nieuwe asfaltlaag. Fietsers worden over één strook van de hoofdrijbaan geleid. Op de andere strook rijdt het autover keer. Het verkeer wordt met stop lichten geregeld. goes - In de aula van het Goese Ly ceum aan de Van Dusseldorpstraat wordt zondag een swingende worshipmiddag gehouden. De Evangelische Gemeenschap Rafaël Goes zal samen met de Lati no praise- en worshipband Can- Zion het programma verzorgen. De band staat onderleiding van de uit Guatamala afkomstige aanbid dingsleidster Celeste Nova. Het evenement begint om 13.00 uur en duurt tot ongeveer 14.30 uur. Verwisselbare stenen ring vanaf 61,50 in zilver of goud www.lucasjuwelier.nl tel 0113-251915 wissenkerke - Noord-Bevelandse kinderen tot 18 jaar uit gezinnen met een laag inkomen, kunnen voortaan jaarlijks honderd euro extra krijgen uit het declaratie- fonds, om te kunnen meedoen aan sociaal-culturele activiteiten. De gemeente is van zins het conve nant 'Kinderen doen mee' te on dertekenen. Daarmee komt er meer geld via het Rijk en kan Noord-Beveland 8000 euro per jaar meer uitgeven aan wat nu nog 'arme kinderen' heet. De WD-fractie heeft gevraagd die term te vervangen door een begrip dat minder stigmatiserend is. Voor kinderen ligt dit jaar en volgende jaren 250 euro klaar om lid te wor den van verenigingen, muziekles te volgen of te kunnen deelnemen aan baby- en peuterzwemmen. Op aandringen van de cliëntenraad de len ook de hele kleintjes mee. fel M 3(H) mJ MODE. tTERSPORT J \Ul i\KK\ ICE f -cCh-DE zuidschor ZjtmtfLweg S. Huur een dag mim.-.a 23 10. een 'Zuidschor Sloep' Inboord motor. Geen vaarbewijs nodig. Oude Haven Bel voor een reservering! Koningstraat 2 wwwziidschor.nl domburg - Nog nooit zijn verniel zuchtige jongeren zo tekeer gegaan bij strandhuisjes in Domburg en Oostkapelle als deze zomer. Blijft het 'gewoonlijk' bij losgetrokken sloten, nu zijn volledige voorschot ten in stukken getrapt. Schade van afgelopen woensdaga vond: tweeduizend euro. „Ze heb ben net zo lang staan trappen tot de deuren in tweeën braken", zegt Robbert Vreeke, eigenaar van vier honderd cabines, treurig. Zijn va der, die vroeger eigenaar van de ca bines was, had er al twintig jaar last van. „Maar toen werden alleen de sloten losgetrokken om binnen te komen. Jongeren die net uit de discotheek kwamen, haalden alles weg aan eten en drinken. Dit nu is pure baldadigheid." En dat in Oostkapelle, waar het dorp een stuk verder van het strand ligt dan bijvoorbeeld Dom burg of Zoutelande. „Vernielingen hebben we daar in dertig jaar niet meegemaakt." Het vervelende is dat Vreeke zich wel tegen brand en stormschade kan verzekeren, maar niet tegen vernielingen. „Om dat de politie ze weigert te bewa ken. Maar het is deze zomer al zo vaak raak geweest. De schade |WW Vernielingen aan strandhuisjes zijn geen onbekend fenomeen. Maar in Oostkapelle wel, en ze ker in de mate waarin het de af gelopen week voorkwam. loopt ver in de duizenden euro's. Dan is er wel een particulier bevei ligingsbedrijf, maar het maatschap waar Vreeke deel van uitmaakt is -samen met de gemeente Veere de enige die daaraan mee betaalt. „Terwijl die beveiligers heel Veere rijden, ook al zeggen wij dat ze al leen Domburg moeten doen. Daar om hebben we de rekening dit jaar dus maar niet betaald." Vreeke is deze zomer ook weer be gonnen met aangifte doen. Zijn va der was er eerder mee gekapt 'om dat de politie toch niks doet'. Toch wel, nuanceert politiewoordvoer der Politiewoordvoerder Esther Boot. „Het lastige is alleendat het vaak 's nachts gebeurt, waardoor er geen getuigen zijn. En de politie kan onmogelijk overal tegelijk zijn. Als eigenaren maar aangifte doen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 116