Zeeland PZC Actie voor behoud busverbinding Goes sleutelt door aan wegennet 25 Algen in Goese westvest zijn niet gevaarlijk BEVELANDEN-THOLEN 45 33 Hansweert niet blij met plan om route van lijn 28 uit te kleden. Ridders en jonkvrouwen in Oostdijk Grote ingrepen nodig bij afslag Goes-Zuid en op Ringbaan-West. Doos Van Marwijk haalt Van Bommel terug bij Oranje, Seedorf niet Zaterdag 16 augustus 2008 Aantal autodiefstallen in Zeeland eerste helft 2008 fors toegenomen Tip? redgoes@pzc.nl door Luc Oggel HANSWEERT - In Hansweert is com motie ontstaan na het 'uitlekken' van plannen van vervoersmaat schappij Connexxion om de route van buslijn 28 (Goes-Kruiningen NS) per december aan te passen. Onder meer de halte Kapelle wordt geschrapt, terwijl veel inwo ners van Hansweert in Kapelle boodschappen doen en winkelen. Volgens Connexxion is er nog geen definitief besluit gevallen. Juliëtte Daane (62) uit Hansweert is inmiddels een handtekeningen actie begonnen. Gisteren had ze er al 250 verzameld. Buschauffeurs hebben haar naar eigen zeggen al eerder gewaarschuwd dat ze straks niet meer rechtstreeks met de bus naar Kapelle kan. Daane, die geen auto heeft, neemt twee keer per week de bus naar Kapelle om daar boodschappen te doen. Net als vol gens haar vele andere Hansweerte- naren. Ook bij PvdA-raadslid Kees Ver burg, tevens woonachtig in Hans weert, was de verbazing groot toen hij deze week uit de krant ver nam dat Connexxion in een ge sprek met de gemeente Kapelle heeft aangekondigd dat de halte Kapelle geschrapt zou worden. Hij laat weten dat zijn fractie er bij het Reimerswaalse college van B en W op zal aandringen om alles op alles te zetten om de huidige bus verbinding te handhaven. Een bus die vanuit Goes alleen Hansweert D2 In Hansweert is een handtekenin genactie op touw gezet tegen het voornemen van vervoersbe drijf Connexxion om de route van buslijn 28 aan te passen. en Schore aandoet, is volgens hem niet rendabel. „Als dit doorgaat, dan vrees ik dat het niet lang daar na een belbus of helemaal geen bus meer wordt." Wethouder Cees Knuit vindt de ophef voorbarig. Hij zegt dat passa giers zijn 'bang gemaakt' door chauffeurs die hun mond voorbij hebben gepraat. „Het plan is door Connexxion officieel nog niet be kend gemaakt, maar wij hebben als gemeente wel aangegeven er niet mee te kunnen instemmen. We hebben nog geen antwoord ge kregen. Dus toen ik hoorde over de handtekeningenactie, heb ik ge beld met de vraag waarom ik van niks wist. Het blijkt dat het plan voor lijn 28 bij Connexxion nog door een interne hoorcommissie moet worden beoordeeld." Vol gens Knuit is het overigens niet zo dat hele volksstammen vanuit Hansweert met de bus naar Kapel le gaan. „Uit onderzoek is geble ken dat het maar drie of vier men sen per reisje zijn." Een woordvoer ster van Connexxion bevestigt de plannen, maar laat weten dat er nog niets definitief is. „We willen samen met de gemeente Reimers- waal en provincie bekijken of we tot een oplossing kunnen komen." OOSTDIJK - Zo'n beetje alle inwoners van Oost- voorop en de jongens verkleed als ridders en de kijkje in de zelfgemaakte kastelen, werd er een dijk waren gisteren uitgelopen voor de toer die meisjes als jonkvrouwen werd het een kleurige spannend verhaal voorgelezen en kregen de rid- de kinderen van het dorp maakten ais afsluiting stoet door de straten van het plaatsje. Bij terug- ders en jonkvrouwen nog een pul 'echt ridder van de kindervakantieweek. Met vlaggendragers komst op het terrein kregen de ouders nog een bier'. foto Ronald den Dekker door Frank Balkenende GOES - Goes moet nog een hoop sleutelen aan het wegennet in de stad om het verkeer vlot te laten doorstromen. Dat blijkt uit een tussenstand van het Gemeentelij ke Verkeers- en Vervoersplan (GWP). Het bedrijventerrein Poel V dat de gemeente aan de westkant van de Deltaweg (ten zuiden van Hotel Goes) wil aanleggen, zal extra ver keer aantrekken. Goes treft binnen kort, maatregelen om de spitsfiles op de westelijke uitvalsweg Antho ny Fokkerlaan te verkorten. Er komt onder meer een bypass voor gemotoriseerd verkeer. Door de Poel V zijn rigoureuzere ingrepen noodzakelijk. Zelfs als de gemeente eindelijk een tweede aansluiting op de snelweg bij het ziekenhuis krijgt. Dan zal de in middels aangelegde Nansenbaan meer effect hebben op de verkeers afwikkeling in het zuiden van de stad, zeker als de Nansenbaan de geplande doorsteek krijgt naar de Van Hertumweg. Het is echter on voldoende om de druk van de wes telijke entree van de stad (bij de Zeelandhallen) te halen. Om die reden bestudeert de gemeente nu welke maatregelen de westkant van de stad bereikbaar houden. Dit najaar wordt ook duidelijk of Goes de Ringbrug vervangt door een aquaduct. Goes wil tevens af van alle verkeerslichten op Ring baan-West, zodat het verkeer vlot door kan stromen. Kruispunten met verkeerslichten worden dan vervangen door rotondes. Bij de keuze voor een aquaduct (kosten: naar schatting 15 miljoen euro) schuift vanwege de heiling- baan het huidige kruispunt Ring- baan-West-Westhavendijk zeker honderd meter westwaarts op. Er komt daar dan ook een nieuwe af slag naar het Molenplein. GOES - Een gedeelte van de algen die in het water van de Goese westvest drijven, is de giftige blauwalg. Het percentage is echter zo klein dat er geen gevaar is voor de volksgezondheid. Dit zegt Lin da van Dijke van het waterschap Zeeuwse Eilanden. Het merendeel van de algen zijn van het 'onschuldige' groene soort. „We praten over 0,2 procent blauwalg per liter water", zegt Van Dijke. Volgens haar is blauwalg al leen in echt grote hoeveelheden ge vaarlijk, zeker als het plantje af sterft. „Algen sterven af als het lang droog en warm is. Ze vormen dan een film op het water. Met de regen van de afgelopen tijd zal dit niet gebeuren, mensen hoeven zich niet ongerust te maken." Van Dijke denkt dat aan het einde van de zomer het water zijn oude kleur weer terug heeft. Algen ver dwijnen namelijk vanzelf, zo weet ze. Toch houden medewerkers van het waterschap de westvest nauw in de gaten, verzekert Van Dijke. Mochten de blauwalgen toch in eens in aantal toenemen dan gaat er alsnog een waarschuwing uit. Tip? redactie@pzc.nl De Hulstenaar zat er al weken vol van. Vorige maand kreeg zijn collega een onverwachte attentie van een erotisch getint bedrijf op haar bureau: een doos vol speelse gekkigheden. De doos ging mee naar huis om de prikkelende ca deautjes aan het thuisfront te to nen. De volgende dag zou de doos terugkeren op de werkvloer, beloofde ze. Maar dat gebeurde dus niet. En dus zeurde de Hul stenaar tot hij een ons woog. Zij werd dat beu en dus plempte ze de doos deze week op zijn bu- - reau. Giebelend nam hij vervol gens het ding mee naar huis. De volgende dag stond ie echter al weer terug op zijn bureau. Het mocht niet van zijn vrouw...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 115