Buitenland Russen slopen materieel Ziekenhuizen Wenen verbieden Crocs Mededeling van het waterschap Onduidelijk wanneer Moskou troepen uit Georgië terugtrekt. Kwart restaurants Frankrijk voldoet niet Tienduizenden op de vlucht in Sri Lanka Agent aangeklaagd na taserdood arrestant Hillary Clinton wordt symbolische kandidaat PZC Vrijdag 15 augustus 2008 7 GORI - Russische troepen vernie len op hun terugtocht uit Georgië zoveel mogelijk luchthavens en an der materieel dat van belang is voor het Georgische leger. Dat heb ben ooggetuigen gisteren gemeld. De Georgische kustwacht zegt dat Russische militairen in de haven stad Poti aan de Zwarte Zee vier patrouilleboten hebben vernield en radarinstallaties en andere appa ratuur hebben meegenomen of on klaar gemaakt. Poti is belangrijk als doorvoerhaven voor olie. In de omgeving van de Georgische stad Gori klonken gisteren min stens twintig explosies. Het was onduidelijk of er nieuwe gevech ten waren uitgebroken of dat er rondslingerende granaten werden opgeruimd. De plaatsvervangend chef van de Russische generale WENEN - Artsen en verpleegkundi gen van dertien ziekenhuizen in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen mogen de operatiekamer niet meer in als zij Crocs aan hun voe ten hebben. Ook op de intensive care en dialyse- en radiologie-afde lingen moeten de plastic instap pers uit, omdat ze niet antistatisch zijn. Dat meldde het Weense dagblad Kurier gisteren. De bonte Crocs kunnen een schok in het hart uitlokken, röntgenfo to's verblinden, elektronische appa raten van slag brengen en zelfs ex plosies veroorzaken, aldus het Weense ziekenhuisverbond. Het verbond reageert met de maatregel staf Anatoli Nogovitsyn zei dat Russische troepen naar Gori wa ren gestuurd om zich over achter gelaten voorraden van het Georgi sche leger te ontfermen. „De ach tergelaten wapens moeten be waakt worden", zei hij. Deense journalisten die met een vertegenwoordiger van de VN-Vluchtelingenorganisatie naar Gori wilden, werden aan de rand van de stad door Zuid-Ossetische paramilitairen en Russische tanks tegengehouden. Dronken militiele den schoten in de grond en van een van de journalisten werd een camera afgepakt. In Zoegdidi, een grote stad in het westen van het land, stonden Rus sische militairen en legervoertui gen op de parkeerplaats van een Georgisch overheidsgebouw. Som mige militairen droegen blauwe helmen, anderen camouflagehel men, maar ze waren allemaal zwaar bewapend. In de stad pa trouilleerden Russische troepen. op een recent rapport van de Oos tenrijkse technische keurings dienst, dat de mogelijke risico's van het schoeisel beschrijft. Gezondheidsexperts wijzen er te vens op dat de instappers de voet te weinig steun bieden. Volgens hen is dat zeker in de verpleging ontoelaatbaar. Het ziekenhuisverbond stelt dat het een wonder is dat er met de Crocs nog geen ongelukken zijn ge beurd. Een woordvoerder van Crocs zegt de gang van zaken te betreuren. Hij vindt de maatregelen 'overtrok ken', maar hij geeft wel aan dat er antistatische Crocs in ontwikke ling zijn. Het Russische optreden wordt in ternationaal scherp veroordeeld, in het bijzonder door de Verenig de Staten. De VS voerden gisteren de diplomatieke druk op Rusland op. Volgens de Amerikaanse minis ter van Defensie, Robert Gates, zal het Pentagon alle betrekkingen met Moskou tegen het licht hou den. De bewindsman stelde dat het optreden van Rusland in het pro-Amerikaanse Georgië diep gaande gevolgen voor de veilig heidsrelaties heeft. Een grote geza menlijke militaire oefening die stond gepland, is geschrapt. In de Georgische hoofdstad Tbilisi landde gisteren een Amerikaans transportvliegtuig met hulpgoede ren. Woensdagavond was al een eerste militair toestel aangekomen Russische troepen vernielen op hun terugtocht Georgisch mili tair materiaal en haveninstalla ties. Het is onduidelijk wanneer de terugtocht voltooid moet zijn. na een toezegging voor humanitai re hulp van de Amerikaanse presi dent George Bush aan Georgië. Sinds het conflict in Georgië vori ge week vrijdag oplaaide, zijn er volgens de VN-Vluchtelingenorga- nisatie honderdduizend mensen gevlucht, voornamelijk uit de Ge orgische provincie Zuid-Ossetië. Ondanks het bestand durven veel vluchtelingen nog niet naar huis. Zuid-Ossetië verklaart zich op kor te termijn officieel onafhankelijk. Dat heeft de president van de re gio, Eduard Kokoity, aangekon digd. Het besluit zal conform inter nationale wetgeving worden geno men. Kokoity heeft; de steun van de Russische president Dmitri Medvedev. Die liet na overleg met Kokoity en diens collega van Ab- chazië, Sergei Bagapsh, weten dat de Russen 'elk besluit' van de be volking in de beide Georgische re gio's zal steunen, mits internatio nale wetgeving wordt gerespec teerd. PARIJS - Meer dan een kwart van de horecagelegenheden in Franse toeristische bestemmingen vol doet niet aan de regels. De restau rants, bars en cafés zijn niet hygië nisch en bieden soms eten aan dat niet geschikt is voor consumptie. Inspectie in 9400 etablissementen leverde 2600 overtredingen op. Dertig ton voedsel werd in beslag genomen. Zevenendertig zaken moesten worden gesloten. COLOMBO - Ongeveer 75.000 men sen zijn de afgelopen tweeënhalve maand hun huizen in het noor den van Sri Lanka ontvlucht. Dat meldt de Vluchtelingenorganisatie van de Verenigde Naties. De regeringstroepen zijn bezig met een opmars in het territorium van de Tamil Tijgers-rebellen. Dorp na dorp wordt veroverd, zegt de regering die claimt bijna te hebben gewonnen. WASHINGTON - Een politieagent uit de Amerikaanse staat Louisiana is in staat van beschuldiging gesteld, omdat hij een geboeide en op de grond liggende arrestant negen keer met het stroomstootwapen Taser onder vuur had genomen. De 21-jarige man overleefde het 'taseren' niet. Arrestatieteams van de politie in Nederland zullen later dit jaar een proef met de tasers houden. WASHINGTON - Hillary Clinton zal op symbolische wijze naar voren worden geschoven als presidents kandidaat tijdens het partijcongres van de Amerikaanse Democraten eind deze maand. Dat liet zowel het campagneteam van Clinton als dat van Barack Obama, die de no minatie praktisch in zijn zak heeft, gisteren weten. Zo willen de twee hun eenstemmigheid tonen. Clinton, een vroegere First Lady, had de eerste vrouwelijke presi dent van de Verenigde Staten kun nen worden. Zij verloor de strijd om de partijnominatie maar nipt van Obama. Eeri Russische militair (I) richt zijn machinegeweer op een Georgische konvooi om het de toegang tot de stad Gori te ontzeggen. foto Pavel Wolberg/EPA Het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden deelt het volgende mee: Algemene vergadering Dinsdag 2 september 2008 is de openbare vergadering van de algemene vergadering in het waterschapskantoor, Kanaalweg 1 in Middelburg. De vergadering begint om 21.00 uur. Op de agenda staan onder andere een voorstel tot vaststelling van de uitgangspunten voor de kostentoedelingsverordening en een voorstel tot een gezamenlijk verzoek met de algemene vergadering van waterschap Zeeuws-Vlaanderen aan Gedepu teerde Staten van Zeeland om in verband met fusie een zogenaamde artikel 3-procedure (Waterschapswet) te starten. De agenda ligt vanaf dinsdag 19 augustus 2008 ter inzage op het hoofdkantoor in Middelburg. Ook in de bibliotheken in Goes, Zierikzee en Tholen kunt u de agenda inzien. Soms onzichtbaaGgiHRE^^^^&IJISJ Kanaalweg 1 Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Telefoon 0118 - 621000 Fax 0118 - 621990 info@wze.nl www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7