acht meter hoge havenkraan Justitie eist cel voor man uit Zierikzee Moerstee glasspecialist Trappen en wandelen door Kop van Schouwen Toeristendienst Reparatiebedrijf ontdekte kinderporno bij veertigjarige. s PZC Vrijdag 15 augustus 2008 23 MIDDELBURG - „Belachelijk. Als het om een officier van justitie gaat wordt-ie vrijgesproken en ik mag vijftien maanden zitten! Dat is Ne derland, dat is justitie!" Luidkeels liet gisteren bij de rechtbank in Middelburg een 40-jarige man uit Zierikzee weten het niet eens te zijn met de eis van de officier van justitie die vijftien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk tegen hem had geëist voor het bezit van kinderporno. Dat hij het op zijn computer had staan, erkende hij direct. Maar hij had niet bewust naar kinderporno gezocht, vertelde hij de rechtbank. Op een programma had hij ge zocht naar 'young and blond' en dat bleek dus ook kinderporno te zijn geweest. Op zijn pc stonden zes films waar in onder meer een volwassen man zich vergreep aan een achtjarig meisje. „Het wordt steeds geweld dadiger, de misbruikte kinderen worden steeds jonger, er verschij nen nu complete films en via de webcam wordt ook al kinderpor no aangeboden", zei officier van justitie G. van der Hofstede. „En mede dankzij internet wordt het alleen maar erger." De zaak kwam aan het rollen toen de man zijn computer ter repara tie aanbood bij een computerbe drijf. Die ontdekte de bestanden en schakelde de politie in. Uitspraak op 27 augustus WESTENSCHOUWEN - Het Trampoli- necentrum Westerschouwen aan de rotonde in Westenschouwen houdt komende week weer dage lijks een fiets-, wandel-, of skelter route. Maandag is fietsend het cul tuurlandschap van Schouwen te ontdekken. De rit is bij Den Osse te combineren met een watertocht- ZONNEMAIRE - In de hervormde kerk van Zonnemaire wordt zon dag een kerkdienst voor toeristen gehouden. Voorganger is ds. Ruud Baas. Zangduo Passion zorgt voor muziek met een boodschap. Na de dienst is er koffie en kan met de le- je over de Grevelingen met rederij Zeeland. Die begint om 13.30 uur. Dinsdag is het de beurt aan wande laars, die de natuur kunnen ont dekken in duin, bos en strand. Een dag later is er een skelter- of fietstocht met opdrachten door het bos en donderdag een skelter speurtocht. Vrijdag kunnen fietsers een pano ramaroute van 33 kilometer rijden en zaterdag is het trappen gebla zen met opdrachten. Zondag 24 au gustus gaat het fietsend of skelter end langs plekken waar bezem- kruiskruid groeit. De routes zijn dagelijks vanaf 11 uur te rijden. stof(fen) tot nadenken n den van Passion worden nage- has+m3rcl6 iSQSf kerkplein 57 kapelle pi 13 343810 www.basmar.nl praat. Aanvang 10.00 uur. - ao MCU uc)ayc De authentieke houten havenkraan, opgebouwd in een boerenschuur in Capelle. Ko van Belzen (links) en Daan Schiettekatte vlechten de haak voor de katoenbalen in het touw van de giek. foto Dirk-Jan Gjeltema "rweg 18 4421 PV Kapelle Telefoon 0113 341688 www.moerstee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65