gemiste kansen uit voor Van den Hoogenband it BMMBMBMB IplffiPliillÉÉ Zeeland helpt Cambodja INTRODUCTIE 'CHARITY WIJN Derde overwinning voor hockeysters Tafeltennissters zijn uitgespeeld als team 3«jgiI»I;iüL Interesse? PZC Vrijdag 15 augustus 2008 3 5 I PEKINC - De Nederlandse hock eysters zijn bij de Olympische Spe len in Peking nog altijd zonder puntverlies. Oranje won gisteren ook de derde groepswedstrijd. De ploeg van bondscoach Mare Lam mere versloeg concurrent China met ï-o dankzij een treffer van top schutter Maartje Paumen (strafcor- ner). Nederland staat in groep A op negen punten, China heeft er zes. Oranje speelt morgen tegen een andere rivaal, Australië. PEKING - De Nederlandse tafelten nissters zijn gisteren uitgeschakeld in het olympische landentoernooi. De ploeg van bondscoach Pieke Franssen was niet opgewassen te gen de ijzersterke ploeg van Singa pore, de nummer twee van de plaatsingslijst. Oranje ging vrij kansloos met 0-3 onderuit. Daar door eindigde het team van top vrouw Li Jiao in groep B op de der de plaats achter Singapore en de Verenigde Staten. waterplanten aan de boot zouden hebben gehangen, vind ik een va ge suggestie. Maar het is wel een drama. Ik heb ze opgezocht en het leek wel of er vier lijken hingen te bungelen." 'Je kan alle pech gehad hebben of het kan ook pas het topje van de ijsberg zijn' De chef de mission is nog niet aan een analyse toe. Hij hoopt op de laatste dag van de Spelen al iets te kunnen zeggen, maar in veel geval len zal de evaluatie op zich laten wachten. „Sporters die geslagen uit de arena komen zeggen vaak iets omdat dat van ze verwacht wordt. Maar ze blijven hangen in platitudes, ze zijn vaak nog niet aan de analyse toe. Dat kan pas als je afstand en de tijd neemt. Soms duurt dat een halfjaar." De tegenslagen van de ploeg zeg gen volgens Van Commenée niets over de prestaties van de Neder landse sporters in het vervolg van de Olympische Spelen. „Het is een mythe dat het resultaat van de eer ste dagen bepalend is voor het eindresultaat. Je kan alle pech ge had hebben of het kan ook pas het topje van de ijsberg zijn. Je weet het niet. Maar elke dag wordt meer duidelijk. Ik heb me voorge nomen om bij terugkeer op Schip hol bij de metaaldetector te gaan staan. En dan hoor ik wel of die vaak genoeg afgaat." ■v*'* 011» «SS** 'l Pieter van den Hoogenband verlaat voor het laatst het olympisch strijdperk. foto Peter Schols/GPD Zijn wij nou gek of is de hele' wereld gek? Het is midder nacht en we zitten in een kroeg ergens diep in het noorden van onmetelijk China tegenover een jon gen met de blik van een slangenbe zweerder. Ja, zegt 'Zhao', hij zit in het leger en hij heeft een Russische vriendin. En ja, hij wil wel over de duistere kant van zijn China praten. Over de macht van de communisti sche partij, over de gevreesde gevan genis, over de verboden Falun Gong. Doen of niet? We kijken elkaar aan en beginnen nu toch echt paranoïde te worden. Voor ons hotel staat al da- - gen een legermacht waarvan Noord-Korea zou dromen en bij elke stap voel je twintig paar ogen in je rug priemen. Als je aan tafel schuift, weet je nooit of de serveerster nu naar je glimlacht of de nummers op je Nokia scant. En juist op het mo ment dat je denkt dat het leven één grote bomscanner is, kom je bij de Chinese tap de enige kerel van de stad tegen die Engels spreekt en ook nog de grote partijleider op de snijta fel wil leggen. Helllup! Voordat we in codetaal (Twents, Limburgs, Bra bants) aan elkaar hebben doorge speeld dat dit toch echt een spion van de geheime dienst moet zijn, hangt 'Zhao' al over de tafel om de doopnamen op onze accreditaties te scoren. Die hebben we natuurlijk ra zendsnel onder onze T-shirts verbor gen. Waarop Zhao begint door te drukken. In welk hotel we zitten? Waar we naar toe gaan? Of we in Nederland wél alles mogen zeggen? We zuigen alles weergaloos uit onze duim en stellen één verpletterende wedervraag: of hij denkt dat Foppe eindelijk 4-2-3-1 gaat spelen? Nog nooit zo'n mond vol tanden gezien. Roel Wiche Stichting Don Bosco Kinder Fonds Sth h ting Sn u asilee PROjF.'-'.THrTp 7.O.A7.IF. 24 AUGUSTUS Stichting Sawasdee start op 24 augustus een grote liefdadigheids - wijnactie. In een aantal Zeeuwse restaurants zuilen de komende maanden twee hoogwaardige "charity wijnen" (rood en wit) worden aangeboden. Van elke fles gaat netto 2,50 naar de kansarme jeugd in Cambodja. Particulieren en bedrijven kunnen deze wijn ook bestellen bij de Stichting Sawasdee. Bel 0118-545784 of e-mail naar: info@cambodja-sawasdee.nl Voor meer info, zie de website: www.cambodja-sawasdee.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37