Inflatie stuwt looneis op Toch Hans Warrenpad vergeefse zoektocht naar PZC 11® OQO 1 1 i I Derde Zeeuwse plak in Peking drenkeling voor kust Breskens Vakbonden laten waarschuwing uitgaan na nieuwe CPB-cijfers. Na zes weken werd het te warm en te krap in het ei Word ook abonnee! STELLING Vrijdag 15 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 192 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Stand na 85 van 302 onderdelen: ut "N J3 S 1 China 22 8 5 35 2 Ver. Staten 10 9 15 34 3 Duitsland 7 2 3 12 14 Nederland 12 4 7 pagina 32: 'Gigantische sukkel' niet blij met brons pagina 34: Kiplagat wil opponenten uitputten pagina 34 en 35: Ultieme topprestatie blijft uit voor VDH zie ook: www.pzc.nl PEKING - Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud uit Westkapelle heeft gisteren met het landenteam de zilveren medaille veroverd bij de Olympische Spelen in Peking. Samen met Anky van Grunsven en Imke Schellekens-Bartels moest hij alleen de Duitse ploeg voor la ten gaan. Minderhoud is de derde Zeeuwse sporter die in Peking een medaille wint. De judoka's Elisa beth Willeboordse en Deborah Gravenstijn gingen hem voor. Ju doka Henk Grol won gisteren brons in Peking. pagina 32 en 33: Van Grunsven kan schade niet repareren Vergoeding voor pufmaatje is onzin reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 en 5 Politici roepen cynisme over zichzelf af oneens 9% aantal reacties: 422 UTRECHT - De looneisen van de vakbonden zijn gekoppeld aan de inflatie en de eisen van de bonden worden dan ook vrijwel zeker op geschroefd. Deze waarschuwing hebben de voorzitter van de groot ste FNV-bond Bondgenoten, Henk van der Kolk, en de cao-coör dinator van de vakcentrale CNV, Rienk van Splunder, afgegeven. „De looneis voor volgend jaar moet minstens gelijk zijn aan de inflatie", aldus Van der Kolk in een reactie op de jongste cijfers van het Centraal Planbureau (CPB). Volgens die nog vertrouwe lijke cijfers bedraagt de inflatie vol gend jaar 3,8 procent. De loonei sen van de bonden bedragen dit jaar maximaal 3,5 procent. Van Splunder gaat alleen uit van gepubliceerde CPB-cijfers en stelt dat je op basis van de juni-raming al uitkomt op een onderhande lingsruimte van 4,5 procent voor 2009. Eerder zei hij dat in 2009 mi nimaal 4 procent nodig is om de koopkracht op peil te houden. Volgens FNV Bondgenoten zijn voor de minima extra maatregelen van de overheid nodig. „De koop kracht van uitkeringsgerechtigden, alleenstaanden met het minimum loon en AOW'ers dreigt er vol gend jaar met ongeveer 1 procent op achteruit te gaan", aldus Van der Kolk. Minister Wouter Bos van Financiën stelde gisteren nog eens dat hij volgend jaar 'de pijn eerlijk wil verdelen' voor burgers. De vakbonden FNV en CNV waarschuwen dat de looneis voor volgend jaar wordt opge schroefd als gevolg van het stijgende inflatiecijfer. De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal volledig tot stilstand gekomen. Dat is voor het eerst in drie jaar. De belangrijkste oorzaken zijn de tegenvallende consumentenbestedingen en de haperende export. Volgens minister Bos liggen de cij fers in de lijn van de verwachtin gen „Maar wij doen het nog altijd beter dan het Europees gemiddel de", aldus Bos gisteren na een be grotingsoverleg van het kabinet. pagina 3: commentaar pagina 14: niet beknibbelen, wel opletten SLUIS - Nee, dit kuikentje heeft nog geen naam. Want pas over een jaar kunnen de experts op struisvogelboerderij Monnikenwerve in Sluis zien of het een mannetje of vrouwtje is. Net als vijf soortgenootjes werd dit vogeltje deze week uit zijn ei geholpen door de verzorgers. Het diertje mag anderhalf jaar optrekken met zijn broertjes en zusjes, totdat zijn vlees rijp is voor consump tie. „Tenzij dit dier te lief is voor de slacht", zegt gids Wibo Bakker van de boerderij. „Dan wordt het een broedvogel." De vogeltjes scharrelen al wat rond. Bakker: „Struisvogels zijn kuddedieren. Als er toch een eenling wordt geboren, zetten we er een kip bij. Die doet dan voor hoe hij moet eten en drinken." foto's Louis Drent Zeeland: 2,3, 21 t/m 25; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 8; Meningen: 12; Beurs: 14; Eco nomie: 15; Cultuur: 17; Sport: 32 t/m 37. door Lilian Dominicus GOES - De in 2001 overleden Zeeuwse dichter en schrijver Hans Warren krijgt een eigen pad in Goes. Na alle commotie over het pijnlijk ontbreken van een Hans Warrenstraat in de toekomstige wijk Riethoek hebben burgemees ter en wethouders besloten War ren de eer te geven, die hem vol gens velen toekomt. Het pad ligt zo'n 30 a 40 meter ver wijderd van het huis aan het Pykeswegje waar Warren heeft ge woond. „Op een historisch verant woorde plek, dus", zegt burge meester Dick van der Zaag. Het bordje langs het Hans Warren- pad, een fietsvoetpad tussen het Pykeswegje en het Vivaldipad in de wijk Overzuid, wordt zo snel mogelijk geplaatst. Cultuurminnend Goes sprak er eind juli schande van dat in de nieuwe wijk Riethoek geen straat naar Warren is vernoemd. In de nieuwbouwwijk dragen de straten namen van Nederlandse schrijvers als Jan Wolkers, Gerard Reve en Boudewijn Büch. BRESKENS - Reddingsdiensten heb ben voor de kust van Breskens tot gisteravond zeven uur vergeefs ge zocht naar een drenkeling, die 's middags vanaf een Belgisch zeil jacht overboord was geslagen. De kustwacht hoopt de zoektocht van ochtend met een vaartuig met spe ciale sonarapparatuur voort te zet ten. De kans dat de Belg, die geen zwemvest droeg, nog leeft, wordt klein geacht. Een van de drie opvarenden van het Belgische zeiljacht Kahlan sloeg rond kwart over één over boord, waarschijnlijk omdat hij schrok van een plotseling voor hem opdoemend zeeschip. Het Kustwachtcentrum Den Helder zette een grote hulpverleningsac tie op touw. Reddingsboten uit Breskens, Cadzand en Westkapel le, een politieboot, een loodsboot en een kustwachtvaartuig voeren naar de Westerscheldemonding, vier kilometer westnoordwest van af Breskens. Helikopters uit Koksij- de hielpen later ook mee zoeken. 1 1 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 8 711688 555530 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1