Zeeland PZC Eigenaar fort zet horecaplan door 25 Borssele neemt brede school in gebruik Ï.T deDRVKKERY Taakstraf voor dodelijk ongeval BEVELANDEN-THOLEN 31 36 Theeschenkerij en bed en breakfast in Fort Ellewoutsdijk. Ontslag AKF wordt stukje bij beetje ontmanteld Brasseriemenu met soep van doperwten, Middelburgse band zet zich in voor weeshuis in Tanzania Donderdag 14 augustus 2008 Tastbare herinneringen aan marteltocht poolheld Van Dongen Tip? redgoes@pzc.nl door Oewi Cigengack ELLEWOUTSDIJK - Natuurmonu menten begint volgende maand met verbouwingen aan Fort Elle woutsdijk, om daar een koffie- en theeschenkerij en een kleine bed en breakfast te kunnen faciliteren. De voorzieningen in Ellewoutsdijk gaan naar verwachting rond april volgend jaar open. De gemeente Borsele wil een con ferentieoord met slaapaccommoda- tie in het fort realiseren, maar eige naar Natuurmonumenten wacht die plannen niet af Begin september zijn de offertes voor de verbouwing binnen, ver wacht toezichthouder René Wink van Natuurmonumenten. „Dan gaan we gunnen. De verbouwing kan half september beginnen." In twee verschillende ruimtes in het fort komen een koffie- en thee schenkerij en een bed en breakfast voor zes tot acht personen. De ver eniging gaat de voorzieningen uit besteden. „Er is een aantal kandi daten, maar we beslissen pas in fe bruari wie het zal runnen." De reden dat Natuurmonumenten de plannen van Borsele niet af wacht, is dat een subsidie van 150.000 euro vervalt als het project niet voor het einde van dit jaar rond is. De Zak van Zuid-Beveland heeft de status Nationaal Landschap, wat betekent dat het Rijk en ande re overheden het gebied willen be houden en verder ontwikkelen en WJ Natuurmonumenten gaat ruim- tes in Fort Ellewoutsdijk verbou wen om daar een theeschenkerij en een bed en breakfast te kun nen realiseren. hiervoor extra geld beschikbaar stellen. De gemeente Borsele wil wellicht ook aanspraak op subsidies maken op basis van die status, voor de plannen voor een conferentiecen trum in en om het fort. Deze plan nen staan sinds een paar maanden op een laag pitje, maar de gemeen te is er volgens woordvoerster Ire ne Franken wel mee bezig. „We vinden het nog steeds een leuk plan en kijken nu naar de haalbaarheid. Dat wil zeggen of het plan economisch uitvoerbaar is, en of er draagvlak voor is. We kijken ook of we het plan kun nen plaatsen in de context van de Nationale Landschappen." Naast de plannen voor de nieuwe bestemming, heeft Natuurmonu menten ook een 'totaalplan' voor restauratie klaarliggen. „Hierin staat alles wat nodig is om het fort in oude glorie te herstellen", zegt René Wink. Verschillende onderdelen moeten worden vervangen of gerepareerd. De kosten schat Wink op 3,5 ton. Daarvan moet Natuurmonumen ten zeker de helft zelf betalen. „Als het duidelijk is waar we dat geld vandaan gaan halen, dienen we het plan in." BORSSELE - De brede school aan de Kalootstraat in Borssele wordt na de schoolvakantie in gebruik geno men. De brede school geeft onderdak aan de openbare basisschool Franck van Borssele, peuterspeel zaal Jodocus, consultatiebureau Al- lévo Zorg- en Dienstverlening, de prikdienst en fysiotherapie. Moge lijk komt er, bij voldoende belang stelling, ook een buitenschoolse opvang. School en peuterspeelzaal beginnen direct na de zomervakan tie. Allévo, de prikdienst en de fy siotherapie verhuizen op 11 sep tember. De speelpleinen voor de school en de peuterspeelzaal zijn gereed, evenals het straatwerk aan de ach terkant en de nieuwe toegang tot de school. Zo snel mogelijk na de verhuizing van Allévo wordt het bestaande ge bouw gesloopt. Daar komen par keerplaatsen voor terug. In het na jaar worden planten en struiken geplaatst. Er moet nog een naam komen voor het gebouw; daarvoor wordt nog een prijsvraag uitgeschreven onder de inwoners van Borssele. Tip? redactie@pzc.nl Goede jongens zijn het, die twee broertjes uit Kloetinge, daar niet van. Maar als je vijf en zeven bent, heeft goed luisteren en ge hoorzaam zijn allesbehalve de hoogste prioriteit in je leven. Ze slaan zich in elk geval - en dat is ook wat waard - onbekommerd door het leven. Maar soms gaan ze net even te ver, zoals laatst de jongste van de twee deed. Er was alle aanlei ding voor zijn vader om hem tot de orde roepen en dat gebeurde dan ook. Merlijn liet de vermaning aan vankelijk geduldig over zich heen komen. Om daarna genade loos zijn gram te halen: „Papa, je bent ontslagen." -V 'i A -V GOES - Mannen in witte pakken waren gisteren bouwproject Goese Schans, heeft behoorlijke ver- niet alleen zouden buiten werktijd allerlei onbe- bezig om de asbestplaten één voor één van het traging opgelopen nadat in juni (beschermde) voegden in de AKF rondstruinen, vanwege het dak van de voormalige Apparaten- en Ketelfa- uilen waren gesignaleerd in het gebouw. Na in- half open asbestdak is er ook gevaar voor de briek in Goes te halen. spectie bleken er geen nesten te zitten. volksgezondheid. Dat is nodig om volgende week het grove ge- Nu zowel het broedseizoen als de bouwvak is af- Daarnaast hebben ook de voormalige houtlood- schut in te kunnen zetten. De sloop van de hal, gelopen, kan het geheel tegen de vlakte. Wat sen van Van Riesen nu echt hun langste tijd ge- die moet wijken voor de eerste fase van woning- Goes betreft kan het niet snel genoeg gaan, want had. foto Willem Mieras Markt 51 Middelburg T0118 886 886 MIDDELBURG - Voor het veroorza ken van een dodelijk verkeersonge val op 24 mei vorig jaar, heeft de rechtbank in Middelburg een 37-ja- rige inwoner van Lewedorp een taakstraf van 180 uur en een voor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden opgelegd. Er was een gevangenisstraf van een jaar geëist. De man was bezig met een vorkheftruck kisten van een aan hanger te lossen, die tussen het fietspad en de rijweg van de Post weg in Lewedorp stond. Toen hij met de lepels van de heftruck op 1,50 meter hoogte het fietspad overstak, zag hij een bromfietser te laat. De bromfietser, een 37-jarige man uit Sluis, reed tegen de lepels aan en overleed ter plaatse. vanavond vanaf 17.30 uur couscous met lamsvlees of geroosterde groenten en citroencake 15,00 en €12,50 (vegetarisch) reserveren? bel 0118 - 886 866 kijk ook op: www.drukkerijmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1