CS heeft nog huiswerk Bennie Provoost laat zege glippen ïurgse eersteklasser twee wedstrijden sker van finaleplaats. Van Hartingsveldt uitgeschakeld Samenwerking clubs krijgt vorm in Axel Dammer uit Aagtekerke slaagt er niet in om winstplan te vinden. Trimloop tijdens Boekweitfeesten Zesde plaats Kasse bij EK rallyracing Zaamslag is nog altijd ongeslagen Slijkhuis/Veeneman in halve finales Oud-Feyenoord luistert jubileum van De Noormannen op Z PZC Donderdag 14 augustus 2008 45 [oor Rudy Boogert ■uwdorp - Na twee wedstrijdjes fas RCS gisteravond al zeker van de finale in de Borsele Sloepoort Cup. De eenvoudige kwalificatie kon echter niet verhullen dat de Souburgse club nog huiswerk heeft met het oog op het debuut in de eerste klasse van het zondag voetbal. „Het is leuk om naar te kij ken, maar niet altijd effectief', zag trainer Romeo van Aerde. Telkens als RCS in Nieuwdorp in veilige haven leek, werd het spel her en der nonchalant. In de eer ste wedstrijd liet de ploeg Goes on nodig terugkomen tot 2-1, in het tweede duel liet het Oostkapelle ontsnappen aan een grote score voordat het zelf ontsnapte aan te gendoelpunten (ï-o) en in de laat ste wedstrijd - toen het niet meer hoefde - verloor RCS van Patrijzen (0-2). De aanvallen van RCS waren gis teravond regelmatig een lust voor het oog. „Maar de jongens moeten weten wanneer ze die speelsheid kunnen gebruiken", vond Van Aer de. „Soms moeten ze in plaats van twee man uit te spelen, de bal bij voorbeeld na één mannetje afge ven. Op de trainingen probeer ik ze dat bij te brengen. In de eerste klasse krijg je anders gewoon een rotschop." Patrijzen revancheerde zich gistera vond voor de laatste plaats van vo rig jaar. De recorddeelnemer (aan wezig in vijftien van de zestien amateurversies van het toernooi) bleef als enige team ongeslagen. Met name tegen Goes ging de ploeg verscheidene keren door het oog van de naald, maar doelman Dries Dijkmans hield knap stand. Goes, de productiefste ploeg van de avond, werd derde. Martin NW RCS plaatst zich voor de finale- poule van de Borsele Sloepoort Cup. De Souburgers winnen van Goes (3-1) en Oostkapelle (1-0) en verliezen van Patrijzen (0-2). Smaardijk maakte drie van de vijf Goes-goals. Oostkapelle werd laat ste zonder een doelpunt te heb ben gemaakt. Poule C. RCS-Goes 3-1. Alwin van Ham 1-0, Jordi Nijland 2-0, Martin Smaardijk 2-1, Sander Schutte 3-1. Patrijzen-Oostkapelle 0-0. RCS-Oostkapelle 1-0. Alwin van Ham 1-0. Goes-Patrijzen 1-1. Ouassim Hamoudi 0-1, Robin de Pagter 1-1 (strafschop). RCS-Patrijzen 0-2. Ferry Bordui 0-1, Edwin Capello 0-2. Oostkapelle-Goes 0-3. Martin Smaar dijk 0-1, Padden van de Water 0-2, Mar tin Smaardijk 0-3. Eindstand: 1. RCS 3-6 (4-3), 2. Patrij zen 3-5 (3-1), 3. Goes 3-4 (5-4), 4. Oostkapelle 3-1 (0-4). GOES - Suzanne van Hartingsveldt is er niet in geslaagd door de eer ste ronde te komen in het enkel spel bij het NK tennis. De Goese verloor met 2-6 5-7 van Quirine Le- moine. Ze is nog wel actief in het dubbelspel en het gemengddubbel- spel. Alexander Nonnekes won in de kwartfinales met Sander Ko ning het dubbelspel van Bram ten Berge en Philippe Nieuwerth: 6-3, 6-4. AXEL - De samenwerking tussen de voetbalverenigingen Axel en AZW krijgt vorm. Werd eerder al besloten om de bei de jeugdafdelingen samen te voe gen tot één afdeling die onder de naam Jeugd Voetbal Axel Breed (JAVB) de competitie ingaat, zater dag is er een eerste kennismaking met alle betrokken spelers en spe lertjes. De activiteiten beginnen om 10.00 uur. DAMMEN DONDERDAG Hiltex Zeeland Damtoernooi. Vijfde ron de om 9.30 uur, zesde ronde om 15.00 uur. Locatie: Sportpunt Zeeland in Goes. TENNIS DONDERDAG Mosselkrauwerdubbeltoernooi. Locatie: tennisvereniging Philten te Philippine. Aanvang: 16.30 uur. Luctor Beltingjeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging Hulster Ambacht te Hulst. Aanvang: 10.00 uur. VOETBAL Borsele Sloepoort Cup. Vierde speela vond. Terneuzense Boys, Zierikzee, Vlis- singen en Kapelle. Aanvang: 18.45 uur. Locatie: voetbalveld sv Nieuwdorp. Vriendschappelijk. Groot Hontenis- se-toernooi: Terhole-Hontenisse. Locatie: voetbalvelden Terhole. Axel-AZW, Schoondijke-Cadzand, Philippine-Spui, Corn Boys-AZW 2 (19.15 uur). Indien niet anders vermeld, aanvang 19.30 uur. GOES - Het Hiltex Zeeland Dam toernooi is halverwege, maar het valt nog niet te voorspellen welke twee spelers zaterdag de finale mo gen spelen. In hoofdgroep A is de spanning om te snijden. Gisteren begon de vierde ronde va- met drie koplopers. Na afloop van de partijen was het leiderstrio uit gegroeid tot een kwartet. Edvard Boezinsky, Guntis Valneris en Alexander Schwarzman kregen ge zelschap van Nederlands kam pioen Ron Heusdens. De Schie dammer had in de eerste ronden alleen maar nadelige remises ge produceerd, maar gisteren pakte hij de zege. Zijn jonge tegenstan der Roel Boomstra koos voor een aanval met veel risico en daar wist Heusdens wel raad mee. Bennie Provoost miste een opge legde kans om in het spoor van de koplopers te komen. Tegen jeugd wereldkampioen Nikolaj Guljajev bereikte de Aagtekerkenaar een theoretisch gewonnen eindspel, maar achter het bord slaagde hij er niet in het winstplan te vinden. W* De spanning op het Hiltex Zee- land Damtoernooi in Goes is groot. Na vier speelrondes is het leiderstrio uitgegroeid tot een -kwartet. In de partij van Martijn Rentmees ter regen Aleksej Domchev leek er weinig aan de hand, maar de jon ge Zeeuw liep toch tegen zijn der de nul op. Alexander Georgiev be hield zijn eerste plaats in groep B. De Rus kwam remise overeen met Yuri Anikejev. Andrej Kalmakov maakte zijn favorietenrol in de open groep nog eens waar door een vlotte overwinning op zijn landgenote Irina Platonova. De overmacht van de Russen is groot, want de tweede plaats wordt gedeeld door de jeugdspe lers Nikolaj Nikanorov en Alexan der Safonov. Jan van de Weteringh uit Stavenisse en Daaf Kasse uit Middelburg delen met zeven ande re spelers de vierde plaats. zuiddorpe - De trimloop van de volleybalvereniging De Sterre is niet meer weg te denken in het programma van de jaarlijkse Boek weitfeesten in Zuiddorpe. Komen de zaterdag melden de trimlopers zich weer in het dorp. Er is een een omloop van 3800 meter in de omgeving van Zuiddorpe uitgezet. De mogelijkheid bestaat deze één, twee of driemaal te lopen. De start is om 15.30 uur op het Dorpsplein. maasmechelen - - Ko Kasse uit Veere heeft in de zevende wed strijd voor het Europees kampioen schap rallyracing in Maasmechelen een zesde plaats gehaald. De uit Tholen afkomstige Marcel Snoeijers werd 14e. Hij reed in een Renault Clio. Peter van de Wege uit Zuiddorpe haalde met zijn Toyota Yaris in de Divisie 1A, een klasse voor auto's onder de i6oocc een elfde plek. terneuzen - Zaamslag is in de voorbereiding op het voetbalsei zoen nog ongeslagen. De ploeg won gisteravond van Aardenburg: 4-0. Voor Zaamslag scoorden Den nis Hamelink, Ugur Kahveci, Peter Dieleman en Coen Goossen. Bres- kens was met 3-2 te sterk voor Ak kers Middelburg. Michel Meeusen maakte de winnende goal. Hulster- loo verloor van Straatje Stekene: 1-3 (goal Dave de Booy). philippine - Voor Koen Slijkhuis en Jan Veeneman krijgt het Mos- selkrauwertoernooi in Philippine een vervolg. Zij bereikten de halve finales in de derde categorie van het mannen- dubbelspel. Slijkhuis en Veeneman wonnen in twee sets van Hans van Broekho ven en Paul Cortvriend. Het werd 6-4 6-2. westkapelle - Arnold Scholten verschalkt na- van de Rotterdamse club, onder wie ook Peter Oud-Feyenoord won met 3-1 door treffers van Ar- mens oud-Feyenoord twee spelers van De Noor- Houtman, Ben Wijnstekers en Regi Blinker, waren jan van der Pias, Pierre van Hooijdonk en Ton Pat mannen. Zijn ploeggenoten André Hoekstra en gisteren in Westkapelle ter gelegenheid van het tinama. Niek Minderhoud scoorde voor De Noor- Pierre van Hooijdonk kijken toe. De oud-spelers 75-jarig jubileum van W De Noormannen. mannen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15