Zeeland Actieplan voor De Fonteyne Die deelnemers melden zich nog wel aan Café viert jubileum met optreden Loos College Vlissingen wil wat doen aan leegstand nieuw winkelcentrum. Tweede motortoertocht door Zeeland voor project op Molukken. Vlissingen strijdt mee om titel kunststad Duitse toeriste gewond na harde val van paard Welke bomen staan op de bolwerken B PZC Woensdag 13 augustus 2008 l 25 door Emile Calon VLISSINGEN - Winkelcentrum De Fonteyne in Vlissingen krijgt alle aandacht van het gemeentebe stuur. Het komt in actie om het het winkelgebied aantrekkelijker te maken. Om te beginnen wordt er in op dracht van het dagelijks bestuur van de gemeente een sterkte-zwak teanalyse gemaakt. Die moet bin nen enkele weken af zijn, waarna een werkgroep met alle belangheb benden in september aan de slag kan gaan. Onder meer om wat te doen aan die zwakke punten en de sterke kanten onder de aan dacht te brengen van kandi daat-winkeliers, aldus wethouder Rob van Dooren (economische za ken). Volgens de beleidsman is De Fon teyne in een negatieve spiraal te rechtgekomen en is actie nodig om die om te buigen. Alle belang hebbenden zien daar de noodzaak van in, zei hij tegen de leden van de raadscommissie economie, na dat Rijnco-Jan Suurmond (CDA) had gevraagd wat er gedaan wordt om het nieuwe winkelcentrum te helpen. In antwoord daarop vertelde de wethouder dat er onder meer een nieuwe brochure komt om De Fonteyne aan te prijzen. Ook komt er een voorlichtingsbijeen- Het college van Vlissingen wil wat doen om winkelcentrum De Fonteyne aantrekkelijker te ma ken. Daarom komt er een analy se van zwakke en sterke punten. komst voor makelaars. Daarin wordt met name ingegaan op de toekomst van het gebied, zodat de makelaars potentiële klanten kun nen vertellen wat er allemaal in Vlissingen gedaan wordt om het aantrekkelijk te maken. Suurmond stelde op zijn beurt dat met name concrete acties nodig zijn om de leegstand in De Fontey ne op te heffen en het winkelcen trum levensvatbaar te maken. Hij wil niet te veel papieren plannen zien, zei hij richting de wethou der. Zo pleitte hij voor het binnenha len van een horecaondernemer in De Fonteyne en het herstel van de looprichting naar de markt. Dat zijn zaken die volgens hem daad werkelijk meer mensen naar De Fonteyne brengen. Ook vroeg de christen-democraat aan de wethouder om eens te kij ken of de parkeergarage aantrekke lijker gemaakt kan worden, zodat daar meer potentiële klanten voor het winkelcentrum parkeren. Tot slot deed hij de wethouder de sug gestie om het openbaar gebied in en rondom De Fonteyne wat aan trekkelijker te maken. MIDDELBURG - Leuk, dat Bolwerk. Maar welke bo- informatie over de gebouwen die ze onderweg te- trompetbomen, in de buurt van de Koepoort, men staan er eigenlijk precies langs de vesten? genkomen, maar vooral veel over de verschillen- Het gidsje is voor één euro te koop bij de Tourist Wandelaars kunnen nu een speciaal gidsje over de bomen en struiken die op de bolwerken staan, shop op de Middelburgse Markt, de Middelburgse bolwerken kopen. Daarin staat Spectaculair zijn de megabladeren van de foto Lex de Meester door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vier dagen voor zijn motortocht heeft nog geen enkele deelnemer zich aangemeld. Wil fred Vreeke wordt er echt niet ze nuwachtig van. „Dat gaat zo bij motorrijders. Die wachten af wat voor weer het wordt. Dat was vo rig jaar precies zo. Ik heb afgespro ken dat ze zich anderhalf uur voor de start kunnen aanmelden." Zaterdag is voor het tweede jaar op rij zijn motortoertocht voor de Molukken. De opbrengst gaat naar Horizon Holland, een organisatie die het geld van vorig jaar gebruik te voor het bouwen van een school voor verstandelijk gehandi capten. Vorig jaar haalde Vreeke 1700 euro op. „En toen heb ik zelfs nog tach tig deelnemers gemist. Er zouden mensen komen uit Assen en Ca- pelle aan den IJssel, plaatsen waar ook veel Molukkers wonen, maar het was toen 's ochtends echt noodweer, dus die zijn maar niet gekomen. Hier werd het tegen de middag ineens mooi weer." Vreeke wilde eigenlijk dit jaar mee met de reis naar de Molukken die voetbalclub Jong Ambon deze zo mer maakte. Vreeke stond tot 2005 in het doel van de Middelburgse vereniging. „Maar ik kon niet mee. De reis was in juni. Dat is voor ons een hartstikke drukke periode, ik werk bij Brammetje Dump, dus ik kon niet weg. De planning is nu 2010. Of ik dan met Jong Ambon ga weet ik niet, maar dan ga ik." De motortocht gaat zaterdag door Midden-Zeeland. De start is op de Markt in Middelburg, vervolgens rijden de motoren via Lewedorp 'En als het bij haar terechtkomt, dan komt het goed met het geld' en Goes, over de Zeelandbrug, over Schouwen-Duiveland rich ting Neeltje Jans. Vervolgens doen ze een klein rondje Walcheren: door Domburg, Westkapelle en Zoutelande via Koudekerke naar Oost-Souburg. Daar eindigt de tocht op het Molukse wijkfeest. Vreeke weet zeker dat het geld goed terecht komt. „Horizon Hol land heeft projecten in allerlei lan den, ook op Ambon. Ik had van bekenden de tip gekregen dat dit een goede organisatie was." „Het leuke was dat ik wat over mijn inzamelingsactie stond te pra ten met Paulien Joël-Parera toen de selectie van Ambon hier een paar weken geleden was. Zij was mee als begeleidster. Ik had drie jaar geleden al kennis met haar ge maakt toen ik op Ambon was. Ze vertelde me dat zij degene is die het geld voor Horizon beheert. En als het bij haar terechtkomt, dan komt het goed met het geld, dat weet ik zeker." WILHELMINADORP - Café 't Loze Vis sertje aan het Goese Sas viert zater dag het 155-jarige bestaan. De dag erna wordt voor de vijfde keer het Goese Sas Muziekfestival gehou den. De verjaardag van 't Loze Vissertje begint om 12.00 uur met een mari tieme snuffelmarkt en optredens van Koninck Streetparade Jazz band en Albertina. Er zijn poffer tjes en een springkussen voor de kinderen, 's Avonds om 19.00 uur speelt Nederpopcoverband Loos. De volgende dag, zondag, opent de percussie-samaband Tresj om één uur 's middags het Muziekfesti val. Tot en met tien uur 's avonds zijn er optredens van onder andere Basta (Folk/Spaans), DJ Salsa Siem- pre (salsadans-demo), Blame-D (blues-rock), Marco (Nederlandsta lig lied), The Blues Sensation (blues), Het Brandweer (rock covers), Natural (Nederlandstalig), Quita Manos (jazz/fusion) en Quixpin (festivalmuziek). www.hetlozevissertje.nl VLISSINGEN - Vlissingen heeft zich aangemeld om verkozen te wor den tot kunststad van 2008. De gemeente verwacht een goede kans te hebben om de titel te win nen. Vlissingen wil zichzelf graag promoten als 'nationale kunst stad'. De stad zou de titel anderhalf jaar mogen voeren. Op 10 oktober wordt bekend of Vlissingen is genomineerd. Op 31 oktober wordt bekendgemaakt wel ke stad gekozen is. RENESSE - Een 18-jarige Duitse toe- riste heeft bij een paardrijongeluk op het strand bij Renesse een zwa re hersenschudding opgelopen. De paardrijdster reed over het strand en kwam door onbekende oor zaak ter hoogte van de Jan van Renesseweg ten val. De strandred- dingsbrigade Westerschouwen ver leende eerste hulp. Het slachtoffer werd daarna per ambulance over gebracht naar het Oosterscheldezié- kenhuis in Goes. Ze mocht die avond weer naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65