Zeeland nieuwe James Bond creëren' Sloop in Doel even uitgesteld Zijn fietspaden waterschap fijn? et Zeela nd Net zomeraanbod! m\ Reiziger mist trein door open brug in Vlissingen Zeeuwse Eilanden peilt meningen fietsers om betere keuzes te maken. ^ZeelandNet Inwoners klagen over slechte afstemming tussen burg en trein. B PZC Woensdag 13 augustus 2008 23 Tim Traas toont zijn eerste roman. In De Bachmayer Coup wordt een coup gepleegd tegen de Nederlandse regering. Het boekje is - in eigen beheer - verschenen in een oplage van 24 exemplaren. Tim werkt ondertussen al aan zijn volgende roman. foto Willem Mieras door Wout Bareman DOEL - Het aannemingsbedrijf dat was ingehuurd om maandag te be ginnen met de sloop van in totaal 51 woningen in de Havenstraat in het polderdorp Doel, heeft dat kar wei gisteren voor onbepaalde tijd gestaakt. Het gebeurde in overleg met op drachtgever Maatschappij Linker- scheldeoever, eigenaar van de sloopwoningen. Maandag verhin derden kunstenaars dat de slopers aan de slag konden. Gisteren be klommen actievoerders daken van omliggende huizen. Het werk werd uit veiligheidsoverwegingen direct stil gelegd. Directeur Daan Schalck van de Maatschappij Linkerscheldeoever verzekerde gisteren dat de sloop in een later stadium doorgaat. Wan neer wilde hij niet kwijt. Want ie dere keer als de sloop wordt aange kondigd, volgen er acties. „We gaan ons eens heel goed bezinnen op onze manier van communice ren. Die was tot nu toe kennelijk te open." MIDDELBURG - Zijn ze veilig, is het er fijn fietsen en liggen ze op goe de en mooie plekken? Dat wil wa terschap Zeeuwse Eilanden van fietsers weten over de fietspaden die het waterschap aanlegt en on derhoudt. Een andere vraag aan de fietsers is: of ze tevredener waren nadat aan de fietspaden was gewerkt voor groot onderhoud en asfaltering van oude tegelpaden. Of nadat een nieuw pad was aangelegd langs een weg waar fietsers voorheen over de rijbaan moesten moesten rijden. Zeeuwse Eilanden heeft het oor deel van de fietsers nodig om het onderhoud aan de paden te kun nen verbeteren. Ook kunnen de meningen van de fietsers ertoe lei den dat het waterschap sommige fietspaden eerder aanpakt of er gens eerder een nieuw pad maakt, omdat dat gewenst is. Nu worden de keuzes voor waar het eerst wat gebeurt, vooral ge maakt op basis van hoeveel geld het waterschap heeft en wat de cij fers over verkeersveiligheid laten zien. Waar volgens de cijfers de vei ligheid het slechtst is, wordt het eerst ingegrepen. Het waterschap wil de mening van de fietser zelf zwaarder laten wegen. Het onder zoek wordt later dit jaar uitge voerd. Zeeuwse Eilanden hoopt be gin 2009 over de resultaten te be schikken. Het waterschap wil in de toekomst regelmatig de mening van de fietsers peilen. Surf naar www.zeelandnet.nl/zomeraanbod of bel 0113 37? 770 voor alle info en voorwaarden DELTA door Maurits Sep VLISSINGEN - Zelfheeft Peter Krui- zinga de trein al een paar keer ge mist, omdat hij voor een open Keersluisbrug stond te wachten. En het GroenLinks-raadslid hoort ook van andere Vlissingers klach ten over de afstemming tussen brug en trein. „De Keersluisbrug gaat open, niet zo lang voordat de trein vertrekt", stelt Kruizinga. „Dus iedereen die daar staat, mist de trein." De stop trein vertrekt om zestien minuten óver het uur (.16), de intercity om acht minuten vóór het uur (.52) uit Vlissingen. Met name voor rei zigers met de stoptrein zijn de draaitijden van de Keersluis inder daad een probleem. De Keersluisbrug gaat maximaal twee keer per uur open, bena drukt Izaak Lamse van de provin cie Zeeland, die het Kanaal door Walcheren beheert en de bruggen en sluizen bedient. De tijd voor treinreizigers die om 16 over het uur de stoptrein moeten halen, wordt wel erg kort als de brug om vier over het uur opengaat, erkent Lamse. Voor reizigers met de inter city 'moet het te doen zijn', oor deelt hij. Naar aanleiding van de opmerking van Kruizinga heeft de provincie nu het extra openen van de brug bij een groot aanbod van recreatieschepen, geschrapt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63