Zeeland 1 PZC1 21 Kamerregeling is geen groot succes 'Burgemeester zijn, is toch niet saai' Servicebus naar Baarland en Driewegen BEVELANDEN-THOLEN 29 27 Voorrangsrecht is te weinig bekend onder Zeeuwse studenten. Kinderburgemeester Froukje Goessens (11) draagt ambtsketen over. mssssmmmam Ziek Laatste tentoonstelling van zomerse weken in Waterlandkerkje Woensdag 13 augustus 2008 Veiligheidssituatie in Waaslandtunnel is 'erbarmelijk' Tip? redgoes@pzc.nl door Gijs Kamphuis goes - De voorrangsregeling voor Zeeuwse studenten die een kamer zoeken in Rotterdam is geen suc ces. Sectormanager woonservice Henk Bekker van woningcorpora tie RWS uit Goes wil daarom het schooljaar 2009/2010 met een promotiecampagne langs alle mid delbare scholen op de Bevelanden. De kamerregeling is een afspraak tussen de Zeeuwse woningcorpora ties en Stichting Stadswonen in Rotterdam. Sinds 2006 kunnen per schooljaar maximaal vijfenze ventig Zeeuwse studenten voor rang krijgen bij het vinden van een kamer in de havenstad. Daar voor moeten ze ingeschreven staan bij Stadswonen. In de afgelopen twee jaar maakten slechts zo'n twintig studenten ge bruik van de regeling en voor het aankomende schooljaar staat de teller nog maar op drie. 'Te weinig', vindt Bekker. „Als ik zou horen dat een student onder de brug moet slapen omdat deze regeling niet bekend is, dan zou ik dat echt jammer vinden", vertelt de sectormanager. RWS en de andere corporaties be schouwen de regeling overigens vooral als een extraatje. Bekker: „We verliezen er niets op als er geen gebruik van wordt gemaakt." Ook Jean-Baptiste Benraad, direc teur van Stadswonen, vindt het jammer dat er zo weinig gebruik wordt gemaakt van het voorrangs- Slechts zo'n twintig Zeeuwse stu- denten hebben in twee jaar ge bruik gemaakt van de kamerrege ling in Rotterdam. De RWS over weegt een promotiecampagne. recht. Volgens hem komt dit om dat er onder studenten in Rotter dam geen woningnood is, zoals in Utrecht of Tilburg. Daar staan stu denten soms jaren op een wacht lijst om aan een kamer te komen. Elke nieuwe student kan in Rotter dam vrij makkelijk aan een kamer komen, weet Benraad. „We geven altijd voorrang aan eerstejaars stu denten, ongeacht waar ze vandaan komen", aldus de directeur van Stadswonen. Toch vindt hij niet dat de kamerre geling overbodig is. Immers, Zeeuwse ouderejaars mogen er ook gebruik van maken. „Maar die melden zich ook niet aan", zegt Bekker. De Zeeuwse woningcorporaties kregen de voorrangsregeling in de schoot geworpen omdat ze geld hadden geleend voor het nieuw bouwproject Cité op de Kop van Zuid. Dit gebouw bestaat uit twee woontorens, waarin onderdak wordt geboden aan jonge mensen die zich voor kortere tijd in Rotter dam willen vestigen. De torens van 84 en 75 meter hoog zijn met elkaar verbonden door een onder bouw, die aansluit op de uitbrei ding van de Hogeschool InHol- land. door Rob Paardekam BAARLAND - De gemeente Borsele heeft besloten de biblioservicebus met ingang van januari in Baar land en Driewegen te laten rijden. In die bus kunnen inwoners, naast het lenen van boeken, geld opne men en kaartjes voor bus en trein kopen. De servicebus rijdt al enkele jaren in veel Zeeuwse dorpen, maar de gemeente Borsele was nog een wit te vlek. In Baarland en Driewegen komt hij vanaf 1 januari eens in de twee weken. In de andere week komt de gewone bibliobus. De ge meente had de servicebus best el ke week naar beide dorpen willen sturen, maar de Zeeuwse Biblio theek liet weten dat die ruimte er niet is. De servicebus is voor de ge meente Borsele maar één dagdeel per week beschikbaar. Om die reden vissen 's-Heer Abts- kerke en Nisse achter het net. Nis- se is volgens de gemeente afgeval len, omdat de grote bus moeilijk in het dorp kan komen. 's-Heer Abtskerke viel af, omdat het min der afgelegen ligt dan Baarland en Driewegen, en inwoners dus als al ternatief naar Goes kunnen. door Lilian Dominicus kapelle - Ze mag nog even genie ten van alle aandacht die bij het kinderburgemeesterschap hoort. Maar na zaterdag 30 augustus, de Kapelse Dag, zijn de bedrijfsbezoe ken, het doorknippen van lintjes en prijsuitreikingen voor Froukje Goessens (11) uit Kapelle voorgoed voorbij. Dan overhandigt ze haar ambtsketting aan de nieuwe kin derburgemeester. „Jammer, maar ik gun het een ander ook", zegt Froukje. De Kapelse heeft het afgelopen jaar genoten en geleerd van het kinderburgemeesterschap. Zo mocht Froukje samen met een vriendinnetje op bedrijfsbezoek bij conservenfabriek Coroos, om te kijken hoe de appelmoes er wordt gemaakt, ,,'s Avonds stond de burgemeester op de stoep met een doos appelmoes en doperwt jes." Ze was van de partij met de Sinter klaasoptocht, samen met burge meester en achterbuurman Sieb Kramer. „Er was een nieuwe hulp piet nodig. De burgemeester en ik streden om wie het beste peperno ten kon gooien en we moesten ook over een touw lopen. Ik had gewonnen en werd met zwarte ve gen op mijn gezicht, een cape en een mutsje in een koets naar De Vroone gebracht." Froukje heeft goed kunnen zien wat het werk van een 'echte' burge meester inhoudt: „Ik dacht dat 'De burgemeester en ik streden om wie het beste pepernoten kon gooien' een burgemeester een hele saaie baan heeft, dat ie de hele dag al leen maar stukken moest lezen. Maar hij knipt ook linten door en- zo, dat is best leuk, eigenlijk." Maar later zelf burgemeester wor den, nee, dat ziet Froukje niet zit ten. „Ik wil iets met musical doen", zegt ze. En daar doet ze nu alvast alles aan: bij de toneelvereni ging en op de twirlclub leert ze zingen, dansen én acteren. Maar het kinderburgemeesterschap kan ze inmiddels ook op haar artistie ke cv bijschrijven, want een jaartje oefenen in spreken in het open baar is natuurlijk nooit weg. Q Froukje Goessens neemt zaterdag 30 augustus op de Kapelse Dag afscheid als kinderburgemeester. Op dezelfde dag wordt uit acht kandidaten die dit jaar in groep zeven zitten, een nieu we kinderburgemeester gekozen. Tip? redactie@pzc.nl De werknemers van het Goese kantoor krijgen een nieuw com putersysteem. 'Future proof work space', heet het. Zodat ze er weer voor een hele tijd tegenaan kun nen. Iedereen moest het systeem op zijn eigen computer zetten. Be halve die ene collega. Die had zich die ochtend ziek gemeld. Met vooruitziende blik, zo bleek al snel. Urenlang waren zijn col lega's bezig om instellingen en programma's opnieuw te installe ren. Favorieten en snelkoppelin gen waren verdwenen. Het hele gebeuren bracht veel irritatie, ge mopper en vertraging met zich mee. Ja, als je ergens ziek van wordt, is het van falende appara tuur. Kinderburgemeester Froukje Goessens (11) en burgemeester Sieb Kramer in de raadszaal van de gemeente Kapelle. Nog even en dan draagt Froukje haar ambtsketting over aan de nieuwe kinderburgemeester. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61