Zeeland Zorg mag je nooit op afstand zetten Waterschap wil mening fietsers over fietspaden Sloop woningen Doel uitgesteld CU-kamerlid Wiegman leert veel van stage in verpleeghuis Cornelia. Resultaten moeten leiden tot vraaggericht onderhoud. Bromfietser gewond, hond dood na botsing Rookwaren gestolen na inbraak in tankstation Fietstocht langs verlichte boerderijen Servicebus komt naar Baarland en Driewegen Folklore tijdens laatste Zierikzeese dag S PZC Woensdag 13 augustus 2008 I 25 door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Als ze één ding geleerd heeft van haar stage is het wel dat zorg maatwerk moet zijn en blij ven. „Zorg mag je nóóit op afstand zetten", zegt CU-Tweede Kamerlid Esmé Wiegman na haar eerste 'werkdag' bij het Zierikzeese ver pleeghuis Cornelia. Een verhelde rende ervaring. „Hier zie je pas hoe het écht werkt in de zorg. Dat kun je vanachter je bureau niet er varen." Esmé Wiegman - van Mep- pelen Scheppink (33) is ruim een jaar lid van de tweede kamerfrac tie van de Christenunie. Een jaar waarin ze veel letters heeft gege ten. Een jaar waarin ze ook zoveel mogelijk de boer op is geweest. „Ervaren hoe zaken in de praktijk werken, spreken met mensen. Dat vind ik heel belangrijk. Je moet echt meelopen en daar ook de tijd voor nemen. Dat maakt het beeld veel completer. Wiegman hees zich in het uniform van de verzor gende en liep mee met Corne- lia-medewerker Wim Dorst, te vens CU-raadslid Schouwen-Dui- veland. Wiegman: „Ik werd door de cliënten ook meteen geaccep teerd. Zelfs aangesproken met zus ter." Wiegman ervoer wat zorg in de dagelijks praktijk inhoudt. Ze werd zich meer dan doorgaans be wust van de levensloop. En het feit dat tijd kostbaar is in een ver pleeghuis en dat je alles heel goed moet regelen om te voorkomen dat een bed onnodig leeg is. 1*^ CU-tweede kamerlid Esmé Wieg- man volgt stage bij verpleeghuis Cornelia in Zierikzee. Ze loopt mee met verzorgenden en spreekt met bestuurders. Met verhalen over verschraling van de zorg moet je bij Wiegman evenmin aankomen. „Ik heb eer der het idee dat de samenleving verschraalt. Dat het soms echt voorkomt dat familie op zondag even langskomt in de cabrio, even koffie drinkt en dan weer weg scheurt. Wiegman zou het graag anders zien. „Voor werken in de zorg moet je hart hebben, maar na tuurlijk moet je het werk zo rege len dat het aantrekkelijk blijft. En ik denk ook dat vrijwilligerswerk in de zorg heel belangrijk is; vrij willige thuiszorg én mantelzorg. De maatschappij verandert, de zorg verandert mee en ik denk dat ook de familie van cliënten moet meebewegen." Dat een dagje Cor nelia iets heel anders is dan een dagje TWeede Kamer beaamt Wieg man grif. „Ik bemerkte bij mezelf wel enige schroom bij het helpen met de verzorging. Tenslotte ben ik niet geschoold in de zorg en is verzorging vaak best intiem. Ver moeiend? Nee, valt wel mee. Ik ben niet snel moe. Ik ben gewend weken van 60 tot 70 uur te ma ken." Wiegman loopt tot en met donderdag stage in het verpleeg huis. Vrijdag volgt een werkbe zoek aan de kerncentrale Borssele. ZIERIKZEE - Het was druk, heel druk, op de laat- trumstad. De bezoekers kregen deze keer een was present om op verschillende locaties in de ste Zierikzeese Dag van het seizoen. Het wissel- folkloristisch getint programma voorgeschoteld monumentenstad tekst ten uitleg te geven over vallige weer weerhield toerist en recreant niet met onder meer oude ambachten als wielenma- de verschillende drachten van Zeeland, van een bezoekje aan Schouwen-Duivelands een- ker en touwslager. De Axelse klederdrachtgroep foto Dirk-Jan Gjeltema DOEL - Het aannemingsbedrijf dat was ingehuurd om maandag te be ginnen met de sloop van in totaal 51 woningen in de Havenstraat in het polderdorp Doel bij Antwer pen, heeft dat karwei gisteren voor onbepaalde tijd gestaakt. Dat ge beurde in overleg met opdrachtge ver Maatschappij Linkerschelde- oever, eigenaar van de sloopwonin gen. Maandag verhinderden kun stenaars en leden van het actieco mité Doel 2020 dat de slopers aan de slag konden. Ze beklommen on der meer daken van omliggende huizen. Toen al werd het werk uit veiligheidsoverwegingen stil ge legd. Directeur Daan Schalck verze kerde gisteren dat de sloop in een later stadium doorgaat. Wanneer wilde hij niet kwijt. MIDDELBURG - Zijn ze veilig, is het er fijn fietsen en liggen ze op goe de en mooie plekken? Dat wil wa terschap Zeeuwse Eilanden van fietsers weten over de fietspaden die het waterschap aanlegt en on derhoudt in zijn werkgebied Schouwen-Duiveland, Walcheren en de Bevelanden. Een andere vraag aan de fietsers is of ze tevredener zijn nadat aan de fietspaden was gewerkt voor groot onderhoud en asfaltering van oude tegelpaden of nadat een nieuw pad was aangelegd langs een weg waar fietsers voorheen over de rijbaan moesten. Het schap heeft het oordeel van de fietsers nodig om het onderhoud te kunnen verbeteren. Ook kun nen de meningen van de fietsers ertoe leiden dat het waterschap pa den eerder aanpakt of ergens snel ler een nieuw pad maakt omdat dat gewenst is. Nu worden de keu zes voor wat waar het eerst ge beurt vooral gemaakt op basis van hoeveel geld het waterschap heeft en wat de cijfers over verkeersvei ligheid laten zien. Waar volgens de cijfers de veiligheid het slechtst is, wordt het eerst ingegrepen. Het waterschap wil de mening van de fietser zelf zwaarder laten wegen. Het onderzoek wordt later dit jaar uitgevoerd. Zeeuwse Eilan den hoopt begin 2009 over de re sultaten te beschikken. Het water schap wil regelmatig de mening van de fietsers peilen. Waterschap Zeeuwse Eilanden wil weten wat gebruikers van fietspaden vinden van de veilig heid en kwaliteit. Dat moet lei den tot beter onderhoud. ELLEWOUTSDIJK - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Borse- le is maandagavond gewond ge raakt bij een aanrijding met een hond in het Zuid-Bevelandse plaatsje Ellewoutsdijk. Het beest overleefde het incident niet. De jongen zag rond half tien op de Grindweg opeens de hond uit de berm komen en kon een botsing niet meer voorkomen. Hij kwam ten val en brak daarbij zijn sleutel been. IJZENDIJKE - Dieven hadden het gis ternacht gemunt op tankstations in West-Zeeuws-Vlaanderen. Bij een station aan de Boulevard de Wielingen in Cadzand-Bad viel de schade mee: er werd een ruit ver nield, maar de daders raakten niet binnen. Dat lukte wel in een station aan de N61 bij IJzendijke. Rond 3.15 uur forceerden de inbrekers de deur. Ze namen rookwaren mee ter waarde van enkele honderden eu ro's. SEROOSKERKE - De afdeling Wal cheren van landbouworganisatie ZLTO houdt morgenavond een fietstocht langs verlichte boerderij en bij Serooskerke en Oostkapelle. Onderweg kunnen deelnemers puzzelen om een prijs te winnen. Bij de stoppunten is live-muziek. Er zijn producten te koop en goe de doelen presenteren zich. De fietstocht - met als thema fruit - is vijftien kilometer lang. Starten kan vanaf 21.00 uur. De tocht is om 23.30 uur afgelopen. BAARLAND - De gemeente Borsele heeft besloten de biblioservicebus met ingang van januari in Baar land en Driewegen te laten rijden. In die bus kunnen inwoners, naast het lenen van boeken, geld opne men en kaartjes voor bus en trein kopen. De servicebus rijdt al enkele jaren in veel Zeeuwse dorpen, maar de gemeente Borsele was nog een wit te vlek. In Baarland en Driewegen komt hij vanaf 1 januari eens in de twee weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57