'Volgende keer neem ik een kano mee' zich nog wel aan Muzikale avond voor bezoekers van markt Haven van Zeebrugge investeert in cruises iet ZeelandNet zomeraanbod! Piet Schneiders is na megafietstocht nog niet uitgekeken in Canada. Westhoekzangers en Helvoets Dameskoor geven miniconcerten. wam Middelburg landNet S PZC Woensdag 13 augustus 2008 23 door Martijn de Koning NIEUWERKERK - Nee, echt bang is hij niet geweest. Maar die keren dat Piet Schneiders noodgedwon gen moest wildkamperen tijdens zijn fietstocht door Canada en Alaska, sliep hij toch niet al te best. Zeker niet toen hij overdag beren had gezien. „Bij elk ritselend takje zat ik rechtop in m'n tent." De 67-jarige Nieuwerkerker kwam afgelopen weekeinde terug van een dik drie weken durende tocht door Noord-Amerika. Hij fietste duizenden kilometers, over berg passen, door enorme hoosbuien en met 'veel te veel' bagage bij zich. Hoe dat was? „Fantastisch." Schneiders roemt de prachtige na tuur en vooral de aardige mensen. „Die zijn heel open. Je hoeft er niets voor te doen om in gesprek te komen. Ik heb er leuke contac ten aan overgehouden." De man uit Nieuwerkerk zag on derweg nóg meer dan hij van tevo ren had gepland, want de saaiere stukken kon hij regelmatig meelif ten. Zo maakte hij één keer een au torit van zeshonderd kilometer. „Toen de chauffeur vermoeid werd, heb ik het stuur van die truck nog overgenomen." Schneiders maakte honderden fo to's, die goed van pas komen bij het beschrijven van zijn tocht. De prachtige natuurplaatjes worden hier en daar afgewisseld met die van wilde dieren. „Kijk hier", wijst hij. „Deze grizzlybeer liep langs de weg. Gelukkig zat ik toen in een auto. Ik stapte uit om een foto te maken. Die chauffeur werd haast gek. 'Weet je wel wat je doet', vroeg hij. Twee dagen later las ik 'Ik stapte uit de auto om een foto te maken. De chauffeur werd haast gek' in een krant dat er in die streek een vrouw zwaar verwond was door zo'n beest. Ik had ze blijk baar een beetje onderschat." Schneiders sliep in goedkope hos tels of jeugdherbergen, op cam pings en soms, wanneer hij geen geschikte plek kon vinden, mid denin de natuur. En hij at vooral ook veel. „Je verbruikt de hele dag energie. Bij ieder restaurantje dacht ik: ik stap maar binnen, wie weet kom ik uren niks tegen." In aankomstplaats Anchorage kon hij terecht bij 'vrienden van vrien den'. „Die man bleek ziekenhuisdi recteur. Die woonden in een huis, dat wil je niet weten. Ik had een hele verdieping tot mijn beschik king." Hij maakte er een 'onverge telijke' cruise langs zeehonden, or ka's en blauwe gletsjers. Redenen genoeg dus om nog eens terug te gaan? „Jazeker, maar niet op de fiets. Volgende keer ga ik ka noën. Heb je niet zo'n last van die langszoevende auto's." BURCH-HAAMSTEDE - De commissie van het Groot Kerk Project houdt zaterdag een muzikale avond in de j hervormde kerk aan de Ring in Haamstede. Doordat het tegelijker tijd nachtmarkt is, hoopt de orga- nisatie op veel mensen die 'even een kijkje komen nemen'. Daarom geven mannenkoor De Westhoekzangers, die de kerk als thuisbasis heeft, en het Helvoets i Dameskoor om en om miniconcer- ten. Beide groepen staan onder lei- ding van Elvira Vos. Tussendoor klinkt orgelspel en is er een multimediapresentatie over de historie en het meubilair van j de kerk. De muzikale avond begint om 19 uur, net als de nachtmarkt, waar voor zich weer tientallen hande laren in het centrum van Haamste de verzamelen. Er zijn ook stand werkers te vinden, net als een draaimolen voor de kinderen. De markt duurt tot middernacht. Enorme gletsjers, lange wegen en prachtige vergezichten. Piet Schneiders kijkt thuis in Nieuwerkerk terug op een 'fantastische tocht'. foto's Piet Schneiders en Dirk-Jan Cjeltema naar Oost-Souburg. Daar eindigt de tocht op het Molukse wijkfeest. Vreeke weet zeker dat het geld goed terecht komt. „Horizon Hol land heeft projecten in allerlei lan den, ook in Ambon. Ik had van be kenden een tip gekregen dat dit een goede organisatie was." „Het leuke was dat ik wat over mijn inzamelingsactie stond te pra ten met Paulien Joël-Parera toen de selectie van Ambon hier een paar weken geleden was. Zij was mee als begeleidster. Ik had drie jaar geleden al kennis met haar ge maakt toen ik op Ambon was. Zij vertelde me dat zij degene is die het geld voor Horizon beheert. En als het bij haar terecht komt, dan komt het goed met het geld, dat weet ik zeker." Motortoertocht N De motortoertocht start om 13.30 op de Markt in Middel burg. De finish is rond 16.00 uur in Oost-Souburg. t- Inschrijven voor de tocht kan vanaf 12.00 uur op de Markt. Deelnemers mogen meerijden voor vijftien euro per per soon. Ze krijgen eten en drin ken onderweg. De rest van het geld gaat naar het goede doel. Het geld wordt geschonken aan Horizon Holland voor een project op Ambon Dat is een organisatie die zich inzet voor onwikkelingslanden. t- www.horizondholland.org door Wout Bareman ZEEBRUCCE - De haven van Zee- brugge ontvangt steeds meer crui seschepen. Waren het er vorig jaar nog 55, nu is dat aantal opgelopen tot ruim zestig. Haventopman Joachim Coens rekent voor vol gend jaar op een verdere groei. Het aantal cruisetoeristen dat voor een dagje België ontscheepte is sinds 2003 verdubbeld: van 74.000 naar ruim 150.000. Om het com fort bij het aan land gaan te verbe teren, worden de twee huidige loopbruggen komend najaar aange vuld met een nieuwe, overdekte, mobiele 'landingsbrug', speciaal voor senioren en gehandicapten. Toerisme Vlaanderen betaalt de helft van de aanschafkosten van ruim zeven ton. De Brugse sche pen van toerisme, Jean-Marie Bo- gaert: „De passagiers besteden een pak geld in Brugge." Grenadierweg 1 7b www.baderie.nl Surf naar www.zeelandnet.nl/zomeraanbod of bel 0113 377 770 voor aile info en voorwaarden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55