Zeeland 'Ik moest Magda tekenen' 'Ik vind haar nog steeds lief Haven van Zeebrugge investeert in cruises Sluiskil kiest voor leefbaarheid en groei Bekendmaking Voorstellingen Circus Renz Jan en Magda Rottier uit Terneuzen al zestig jaar een gelukkig echtpaar. Paar Buijze-Verhelst uit Zaamslag zestig jaar getrouwd. Dorpsraad peilt wensen inwoners voor nieuw dorpsplan. Rijkswaterstaat pzc Woensdag 13 augustus 2008 25 door Raymond de Frel TERNEUZEN - Verkering met Jan Rottier? Pas maar op, want voor je het weet zet-ie je op papier. En hoe! Jan (84) is geboren met een gave. Geef hem een potlood en hij maakt de prachtigste tekeningen. Zo ook van zijn Magda (81), al zes tig jaar zijn echtgenote. Jan Rottier en Magda de Feijter uit Terneuzen hadden nog maar net verkering, toen Jan haar om een fo to vroeg. „Ik moest haar nateke nen om een beetje indruk op haar maken, hè", zegt Jan. Dat lukte, Magda was helemaal verkocht. „Je bent nog niets veranderd", grapt Jan als hij zijn werk weer tevoor schijn haalt. Ze ontmoetten elkaar op de wan- delpier in Terneuzen, maar eigen lijk hadden ze elkaar al veel eerder kunnen treffen. Jan en Magda za ten op de hervormde school aan de Schoolweg, maar hadden toen nog geen oog voor elkaar. Het duurde tot na de Tweede Wereld oorlog voordat ze zich aan elkaar voorstelden. Jan probeerde op dat moment de draad weer op te pak ken, nadat hij in een concentratie kamp had gezeten. Als tewerkge stelde stuurde hij een brief naar een vriend. „Daarin stond kenne lijk iets teveel, dus werd ik door de Gestapo gearresteerd", vertelt Jan. Veel meer wil hij er op deze heug lijke dag niet over kwijt. Ze vieren hun zestigjarig huwelijk met hun twee kinderen, drie kleinkinderen en twee achterkleinkinderen. En ja, op zo'n dag gaan de gedachten ook naar hun derde kind Joop, die maar acht dagen oud werd. Maar ook naar veel leukere zaken, zoals Jans rol bij de vrijwillige brand weer en werk bij de PTT. En na tuurlijk denken ze aan elkaar, ook al voelt dat na zestig jaar huwelijk als een vanzelfsprekendheid. door Eugène Verstraeten zaamslag - Na de bevrijdingsfees ten in Axel bracht een groepje jon gens uit Zaamslag een stel meiden uit Zaamslagveer naar huis. Onder hen een klein meisje met een bril letje op. „Dat vind ik wel een heel liefje", dacht Cees Buijze. „En dat vind ik eigenlijk nog steeds." De vonk sprong over en gisteren waren Cees Buijze (83) en Jo Ver- helst (84) zestig jaar getrouwd. Aanvankelijk trokken ze in bij de ouders van Jo op 'den oek van den diek' tussen Zaamslagveer en Reu- zenhoek. Later verhuisden ze naar de Veerstraat en nu wonen ze am per twee weken in een splinter nieuwe zorgwoning aan de Molen straat. „Mooi hoor, maar het is nog wel wennen", vinden ze. Het echtpaar kreeg zeven dochters en heeft negen kleinkinderen en zeven achterkleinkinderen. Die kwamen gisteren verspreid over de dag op visite om het 'bruids paar' niet te zeer te vermoeien. Want de verhuizing was toch wel AXEL - Het circus Renz Berlin zet donderdag de tenten op op het ter rein van de Oranjeruiters aan de Boslaan in Axel. Voor die locatie is gekozen in overleg met de gemeen te Terneuzen, die het Hofplein on geschikt vond. Het circus geeft aan staande vrijdag tot en met zondag voorstellingen aan de Boslaan. Van woensdag 20 tot en met zon dag 31 augustus staat het circus op het evenemententerrein in Cad- zand-Bad. Er zijn trapezewerkers, en clowns te zien en ook kamelen en olifanten vertonen kunsten. een hele onderneming, vinden ze. Cees werkte aanvankelijk in de landbouw, maar ging later werken bij de NSM in Sluiskil, nu Yara. Daar is hij bijna 35 jaar in dienst geweest. Tot de eerste dochter ge boren werd, was Jo dienstmeisje. Daarna had ze de handen vol aan het huishouden. Hoewel ze niet zo goed meer ter been is, probeert ze zelf nog wat dingen in het huis- door Wout Bareman ZEEBRUGGE - De haven van Zee- brugge ontvangt steeds meer crui seschepen. Waren het er vorig jaar nog 55, nu is dat aantal opgelopen tot ruim zestig en haventopman Joachim Coens rekent voor vol gend jaar op een verdere groei. Het aantal cruisetoeristen dat voor een dagje België ontscheepte is sinds 2003 verdubbeld: van 74.000 naar ruim 150.000. Om het comfort bij het aan land door Conny van Gremberghe SLUISKIL - De dorpsraad van Sluis kil, de bestuurders van de plaatse lijke verenigingen en de lokale on dernemers accepteren niet zomaar dat het inwonertal van Sluiskil de komende jaren omlaag gaat. De lo kale overheden zullen er alles aan moeten doen om het kanaaldorp leefbaar te houden. De dorpsraad vindt dat politiek Terneuzen zich moeten inzetten om het inwonertal van het dorp de komende jaren met zo'n 500 personen op te krikken. Dat kan, maar dan moet het aantal voorzie ningen voor ouderen volgens de raad wel worden uitgebreid, zal er vervangende nieuwbouw moeten plaatsvinden en dient er ruimte ge schapen te worden voor een nieu we woonwijk. Dit kan volgens de raad het makkelijkste gedaan wor den door de bestaande sportac commodatie te verplaatsen. Voor jongeren dient er in het dorp ook meer te gebeuren. De bouw van een brede school vindt de raad pri ma, als die ook maar ruimte biedt voor jeugdvoorzieningen. De raad en de verenigingsbesturen menen verder dat de aankleding van het dorp beduidend beter kan. Roton des moeten verfraaid, de dorps raad dient beter te worden inge vuld en de politie moet ervoor zor gen dat minder hard gereden wordt in de 30-kilometerzones. Het totaal aan wensen is verwoord in een enquête die onder de dorps bevolking is verspreid. Na de zo mer moeten de resultaten van de vragenronde de basis vormen voor een nieuw dorpsplan. De dorpsraad vergadert over het plan en de enquête op 2 septem ber in het Meulegat. Wet op de waterkering Vaststelling legger waterkeringen Westerschelde Cees Buijze en Jo Buijze-Verhelst uit Zaamslag waren gisteren zestig jaar ge trouwd. foto Wim Kooyman houden te doen, zoals stoffen, was sen en koken. In haar leven heeft ze heel wat vesten, truien en sok ken gebreid, maar ze is er nu mee gestopt. Cees heeft een tijdje ge schilderd als hobby, maar stapte over op borduren van schilderijen. Een aantal pronkt in de woonka mer. Als hij zijn draai heeft gevon den aan de Molenstraat, wil hij die hobby weer oppakken. gaan te verbeteren, worden de twee huidige loopbruggen ko mend najaar aangevuld met een nieuwe, overdekte, mobiele 'lan dingsbrug', speciaal geschikt voor senioren en gehandicapten. Toeris me Vlaanderen betaalt de helft van de aanschafkosten van ruim zeven ton. De Brugse schepen van toerisme, Jean-Marie Bogaert: „Voor ons is het cruisetoerisme van groot belang. De passagiers be steden een pak geld in Brugge." De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, bekend dat bij besluit van 31 juli 2008, nummer AXH 1005, de legger waterkeringen Westerschelde is vastgesteld. Het Waterdistrict Westerschelde van Rijkswaterstaat dienst Zeeland is verant woordelijk voor het beheer en onder houd van de primaire waterkeringen langs de Westerschelde. Op grond van artikel 13 van de Wet op de water kering dient de beheerder van de waterkering zorg te dragen voor de vaststelling van een legger. De legger definieert de primaire waterkering, waaraan deze moet voldoen naar richting, vorm, afmeting en constructie. De vaststelling van de legger is voor bereid volgens de, in artikel 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde, openbare voorbereidings procedure. Van 22 maart tot en met 2 mei 2007 heeft de ontwerplegger ter inzage gelegen, hierop is één zienswijze binnengekomen, welke is verwerkt in de vastgestelde legger. Terinzagelegging Het besluit tot vaststelling van de legger ligt vanaf 14 augustus 2008 tot en met 24 september 2008 ter inzage op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur bij: - het hoofdkantoor van Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg; - het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen, Kennedylaan 1 te Terneuzen; - de Provincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg; - de Gemeente Sluis, Raadhuisplein 1 te Oostburg; - de Gemeente Hulst, Grote Markt 21 te Hulst; - de Gemeente Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4 te Terneuzen. Bezwaar en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 24 september 2008 een bezwaarschrift worden ingediend. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan de Minister van Verkeer en Waterstaat en gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van Rijkswaterstaat Zeeland (adres: Postbus 5014, 4330 KA Middelburg). Het gemotiveerde bezwaarschrift dient ten minste te bevatten: - een vermelding van de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het bezwaar; - een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en - de datum en het kenmerk van het besluit. Indien een bezwaarschrift is ingediend, is het mogelijk om daarnaast een verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening in te dienen. Een dergelijk verzoek dient te worden gericht aan de voorzieningenrechter van de rechtbank (sector Bestuursrecht) binnen het rechtsgebied, waarvan de indiener van het bezwaarschrift zijn woonplaats heeft. Het gemotiveerde verzoek dient, onder overlegging van een afschrift van het bezwaarschrift, ten minste te bevatten: - een vermelding van de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening van het verzoek; - een vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en - de datum en het kenmerk van het besluit. Naar aanleiding van het verzoek kan de voorzieningenrechter een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor de behandeling van een verzoek om een voorlopige voor ziening wordt een bedrag aan griffie recht geheven. De griffier van de betrokken rechtbank wijst de verzoeker na de indiening van diens verzoek op de verschuldigdheid van het griffierecht en bericht de verzoeker binnen welke termijn en op welke wijze het verschuldigde griffierecht moet worden voldaan. Middelburg, 13 augustus 2008. De Minister van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdingenieur-directeur RWS-Zeeland, mr. R.J. van der Kluit Jt- fk\MI Jan Rottier laat de tekening zien waarmee hij 62 jaar geleden het hart van zijn vrouw Magda heeft gestolen. foto Wim Kooyman

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49