echt een koopje' 'Provincie en Rijk moeten N6i aanpakken' Bisschop Ernst voorganger in Gildemis Hulst Bier op 't Spoor driedaags feest in Maldegem iet ZeelandNet zomeraanbod! Sloop woningen in Doel voorlopig van de baan Z PZC Woensdag 13 augustus 2008 [23 MALDECEM - Bier op 't Spoor. Vrij dag, zaterdag en zondag slaan het Stoomcentrum Maldegem en brou werij Van Steenberge, de enige brouwer in het Meetjesland, de handen ineen. Ze zorgen voor een mix van de spoorweghistorie en het Belgische bier. Het is de twee de editie van Bier op 't Spoor. Van Steenberge presenteert het he le gamma bieren van de brouwerij zowel op de stoomtreinen, die heen en weer rijden tussen Malde gem en Eeklo, als in het stoomcen trum in Maldegem. Ook het spe ciaal gebrouwen Stoombier wordt getapt. Naast de treinritten met histori sche wagons, voortgetrokken door stoomlocomotieven, zijn er activi teiten voor kinderen Die kunnen ritjes maken in open wagonnetjes op een smalspoor. Ook is een be zoek aan het spoorwegmuseum op het oude station van Maldegem mogelijk. En verder worden vor men van modelspoorbouw gede monstreerd. Het evenement vindt alle dagen plaats van 10 tot 18 uur. Even overleggen met de klant.. HULST - In de Willibrordusbasiliek in Hulst wordt zondagochtend 24 augustus een Gildemis gehouden ter ere van de Nederlandse Vesting- stedendagen. Emeritus-bisschop Ernst gaat de bijzondere eucharistieviering voor. De viering wordt bijgewoond door zo'n honderd gildenbroeders en -zusters in historische kledij. Zij worden vergezeld door vaandel dragers en vendeliers. Onder trom geroffel en zwaaiende vendels be treden ze de basiliek. Tijdens het eucharistisch gebed neigt de vaan deldrager het vaandel en brengen vendeliers een groet van respect. In de Gildemis wordt Ernst bijge staan door negen altaarassistenten en diaken Wim Tobé. De Cantorij der Basiliek verleent onder leiding van dirigent Anton de Kort haar muzikale medewerking en het or gel wordt bespeeld door )o Ivens De Gildemis is voor iedere belang stellende te bezoeken en begint foto's Wim Kooyman om half elf. Surf naar www.zeelandrtet.ht/zomeraanbod of bel 0113 377 770 voor al© info en voorwaarden, DOEL - Het aannemingsbedrijf dat was ingehuurd om afgelopen maandag te beginnen met de sloop van in totaal 51 woningen in de Havenstraat in het polderdorp Doel, heeft dat karwei gisteren voor onbepaalde tijd gestaakt. Het gebeurde in overleg met opdracht- gever Maatschappij Linkerschelde- oever, eigenaar van de sloopwonin gen. Maandag verhinderden kun stenaars dat de slopers aan de slag konden. Gisteren beklommen ac tievoerders daken van omliggende huizen. Het werk werd uit veilig heidsoverwegingen direct stilge legd. Directeur Daan Schalck van de Maatschappij Linkerschelde- oever verzekerde gisteren dat de sloop in een later stadium door gaat. Wanneer, wilde hij niet kwijt. Want iedere keer als de sloop wordt aangekondigd, volgen er acties. „We gaan ons een heel goed bezinnen op onze manier van communiceren. Die was tot nu toe kennelijk te open." door René Hoonhorst SLUIS - De Sluise fracties van lande lijke partijen moeten bij collega's in Middelburg en Den Haag aan de bel trekken om rijksweg N61 zo snel mogelijk her in te richten. Collega's in Hulst en Terneuzen moeten hetzelfde doen, vindt de Sluise CDA-fractievoorzitter Lia Flikweert. Ze reageert op uitlatin gen van burgemeester Jaap Sala over de ergerniswekkende én ge vaarlijke files die 's zomers op de route naar de kust staan. Dat land- bouwverkeer tijdens de oogsttijd ook de weg op moet, is onvermij delijk, maar maakt aanpak van de N61 nog noodzakelijker, stelde de burgemeester. Flikweert sluit zich daarbij aan. Als gemeentebestuurster schaamt ze zich dat er - ondanks beloftes - nog steeds niet wordt gewerkt aan aanpassingen van de rijksweg, om dat er geen alternatieve wegen zijn voor toeristen en landbouwers. „Den Haag heeft geld in overvloed voor natuurgebieden in onze streek, maar we krijgen nul op het rekest als het om verkeersveilig heid gaat." Flikweert heeft haar noodkreten naar het college en haar colle ga-raadsleden gestuurd. Samen moeten ze de problemen -en de noodzaak voor een oplossing- nog maals bij diverse andere overhe den aankaarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47