Zeeland l PZCI21 Spie wil pand Neckermann kopen Maas mogelijk verder als raadslid SSS Sluiskilse kinderen gaan voor Olympisch goud ZEEUWS-VLAANDEREN 29 %1 27 Elektrobedrijf wil 250 mensen onderbrengen in gebouw thuiswinkel. In de Terneuzense woonkernen is het deze week speelweek. Oud-wethouder Hulst hakt binnen twee weken de knoop door. Laatste tentoonstelling j van zomerse weken in Waterlandkerkje Ém - 2®':j wf Veiligheidssituatie in Waaslandtunnel is 'erbarmelijk' Woensdag 13 augustus 2008 Tip? redtern@pzc.nl door Raymond de Frel TERNEUZEN - Elektrobedrijf Spie Zuidwest in Terneuzen heeft zijn zinnen gezet op het gebouw van thuiswinkel Neckermann aan de rand van de havenstad. Over anderhalf jaar wil Spie al zijn personeel in het gebouw huisves ten. Neckermann-directeur Kees Gabriels ontkent echter dat zijn be drijf zich daarom gefaseerd uit Ter- neuzen terugtrekt. Neckermann verhuisde begin vorig jaar al een aantal commerciële medewerkers vanuit Terneuzen naar de hoofd vestiging in Sint Jansteen. De 183 medewerkers tellende klantenser vice bleef achter in Terneuzen. Ga- briëls gaf toen aan dat door de gang naar de beurs niets meer was uit te sluiten; ook een verhuizing van het overige personeel niet. De nevenvestiging in het Belgische Temse staat al meer dan een jaar te koop. Spie huurt al een deel van de Neckermann-vestiging in Terneu zen. „In januari gaan alle medewer kers van Spie Controlec over naar het pand van Neckermann, zodat daar dan 120 mensen werken. Eind 2009 hopen we alle 250 krachten in één en hetzelfde pand onder te brengen", zegt vestigings manager Dirk Leering van Spie in Terneuzen. „Maar dat is nog niet helemaal zeker, we zijn nog in on- Elektrobedrijf Spie wil graag vol- ledig verkassen naar het pand van Neckermann in Terneuzen. Directeur Gabriels ontkent dat de thuiswinkel vertrekt. derhandeling met Neckermann. Het is in elk geval de bedoeling dat wij gefaseerd vanuit onze stek aan de Huyghersluys verhuizen en dat Neckermann in een tijdbestek van anderhalfjaar gefaseerd vertrekt." Gabriëls ontkent die lezing. „Het klopt niet dat wij gaan verhuizen. Vanaf 1 januari 2009 huurt Spie een volledige bovenverdieping in ons onderkomen in Terneuzen. Daar zijn wij blij mee, want er was sinds begin 2007, na een gedeelte lijke verhuizing van medewerkers naar Sint Jansteen ruimte over. We zijn wel met Spie in onderhan deling, maar niet meer dan dat. Dit soort zaken moet je heel goed overwegen, want het heeft ver strekkende gevolgen voor het per soneel en het bedrijf. Het is wat ons betreft nog steeds niet duide lijk wat de toekomst in Terneuzen brengt", aldus Gabriëls. Neckermann opende het kantoor in Terneuzen in 1993. Het Duitse moederbedrijf KarstadtQuelle be sloot Neckermann eind 2006 naar de beurs te sturen. Gabriëls gaf toen aan dat het niet voor de hand ligt om de klantenservice uit te be steden aan een extern bedrijf SLUISKIL - Even dreigde er gister middag in speeltuin De Miertjes in Sluiskil een flinke teleurstelling. Want de kinderen zouden van daag, op de derde dag van de jaar lijkse speelweek, met leeftijdsge nootjes uit Philippine gaan zwem men in het zwembad Sas van Gent, maar met een dreigend on weer voelden verschillende ouders bitter weinig voor een dergelijk uit stapje. Dus gooide de organisatie in Sluis kil het programma dinsdagmiddag na enig overleg inderhaast om: 'er wordt deze morgen wél gezwom men maar dan overdekt in Schei- dorade in Terneuzen!' De mededeling werd verwelkomd met gejuich uit dik zestig kinderke len. In De Miertjes vermaakten de kin deren zich gisteren met 'Olympi sche Spelen'. Er stonden diverse spelen op het programma, waaron der skippybal, lat- en hardlopen. Voor de winnaar was er natuurlijk goud! Vanmiddag na het zwemmen wordt begonnen met de traditione le huttenbouw, doorgaans goed voor deelname van enkele tiental len kinderen extra, vertelt organisa- tior Gert Jansen. Want iedereen wil erbij zijn als in de nacht van donderdag op vrijdag ook in het huttendorp overnacht mag wor den. Hij verwacht dat dan zo'n ne gentig kinderen in De Miertjes aan Niet alleen in Sluiskil, maar ook in jaar weer in de aanloop naar een dag de (basis)scholen en tikt het de slag zullen zijn met hamer, de andere Terneuzense woonker- nieuw schooljaar. Want na een lan- klokje van gezoorzaamheid weer. tang en spijkers. nen is deze week speelweek -elk ge zomervakantie beginnen maan- foto Wim Kooyman door Harold de Puysseleijr LAMSWAARDE - De teruggetreden Hulster wethouder Toon Maas zet zijn bestuurlijk werk 'hoogstwaar schijnlijk' voort als gemeenteraads lid. Maas zegt dat hij daar binnen twee weken de knoop over door hakt. Begin juli stopte de inwoner van Lamswaarde om gezondheidsrede nen als wethouder. „Ik stak er vijf tig tot zestig uur in de week in, naast mijn baan van zestien uur bij Delta. Ik heb ook nog een ge zin. Dat viel niet meer met elkaar te combineren. Dus heb ik in goed overleg met mijn huisarts besloten te stoppen als wethouder." Maas zegt dat hij vooraf niet had ingeschat dat het deeltijd wethou derschap zo'n zware belasting zou zijn. Zijn meer ervaren collega-be stuurders hadden hem daar ook niet voor gewaarschuwd, zegt hij. „Als ik het van tevoren had gewe ten, was ik er niet aan begonnen." Volgens Maas is het wethouders- werk niet te vergelijken met dat van een gemeenteraadslid. „Je bent veel meer de deur uit voor vergaderingen en bijeenkomsten." W* Voormalig wethouder Toon Maas van de gemeente Hulst over weegt zijn bestuurlijke loopbaan voort te zetten als gemeente raadslid. Daarom overweegt hij door te gaan als gemeenteraadslid voor de fractie van Algemeen Belang Groot Hulst. „Ik heb veel overwe gend positieve reacties gekregen, voornamelijk van mensen uit de voormalige gemeente Hontenisse. Die doen een beroep op me om door te gaan als raadslid. Tijdens de verkiezingen hebben ruim tweehonderd mensen op mij ge stemd en die wil ik eigenlijk ook niet teleurstellen", schetst hij zijn dilemma. IJZENDIJKE - Inbrekers hadden het in de nacht van maandag op dins dag voorzien op twee tankstations in West-Zeeuws-Vlaanderen. Bij een tankstation langs de N61 te IJzendijke werd rond kwart over drie een deur geforceerd. Onverla ten gingen aan de haal met hon derden euro's aan rookwaren. Dezelfde nacht werd in Cadzand aan de Boulevard de Wielingen een ruit vernield van een tank station. Hier werd echter niet inge broken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45