genoegen met het beste Checkpoint slachtoffer eigen succes Aanvraag fusie weg Koopkracht LEZERSENTRA PZC Test je sportkennis en win! Heropening coffeeshop door ingreep instanties weinig waarschijnlijk. PZC Woensdag 13 augustus 2008 3 j foto Peter Nicolai Politie en justitie deden in mei van dit jaar voor de tweede keer binnen een jaar een inval bij coffeeshop Checkpoint in Terneuzen door Conny van Cremberghe TERNEUZEN - Het is vrijwel zeker dat het doek voor de Terneuzense coffeeshop Checkpoint gevallen is. Burgemeester Jan Lonink van Ter neuzen besloot deze zomer de voorziening op bestuursrechtelijke gronden te sluiten tot uiterlijk ja nuari 2009. De eerste inval in de shop, vorig jaar juni, was daarvoor de aanleiding. De afwikkeling van de tweede inval - met mogelijk een veroordeling van de uitbater - kan tot gevolg hebben dat de zaak nooit meer open gaat. Een en an der staat nog los van de miljoen claim van justitie die een verdere voortgang van de nering ook da nig zal lasten. Checkpoint speelde tien jaar een sleutelrol in het Terneuzense softd rugsbeleid. Veel meer dan de twee de gedoogde shop Miami. De twee shops deden hun intrede halver wege de jaren '90 toen de toenma lige burgemeester van Terneuzen, Ron Barbé, besloot een gedoogbe leid voor softdrugs te gaan voeren. Een decennium Tang had Terneu zen geprobeerd om met een repres sief beleid de handel in hard- en Checkpoint was een commer- cieel succes, maar het gedoogbe leid was in het leven geroepen om louter de lokale markt te be dienen. softdrugs aan banden te leggen, maar dit was niet gelukt. Integen deel. Terneuzen telde rond 1995 meer dan zeventig illegale - maar vrij bekende - verkooppunten voor hallucinerende middelen. Barbé besloot - op advies van de commissie Van der Doef, die meende dat een gedoogde coffee shop per 20.000 inwoners de roes- middelmarkt prima kon reguleren - twee coffeeshops toe te staan on der strenge voorwaarden. TXvee on dernemers kregen een beschikking om in softdrugs te handelen. Dat gebeurde in het ene geval vanuit Miami en in het andere eerst van uit café De Rijnvaart, later in het tijdelijke Checkpoint en de laatste paar jaar uit het nieuwe Check point vlakbij het Terneuzense thea ter. Op die nieuwe locatie bleek de coffeeshop een trekker van de eer ste orde. Goed voor 2000 tot 2500 klanten per dag, vooral uit Noord-Frankrijk en Vlaanderen. Checkpoint, inmiddels een miljoe nenzaak, werd bekwaam gerund. Met een goede website, goede waar en een uitgebreide pr die het bedrijf een goede naam opleverde. Ook de contacten met het gemeen tebestuur waren prima. Deden zich problemen voor, overlast door parkeren bijvoorbeeld, dan was Checkpoint altijd bereid om te zoeken naar oplossingen. Check point was commercieel een succes en dat was een doorn in het oog van justitie. Het gedoogbeleid was immers in het leven geroepen om een lokale markt te bedienen. COMMENTAAR In de aanloop naar Prinsjesdag stort de politiek zich vroeg of laat op de koopkrachtplaatjes. Een beetje voorzichtig met de minima, denk aan de chronisch zieken, pas op de mensen met een klein pensioentje: elke partij heeft wel een knuffelgroep. Dit jaar gooit het Centraal Planbureau de knuppel in het hoenderhok met de waarschuwing dat de economische groei klein zal zijn en dat alle huishoudens koopkracht zullen inleveren. Onder dit minder gelukkige gesternte zal de discussie, over welk geld waarheen moet, zeer scherp zijn. Maar natuurlijk wel met veel herhaling van standpunten en uiteindelijk met een resultaat dat de meeste burgers nauwelijks in tientjes kunnen meten. In plaats van dit jaarlijkse haast individuele lapwerk zou Den Haag eens voor een grote lijn moeten kiezen. Die kan betrekkelijk simpel zijn: als bijvoorbeeld steeds blijkt dat grote groepen in de samenleving te kwetsbaar zijn voor de bekende fluctuaties in de economie of de stijging van de brandstofprijzen, wordt het tijd om de financiën van al deze mensen eens structureel te verbeteren. Dan zijn we ook meteen af van dat gecijfer op de vierkante millimeter. VLISSINGEN - De vergunningaan vraag voor de fusie tussen Zieken huis Walcheren in Vlissingen en Stichting Oosterschelde Ziekenhui zen in Goes gaat volgende week de deur uit. Dat kondigt de Goese zie kenhuisdirecteur Hans Simons aan. „We zijn nu bezig dé laatste antwoorden te formuleren voor de Nederlandse Mededingingsauto riteit en dan zijn we helemaal voorbereid." De ziekenhuizen hebben eerder dit jaar voor de tweede keer een verzoek ingediend bij de NMa om te mogen fuseren. Net als bij het eerste verzoek (in 2005) betwijfelt de NMa het nut van de fusie. Grootste punt van kritiek van de NMa is dat de patiënten boven de Westerschelde daardoor geen keu ze meer hebben waar en door wie ze zich willen laten opereren. Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen Vraag 5 woensdag 13 augustus 2008 Waar zijn de Olympische Zomerspelen in 2012? a. Verenigd Koninkrijk b. Amerika c Polen Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN13spatie A, Bof C Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN13 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3