HVV'24 ongeslagen naar finale Georgiev maakt de sterkste indruk De Noormannen speelt tegen oud-Feyenoord Alleen SSV'65 kan Hulster ploeg op een gelijkspel houden. Rus voegt op tweede dag Zeeland Open drie punten toe aan totaal. Afsluiting van het jubileumjaar in Westkapelle. PZC Woensdag 13 augustus 2008 37 door Barry van der Hooft NIEUWDORP - Dankzij twee over winningen en een gelijkspel plaats te HW'24 zich gisteravond voor de finalepoule van de Borsele Sloepoort Cup. De formatie van Erik Brems maakte in Nieuwdorp een vrij solide indruk en hield Zee- landia Middelburg, SSV'65 en Veere achter zich. Opvallend was dat de Belgische trainer de derde klasse van het zondagvoetbal in wil gaan met een aanvallend con cept. Dat onderstreepte de oefenmees- ter vooral tegen SSV'65. Het duel eindigde weliswaar in 1-1, maar ge zien de gekozen tactiek had HW'24 een overwinning ver diend. Christoph Praet en Dennis Buijs vormden een duo voorin, de handige Pool Michal Szczawinski speelde in hun rug en Gertjan van den Dries en Jorden Takiddine kwamen vanaf de flanken. Die speelwijze leverde na de 0-1 van de boomlange Martin Crucq twee mooie treffers op, alleen kwam er maar één in het boekje van scheidsrechter Van Nunen. Szczawinski rondde een prachtige combinatie door het hart van de Goese verdediging af maar werd ten onrechte vanwege buitenspel teruggefloten. De gelijkmaker kwam er alsnog, toen Buijs knap Van den Dries vrijspeelde: 1-1. Op het veld ernaast tekende Alper Koq op hetzelfde moment voor het meest lachwekkende moment van de avond. De laatste man van Zeelandia Middelburg zette zich achter een strafschop en dacht: laat ik eens een stiftbal a la Panen- ka produceren. Carlo van Kerckho- ve, doelman van Veere, dook ech ter niet naar een hoek maar bleef stokstijf staan. Hij plukte de bal W* HW'24 plaatst zich met twee ze- ges een één gelijkspel voor de fi nalepoule van de Borsele Sloepoort Cup. Zeelandia Middel burg eindigt als tweede. simpel uit de lucht. Het duel tus sen de twee Walcherse clubs ein digde daardoor net als HW'24 te gen SSV'65 in ï-i. De Hulster ploeg kon daardoor in de resteren de twee duels het verschil maken. Eerst versloeg het Veere met 3-1, dankzij een loepzuivere hattrick van Buijs, die vorig jaar nog voor Steen speelde. Een treffer van Szc zawinski, op aangeven van Buijs, volstond vervolgens om Zeelandia Middelburg naar de tweede plek in de poule te verwijzen. HW'24 voegde zich daardoor bij Bruse Boys, dat zich maandaga vond al verzekerde van een plaats in de finalepoule. Vanavond neemt titelverdediger RCS het op tegen Goes, Oostkapel- le en Patrijzen. De laatste finalist komt morgen uit de poule met Ter- neuzense Boys, Zierikzee, Kapelle en Vlissingen, dat zich weer flink heeft versterkt en als één van de topfavorieten voor de eindzege aan de aftrap verschijnt. Borsele Sloepoort Cup. Poule B. HVV24-SSV65 1-1: Martin Crucq 0-1, Gertjan van den Dries 1-1. Zeelandia Middelburg-Veere 1-1: Alberto Conde Morgado 1-0, René Bil 1-1. Zeelandia Middelburg-SSV'65 1-0: Jasper van Houcke 1-0. HW'24-Veere 3-1: Den nis Buijs 1-0, Dennis Buijs 2-0, Dennis Buijs 3-0, Jeremy Hill 3-1. HVV'24-Zee- landia Middelburg 1-0: Michal Szcza winski 1 -0. SSV'65-Veere 4-0: Christi- aan Boon 1-0, Christiaan Boon 2-0, Martin Crucq 3-0, Martin Crucq 4-0. Eindstand: 1. HVV'24 3-7; 2. Zeelandia Middelburg 3-4; 3. SSV'65 3-4; 4. Veere 3-1. door Daaf Kasse GOES - Op het Hiltex Zeeland dam- toemooi maakt de Rus Alexander Georgiev tot nu toe de sterkste in druk. Na zijn overwinning van maandag tegen Martijn Rentmees ter voegde hij gisteren drie punten aan zijn totaal toe. In de ochtend ronde won hij met opvallend ge mak van Kees Thijssen, die het Drost-systeem hanteerde maar aan dat complexe speltype weinig plezier beleefde, 's Middags speel de Georgiev voor de eerste keer ge lijk, tegen de Kameroener jean Mare Ndjofang. Alleen Yuri Anikejev kan voorlo pig in de buurt blijven van de Rus. De jonge Oekraïner hield net als Georgiev drie punten aan de twee de speeldag over: een knappe zege op Aleksej Domchev en een plusre mise tegen Pim Meurs. Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder staat op de onderste plaats. In de ochtendronde speelde hij gelijk te gen Boudewijn Derkx maar enkele uren later was Kees Thijssen een maatje te groot. In de andere invitatiegroep zijn er drie koplopers. In feite staan Gun- tis Valneris en Edvard Boezinsky er iets beter voor dan Alexander Schwarzman, want de Baltische spelers hebben beiden al een vette plusremise laten aantekenen. Het leiderstrio speelde gisteren alles re mise en heeft de eerste plaats te danken aan de winstpartijen op de openingsdag. Bennie Provoost had de teleurstellende nederlaag te gen Boezinsky goed verwerkt en speelde ijzersterk. Achtereenvol gens boekte de man uit Aagteker- ke een plusremise tegen een oud-kampioen (Hans Jansen) en de regerende kampioen van Neder land (Ron Heusdens). Provoost staat na de tweede speeldag zesde in zijn groep. In de open groep heersen de Rus sen. Andrej Kalmakov, de grote fa voriet, en Irina Platonova zijn de enige spelers met de maximale sco re. Een peloton van zeven spelers volgt op een punt, onder wie de Middelburger Daaf Kasse. Standen na derde ronde Hoofdgroep A: 1. Valneris, Boe- zinski 4.04, 3. Schwarzman 4, 4. Jansen 3.02, 5. Heusdens 2.93, 6. Provoost 2.06, 7. Gulja- jev 1.98 8. Boomstra 1.93. Hoofdgroep B: 1Georgiev 5.04, 2. Anikejev 4.03, 3. Meurs 3.01, 4. Derkx 2.99, 5. Ndjofang 2.98, 6. Thijssen 2.96, 7. Domchev 2.01, 8. Rent meester 3-1. Open groep: 1Kalmakov en Platonova 3-6, 3. Nikanorov, Kasse, Permyakov, Rozenboom, Safonov, Schotanus en De Ja ger 3-5.10.15 personen met 4 punten. door Jan Dagevos WESTKAPELLE - Als afsluiting van het jubileumjaar speelt De Noor mannen vandaag tegen oud-Feye noord. De voetbalwedstrijd op sportpark Prelaat in Westkapelle begint om 19.00 uur. De Noormannen bestaat dit jaar 75 jaar. De jubileumactiviteiten be gonnen in maart van dit jaar en worden nu in augustus afgerond. Oud-Feyenoord heeft bekende na men als Peter Houtman, André Hoekstra, John Metgod, Ben Wijnstekers en Ruud Heus in de gelederen. Het team staat onder lei ding van Joop van Daele en Henk Warnas. Zaterdag-vierdeklasser De Noor mannen heeft zich de afgelopen weken goed voorbereid op de ont moeting. De ploeg van trainer Evert Wisse is al drie weken in trai ning. De organisatie hoopt vanavond zo'n 600 toeschouwers te kunnen begroeten. „Het is vooraf moeilijk in te schatten", zegt Piet Huibregt- se, lid van de jubileumcommissie. „Robur heeft vorig jaar tegen oud-Feyenoord gespeeld en toen waren er zo'n 500 mensen. Mis schien komen er nog wat toeristen op deze wedstrijd af." De ontmoeting staat onder leiding van scheidsrechter Gertjan Wisse. Assistenten zijn Matthijs Jobse en Bram Wattel. De kassa's gaan om 17.30 uur open. Oud-Feyenoord brent vanavond een bezoek aan Zeeland. De Rot terdamse formatie speelt in Westkapelle tegen De Noorman nen. HVV'er Kieran O'Shea werkt de bal weg in het duel met SSV'65. Goesenaar Christoffer Kalubi komt te laat. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39