oor «f 34 li Hockeysters profiteren van topconditie Skiffeur Hamburger mogelijk ook in Acht Oranje verslaat in ren-je-rot-wedstrijd Zuid-Korea met 3-2 WË Van den Hoogenband houdt zich staande in sprintersgeweld Bakx en Kortrijk staken onderhandelingen over contractverlenging Woensdag 13 augustus 2008 Lidewij Weiten stuit op de Koreaanse keepster Moon Young Hui. foto Rick Rycroft/AP PEKING - De Nederlandse hock eysters verkeren bij de Olympi sche Spelen in topconditie. Dat werd gisteren eens te meer duide lijk in de slopende ren-je-rot-wed- strijd tegen Zuid-Korea (3-2). „We hebben ons helemaal wezen loos gelopen. Gelukkig hebben we gewonnen. Dat is de beste belo ning", zei aanvalster Fatima Morei- ra de Melo met een vermoeide glimlach. Zuid-Korea begon in Peking met een eervolle nederlaag tegen het sterke Australië (4-5). In dat ope ningsduel toonde de nummer tien van de wereldranglijst de fysieke kracht, de strijdlust en het scoren de vermogen. Met deze drie kwali teiten kreeg ook het gewaarschuw de Oranje te maken. Bondscoach Marc Lammers, die zondag zijn ploeg in het eerste groepsduel over Zuid-Afrika zag heenlopen (6-0), was blij dat hij een extra veldspeelster op de bank had zitten. Daardoor kon hij het wegvallen van Sophie Polkamp (ziek) en Eva de Goede (neus- wond) nog redelijk opvangen. „Zo zie je maar weer, je hebt meer aan een extra veldspeelster dan aan een reservekeeper op de bank", verzuchtte hij. „Zeker in deze war me omstandigheden. Ik wist voor af dat het tegen Zuid-Korea een zware wedstrijd zou worden. Ieder een praat al over een medaille voor ons, maar met Australië, Chi na en Zuid-Korea in de poule loop je echt niet zomaar even de halve eindstrijd binnen. Dat heeft deze wedstrijd duidelijk bewezen." Polkamp meldde zich gisteroch tend bij Lammers af wegens buik loop. De Goede kreeg in de eerste helft een bal hard op de neus. Met een aantal hechtingen keerde de allrounder na de rust terug op het veld. „We hebben als team keihard geknokt en op karakter gewon nen", meende aanvoerster Minke Booij. „Zuid-Korea heeft een gevaarlijke counterploeg. Maar wij kunnen en willen graag aanvallen. Dan geef je vanzelf ruimte weg. Maar vooral in de tweede helft is Zuid-Korea nauwelijks nog gevaarlijk geweest. Conditioneel zit het zeker goed bij ons." Voor Nederland scoorde Maartje Paumen twee keer uit' strafcorners (1-0 en 3-2). Tegen Zuid-Afrika scoorde de vleugelver dedigster ook al twee keer. Janne- ke Schopman (2-1) trof tegen Zuid-Korea eveneens doel, uit een deels mislukte korte hoekslag. W* De Nederlandse hockeysters winnen ook de tweede wedstrijd in Peking. Vooral dankzij een ijzeren conditie verslaan ze Zuid-Korea met 3-2. PEKING - Sjoerd Hamburger maakt mogelijk zijn debuut in de Man nen Acht. Volgens coach David Mc- Gowan is de skiffeur een van de kandidaten om Olivier Siegelaar te vervangen als hij zondag nog steeds geblesseerd is. Siegelaar kreeg gisterochtend tij dens het inroeien intense pijn in de onderrug. Hij werd tijdens de herkansing - waarin de Acht zich knap kwalificeerde voor de finale - vervangen door Reinder Lubbers. Na die race zei McGowan dat hij het liefst met Siegelaar in de finale start. Wanneer de roeier niet wed- strijdfit is, zal de Australiër kiezen tussen Lubbers en Hamburger. „We gaan eerst in de reglementen kijken of het wel mogelijk is om Sjoerd in te zetten", sprak McGo wan. „Daarna kijken we verder." Hamburger werd maandag in de kwartfinale van het olympisch toernooi uitgeschakeld. Siegelaar onderging gisteren met een een MRI-scan. Daar kwamen geen ernstige zaken aan het licht. „Gelukkig is er geen schade ont staan", sprak dokter Diederik Oei. „Nu gaan we hem elke dag behan delen. Het is nog te vroeg om te zeggen of hij voor de finale fit is of niet." De vier-zonder-stuurman lichtge wicht plaatste zich voor de halve fi nales. Het Nederlandse roeikwar- tet eindigde als tweede in de her kansing, achter Ierland. De beste drie boten (van de vier? gingen door naar de halve eind strijd. Alleen voor Egypte is het toernooi nu afgelopen. De lichte vier strijdt morgen om een finale plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35