Kanoslalommer De Teek laat een steekje vallen Guillaume Elmont heeft na vier jaar trainen een offday t^kicu) 200£ Prins moedigt in Qingdao zeilster De Koning aan Softbalsters gaan zware tijden tegemoet 32 Woensdag 13 augustus 2008 PZC Judoka grijpt naast medaille na een dag vol duwen en trekken. Tweede nederlaag Boersma/Ronnes Na algen nu ook olie voor kust Qingdao Wereldkampioenen in 470-klasse zakken naar de derde plaats. Kampioene moet afhaken voor marathon Bank mist plek in estafette 4x200 vrij Minderhoud bijt spits af in dressuurwedstrijd Foppe weigert te denken aan retourvlucht Gemist poortje voorkomt sprong richting podium. door Gijs van Oosten PEKING - Voor alle judoka's komt er eens in de vier jaar een dag voorbij dat er een olympische me daille gewonnen kan worden. Het is dan nogal ongelukkig als je pre cies op die dag een offday hebt. Het overkwam Guillaume Elmont gisteren in de klasse tot 8t kilo gram. Hij werd slechts vijfde. „Ik ging voor goud." Elmont, afgestu deerd klinisch psycholoog en in 2005 nog wereldkampioen, kwam zelf met een droge analyse, zonder ook maar een spoor van emotie te tonen. Opmerkelijk, want de vol gende kans op een medaille is im mers pas weer over vier jaar in Londen. „Ik had een offday", zei Elmont na dat hij een bronzen medaille had gemist. „Ik miste de vorm van de dag. Mijn technieken, mijn wor pen, ze zaten niet goed. Mentaal was ik helemaal in orde, maar de vorm heb je niet in de hand. Je kunt wel naar een piek toe trai nen, maar de vorm zelf is niet op te roepen." De kracht van Elmont is dat zijn tegenstanders hem bijna niet kunnen werpen. Maar het wordt vervelend als hij daar zelf ook niet in slaagt. Zijn partijen duurden erg lang, maar leverden nauwelijks punten op. Hij moest zelfs twee keer verlengen. De eerste keer, in de kwartfinale, won Elmont met een strafje van de Montenegrijn Mrvaljevic. De tweede keer, in de halve finale, ver loor hij na tien minuten trekken, duwen en sjorren van de Koreaan Jaebum Kim. Uitgeput verloor hij daarna de partij om het brons van de Braziliaan Tiago Camilo. Zijn coach Maarten Arens was erg teleurgesteld. „Een offday kan, maar met een beetje geluk wint hij hier goud." IV* Judoka Guillaume Elmond grijpt naast een medaille in de klasse tot 81 kilogram. Hij wordt vijfde. Uitgerekend in Peking is de kli nisch psycholoog uit vorm. PEKING - Beachvolleyballers Emiel Boersma en Bram Ronnes hebben hun tweede nederlaag geleden. De Japanners Kentaro Asahi en Katsu- hiro Shiratori wonnen in drie sets: 21-15 23-25 15-11. Het duo treft mor gen de Duitsers Julius Brink en Christoph Dieckmann, het op pa pier sterkste koppel uit de groep van vier. Alleen bij winst heeft het Nederlandse koppel zicht op een plaats in de achtste finales. QINGDAO - Na een eerdere algen- plaag teistert nu een olie-achtige vlek van twee vierkante kilometer het olympische vaarwater voor de kust van Qingdao. De organisatie denkt niet dat de zeilers er last van zullen hebben. Olie lost binnen een paar dagen op. Duizenden militairen zorgden er enkele weken geleden voor dat een algenplaag werd gestopt. QINGDAO - Het olympische zeilduo Marcelien de Koning/Lobke Berk hout kreeg gisteren op de Gele Zee aanmoedigingen op het water van prins Willem Alexander en prin ses Maxima. Dat leidde voor de kust van Qingdao niet tot royale prestaties. Met de negende en vijf de plaats zakten de drievoudige 470-wereldkampioenen van de eer ste naar de derde plaats in het klas sement. In de eerste dagrace kwamen De Koning en Berkhout zelfs als ze ventiende rond de bovenboei. „We kozen de verkeerde kant van het eerste kruisrak", lichtte De Ko ning toe. „De wind draaide geluk kig de andere kant op en daarna werd het een inhaalrace voor ons." Uiteindelijk was Berkhout niet on tevreden over de negende plaats. De Koning en Berkhout staan na vier races op achttien punten, een punt meer dan het Spaanse twee tal Natalia Via-Dufresne/Laia Tut- PEKING - Olympisch kampioen Mi- zuki Noguchi uit Japan heeft beslo ten niet deel te nemen aan de ma rathon. Ze heeft te veel last van een blessure aan haar linkerdij. De laatste week waren er veel twij fels over de deelname van de 30-ja- rige, die in Athene de sterkste was. Tests in Japan maakten duidelijk dat ze zich door de blessure onvol doende kan voorbereiden op een mogelijk nieuwe triomf. zo. De nieuwe koplopers Elise Re- chichi en Tessa Parkinson uit Italië hebben negen punten. Bij de 470-mannen klommen Sven en Kalle Coster van de twaalf de naar de zevende plaats, vooral dankzij de tweede plaats in de vier de race. De derde manche leverde de twaalfde klassering op. Na af loop van de tweede racedag waren de gebroeders niet voor commen taar beschikbaar. Ze moesten di rect door naar een dopingcontrole. Het olympische debuut van Laser zeiler Rutger van Schaardenburg was geen succes. De 20-jarige Dordtenaar, die zich op het laatste moment voor het olympisch zeil- toernooi kwalificeerde, kwam als 32e en 29e over de finish. Ook windsurfer Casper Bouman kon niet imponeren: 21e en 22e. De we reldkampioen van 2006, staat na vier races op de teleurstellende 22e plaats in het klassement. IV* Koninklijk bezoek heeft de zeil- sters Berkhout en De Koning geen succes gebracht. Ze zakten in het klassement van de 470-klasse naar de derde stek. PEKING - Linda Bank kreeg gisteren via een timetrial een extra kans zich in de estafette op de 4x200 meter vrij te zwemmen. In het lege olympisch bad kwam ze niet verder dan 2.02,67. Bank had achter Femke Heemskerk, Ra- nomi Kromowidjojo, Manon van Rooijen en Saskia de Jonge de vijf de tijd op de 200 meter vrij. De se ries van de 4x200 vrij staan van daag op het programma. HONGKONG - Dressuurruiter Hans Peter Minderhoud bijt vandaag het spits af in de landenwedstrijd dressuur. Bij de loting kwam Ne derland als allereerste uit de bus, grote concurrent Duitsland als tiende. Westkappelaar Minder houd start met Exquis Nadine om 13.15 uur. Imke Schellekens om 15.45 uur. Anky van Grunsven maakt morgen het karwei af. SHENYANG - Geen grijze haar op het hoofd van Foppe de Haan wil eraan denken dat hij morgen al in een lijnvlucht naar Schiphol zit. De Nederlandse voetballers móé ten met 2-0 winnen in het oogver blindende Wulihe Stadium in She nyang om kwalificatie voor de kwartfinale in eigen hand te hou den. Bij een minimale winst is de ploeg afhankelijk van de uitslag bij Nigeria-VS. „Het is mijn laatste doel in het Nederlandse voetbal, deze Olympische Spelen. Maar ik ga nu niet diep in de stress schie ten. Dat zou ik doen als ik nog 30 was, niet nu ik 65 ben. Als we ver liezen, hoef ik niet de gevangenis in." De Friese coach start van avond met een team dat één op dracht krijgt: de Japanners direct bij de keel grijpen en zo snel moge lijk scoren. Roy Makaay is weer fit genoeg om in de basis te starten, mogelijk krijgt hij Gerald Sibon als adjudant. Achterin komt Calvin Jong-A-Pin wellicht terug in de ploeg, waardoor Urby Ema- nuelson kan doorschuiven. Het is niet uitgesloten dat Royston Dren the op de bank moet beginnen. Guillaume Elmont (rechts) verliest in de extra tijd van de halve finale van de Zuid-Koreaan Kim Jea-Bum. foto Peter Schols/GPD PEKING - Kanoslalommer Robert Bouten, bijgenaamd De Teek, was er helemaal klaar voor. De 23-jari- ge Zoetermeerder had met zijn ver rassende finaleplaats op de olympi sche wildwaterbaan zijn doel be reikt. In zijn vierde en ultieme run wil de de nummer vijf van het tussen- klassement een sensationele sprong naar het podium maken. Alles ging goed totdat Bouten bij het vijftiende poortje aankwam. Volgens de jury was zijn hoofd er niet helemaal doorheen gegaan. Gevolg: vijftig strafseconden en weg kans op een medaille. „Du bieus, maar niets meer aan te doen", zei de student werktuig bouwkunde in Delft. „Ik dacht dat ik net goed zat. Helaas." Met de ne gende plaats in het eindklasse ment, een plaatsje lager dan Sam Wi Kanoer Robert Bouten haalt knapt de finale in het wildwater varen. In zijn ijver een medaille te halen neemt hij te veel risico en mist hij een poortje. Oud tijdens Athene 2004, kon Bouten toch wel vrede hebben. „Niet veel mensen hadden ver wacht dat ik hier de finale zou ha len", sprak hij nuchter. „Zelf zag ik dat wel zitten. Ik heb dus aan mijn eigen verwachtingen voldaan. Ik heb iets moois van mijn eerste Olympische Spelen gemaakt. Hier mee kan ik verder." Bouten won nog nooit een grote prijs. Daarvoor is de concurrentie internationaal voorlopig nog te groot en te sterk. Aan een wereld bekerwedstrijd doen vaak ruim zestig slalommers mee, in Peking waren er slechts 23. FENGTAI - Het worden zware dagen voor de Nederlandse softbalsters op de Olympische Spelen. De enige vertegenwoordiger uit Eu ropa had op de openingsdag van het softbaltoernooi weinig in te brengen bij gastland China (10-2) maar vond het resultaat nog best meevallen. Dat de softbalsters er in China bij zijn, is al een klein wonder. Ze ver sloegen in de kwalificatie in Triest Italië, waardoor het tweede serieu ze optreden op de Spelen sinds 1996 ecu feit was. „Dat was al een grote surprise, ma<r ns eerste doel was daarmee wd grl. iald", meende bondscoach Liz Kelly. Zij werd in 2005 binnen gehaald om Oranje naar Peking te loodsen. De Amerikaanse merkte dinsdag in het knusse stadionnetje van Fengtai dat Nederland het waarschijnlijk niet van de werpers moet hebben. Kristi de Vries, uit Amerika gehaald, hield de Chinese slagploeg ruim vier innings onder de duim, maar bezweek vervol gens toch onder het geweld. „Toch willen we hier proberen bij de top vijf te eindigen", zei Natha lie Timmermans. „Daar zullen met z'n allen hard voor moeten werken. Het zou echt een prestatie van jewelste zijn." Of het een reële gedachte is van Timmermans zal de komende da gen moeten blijken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34