Jarige 'konijnenpijp' hoort bij onveiligste OÖ' Bekendmaking The Tribe bond Het startpistool van de Ride for the Roses wordt uit Naaldwijk gebracht nQzomerfestival.nl for the Waaslandtunnel en Sint Annatunnel Antwerpen vieren 75e verjaardag. Fietsendief betrapt in stalling stadskantoor zesianc 26 Qu9 t/m sept 2008 door Wout Bareman ANTWERPEN - De grote en de klei ne tunnel werden ze bij de ope ning op 10 september 1933 ge noemd. Later werd de Waasland tunnel bij Antwerpen door de volksmond omgedoopt in 'konij nenpijp'. De voetgangerstunnel bleef gewoon Sint Annatunnel he ten. Bij de opening, een heus volks feest, waren koning Albert I en ko ningin Elisabeth aanwezig. Ze wer den toegezongen door een grote Antwerpse volksschare. Er was een waterstoet, er werden interna tionale railey's gehouden voor au to's, motorfietsen, rijwielen en vliegtuigen en de Antwerpse schoolkinderen hielden een op tocht. De twee tunnels, die ver schillende veerboten vervingen, waren toltunnels. Tot 1958 moest voor een passage worden betaald. Op die manier werd een belang rijk deel van de zes miljoen euro aan bouwkosten terugverdiend. Dat ging vlot, alleen al in 1934 ver werkte de Waaslandtunnel 450.000 voertuigen. In 1969, vlak voor de Kennedytunnel in gebruik werd genomen, waren het er al 11,7 miljoen. De twee 'oudjes' heb ben inmiddels dus gezelschap ge kregen van die Kennedytunnel, de Brabotunnel (metro) en de Lief- kenshoektunnel. En de zesde is op komst: de Oosterweelverbinding, een brug-tunnelcombinatie, die pal ten noorden van de Waasland tunnel wordt aangelegd. Ook weer een tolverbinding. De 'konijnenpijp', precies 2110 me ter, lang baart de Vlaamse over heid overigens steeds meer zorgen. Uit recent Europees veiligheidson derzoek komt de tunnel als één van de slechtste naar voren. De vei ligheid is 'erbarmenlijk', mede door het tweerichtingsverkeer in één koker, het ontbreken van deug delijke nooduitgangen en van een goede communicatie. Vlaams mi nister Hilde Crevits (infrastruc tuur) beterschap beloofd. De twee oudste tunnels van Ant- werpen vervingen in 1933 de veerboten over de Schelde. Op het hoogtepunt reden 11,7 mil joen auto's door de konijnenpijp. Zondag 31 augustus stappen in Goes bijna veertienduizend mensen op de fiets om te rijden voor het goede doel: kankerbestrijding. De Ride for the Roses leeft enorm. De PZC telt deze maand af naar 31 augustus. Elke dag verschijnt er een verhaal over de actie Ride for the Ro ses. door René Schrier NAALDWIJK - Het startpistool voor de Ride for the Roses komt de za terdag voor het evenement in Goes aan. Het zijn de mannen en vrouwen van sierteeltveiling Flora- Holland die het pistool beheren. Dat heeft met de geschiedenis van de Ride te maken. Nadat het eve nement voor de eerste keer in Am sterdam werd georganiseerd in 1998 verhuisde het in 2000 naar de bloemenveiling van Naaldwijk. Daar is het startpistool in beheer gebleven. Uit alle zeven vestigingen van Flo- raHolland komen zaterdag 30 au gustus fietsers naar Goes, in totaal tegen de 250 mensen. De grootste afstand leggen de deelnemers uit Eelde af; 380 kilometer. Die doen het in twee etappes. De fietsers uit Naaldwijk zouden maar 90 kilome ter af moeten leggen, maar dat vin den ze te kort. Daarom gaan ze langs bij de collega's van Sierteelt Made om er dan met 220 kilome ter toch nog een uitdaging van te maken. Gewoontegetrouw breng en de fietsers van de sierteeltveilin gen niet alleen het startpistool mee. Ze zijn druk bezig met een sponsoractie. Vorig jaar kon op die manier 191.000 euro aan KWF/kankerbestrijding worden overhandigd. Het is de bedoeling, vertelt Peter Kortekaas van Flora- Holland in Naaldwijk, dat de deel nemers van de verschillende vesti gingen van FloraHolland 's zater dags tussen vier uur en vijf uur bij de Zeelandhallen aankomen. Ver volgens trekken ze als groep om kwart voor vijf naar de Grote Markt van Goes waar het startpis tool aan de voorzitter van het Zeeuwse comité zal worden over handigd: de Goese burgemeester Dick van der Zaag. Vaak fietsen prominenten mee in het peloton van FloraHolland. Vorig jaar was dat bijvoorbeeld landbouwminis ter Gerda Verburg. De meldingen van de prominenten moeten nog binnenkomen, vertelt Kortekaas. Overigens is er nog een groep die in etappes naar Goes komt. Dat zijn de renners die fietsen onder de noemer Groningen 2 Goes. Vo rig jaar is het idee ontstaan, vertelt Harry Heithuis, om vanuit Maas tricht naar de startplaats Gronin gen te fietsen. Vervolgens is beslo ten daar een gewoonte van te ma ken en steeds van de vorige start plaats naar de actuele startplaats te fietsen. O Kijk voor eerdere afleveringen en meer nieuws op www.pzc.nl/ridefortheroses PZC Woensdag 13 augustus 2008 Wet verontreiniging oppervlaktewateren Ontwerpbesluit inzake een aanvraag ingevolge de Wet veront reiniging oppervlaktewateren van Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat maakt, ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. Op 25 april 2008 is van Rijkswaterstaat Zeeland te Middelburg een aanvraag ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren (Wvo) ontvangen voor het op het oppervlaktewater van het Volkerak-Zoommeer lozen van water dat rijk is aan blauwalg. Het voornemen bestaat om, onder het stellen van voorschriften, hiervoor vergunning te verlenen. Terinzagelegging De aanvraag, alsmede het ontwerp en andere van belang zijnde stukken liggen vanaf 14 augustus 2008 tot en met de termijn waarbinnen tegen het besluit op de aanvraag beroep kan worden ingesteld, ter inzage op de volgende adressen en tijdstippen: 1de Inspectie Verkeer en Waterstaat, Toezichteenheid Waterbeheer, Noorder- wagenplein 6, 8223 AL Lelystad; 2. Rijkswaterstaat Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op voorafgaande afspraak (telefoon 0118 - 62 23 87), op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 3. Gemeente Oostflakkee, Sector grondgebiedzaken, Eisenhowerlaan 1 te Oude Tonge, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur; 4. Gemeentehuis gemeente Moerdijk, Pastoor van Kessellaan 15 te Zevenbergen, op maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 17.00 uur, op donder dagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 8.30 uur tot 12.00 uur; 5. Gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van Saint Hilaire 2 te Zierikzee, op maandag tot en met donderdag van 8.30 uur tot 17.00 uur, op vrijdag van 8.30 uur tot 16.00 uur in de hal van het gemeentehuis; 6. in de publieke leesruimte van het gemeentehuis van Tholen, Hof van Tholen 2 te Tholen, op werkdagen van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.00 uur, met uitzondering van de maandagmiddag; 7. Gemeentesecretarie van Reimerswaal, Oude Plein 1 te Kruiningen, op maandag, dinsdag en donderdag van 9.00 uur tot 14.00 uur, op woensdag van 9.00 uur tot 19.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. Bulten de reguliere openingstijden is alleen op afspraak (tel. 0113 - 39 50 00) inzage mogelijk; 8. Secretarie van de gemeente Steenbergen, Bureau Ruimtelijke Ordening en Milieu, Kaaistraat 47, op maandag tot en met donderdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 16.00 uur en op maandagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur in de openbare bibliotheek 'De Beierd'; 9. in de leeshoek van de hal van het stadskantoor van de Gemeente Bergen op Zoom, Jacob Obrechtlaan 4, op maandag t/m donderdag van 9.00 uur tot 15.00 uur, op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur en op vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur. MIDDELBURG - De politie heeft giste rochtend rond negen uur een 35-ja- rige man zonder vaste verblijfplaats aangehouden in de fietsenkelder van het stadskantoor in Middel burg. De man was met een mede werker mee naar binnen gelopen en is aangehouden door een beveili ger. Hij vertelde de politie dat hij zo vaker fietsen heeft gestolen. In een foto-onderschrift op pagina 27 van de PZC van dinsdag 12 au gustus wordt W. van Zandbrink aangeduid als PvdA-gedeputeerde. Dat was hij tot april 2007 toen een nieuw college van Gedeputeerde Staten aantrad. Van Zandbrink is nu gewoon Statenlid voor de Pv dA. Zienswijzen Eenieder kan tot en met 24 september 2008 zowel schriftelijk als mondeling, zienswijzen inbrengen bij de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Degene die schriftelijke ziens wijzen inbrengt, kan gelijktijdig en bij aparte brief verzoeken zijn/haar persoon lijke gegevens niet bekend te maken. Lelystad, 13 augustus 2008. De Staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze, de hoofdinspecteur van de Toezichteenheid Waterbeheer, namens deze, de unitmanager van de Unit Toelating en Continuering, ir. F. Dijkman Inspectie Verkeer en Waterstaat theater op locatie festivalhart Abdij Middelburg Dit vijftal vermengt meerstemmige songs met meeslepende instrumentale muziek, trance en sounddesign. €en zoektocht naar klank met muzikale wortels in folk, jazz, pop-rock en andere genres resulteert in een muzikale totaalervaring. Aansluitend DJ Funky Ro in het festivalcafé. zo 31 aug 21 uOO 5 inclusief 2 consumpties festivalhart gratis brochure kaarten info ogÉ| A nazomerfestival.nl deltm Provincie Zeeland of T 0900 33 000 33 (0,45 p/g) lil m-utmtyco

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29