Kamerregeling is geen groot succes 'Vraag hulp aan Fransen' deOndernemerm Blijf ik op de hoogte van het ondernemersnieuws uit mijn re Nu geen sloop woningen Doel Voorrangsrecht is te weinig bekend onder Zeeuwse studenten. SJHhB GRATIS aa> Cees Freeke wil Franse speekseltest op drugs ook in Terneuzen. 'Burgemeester zijn, is toch niet saai' w PZC Woensdag 13 augustus 2008 25 door Cijs Kamphuis GOES - De voorrangsregeling voor Zeeuwse studenten die een kamer zoeken in Rotterdam is geen suc ces. Sectormanager woonservice Henk Bekker van woningcorpora tie RWS uit Goes wil daarom het schooljaar 2009/2010 met een promotiecampagne langs alle mid delbare scholen op de Bevelanden. De kamerregeling is een afspraak tussen de Zeeuwse woningcorpora ties en Stichting Stadswonen in Rotterdam. Sinds 2006 kunnen per schooljaar maximaal vijfenze ventig Zeeuwse studenten voor rang krijgen bij het vinden van een kamer in de havenstad. Daar voor moeten ze ingeschreven staan bij Stadswonen. In de afgelopen twee jaar maakten slechts zo'n twintig studenten ge bruik van de regeling en voor het aankomende schooljaar staat de teller nog maar op drie. 'Te weinig', vindt Bekker. „Als ik zou horen dat een student onder de brug moet slapen omdat deze regeling niet bekend is, dan zou ik dat echt jammer vinden", vertelt de sectormanager. RWS en de andere corporaties be schouwen de regeling overigens vooral als een extraatje. Bekker: „We verliezen er niets op als er geen gebruik van wordt gemaakt." Ook Jean-Baptiste Benraad, direc teur van Stadswonen, vindt het jammer dat er zo weinig gebruik wordt gemaakt van het voorrangs- 1^ Slechts zo'n twintig Zeeuwse stu- denten hebben in twee jaar ge bruik gemaakt van de kamerrege ling in Rotterdam. De RWS over weegt een promotiecampagne. recht. Volgens hem komt dit om dat er onder studenten in Rotter dam geen woningnood is, zoals in Utrecht of Tilburg. Daar staan stu denten soms jaren op een wacht lijst om aan een kamer te komen. Elke nieuwe student kan in Rotter dam vrij makkelijk aan een kamer komen, weet Benraad. „We geven altijd voorrang aan eerstejaars stu denten, ongeacht waar ze vandaan komen", aldus de directeur van Stadswonen. Toch vindt hij niet dat de kamerre geling overbodig is. Immers, Zeeuwse ouderejaars mogen er ook gebruik van maken. „Maar die melden zich ook niet aan", zegt Bekker. De Zeeuwse woningcorporaties kregen de voorrangsregeling in de schoot geworpen omdat ze geld hadden geleend voor het nieuw bouwproject Cité op de Kop van Zuid. Dit gebouw bestaat uit twee woontorens, waarin onderdak wordt geboden aan jonge mensen die zich voor kortere tijd in Rotter dam willen vestigen. De torens van 84 en 75 meter hoog zijn met elkaar verbonden door een onder bouw, die aansluit op de uitbrei ding van de Hogeschool InHol- land. DOEL - Het aannemingsbedrijf dat was ingehuurd om maandag te be ginnen met de sloop van in totaal 51 woningen in het polderdorp Doel, heeft dat karwei gisteren voor onbepaalde tijd gestaakt. Het gebeurde in overleg met opdracht gever Maatschappij Linkerschelde- oever, eigenaar van de sloopwonin gen. Maandag belemmerden kun stenaars en leden van het actieco mité Doel 2020 dat de slopers aan de slag konden. Directeur Daan Schalck van de Maatschappij Lin- kerscheldeoever verzekerde giste ren dat de sloop in een later sta dium doorgaat. Wanneer wilde hij niet kwijt. Want iedere keer als de sloop wordt aangekondigd, volgen er acties. „Onze manier van com municeren was kennelijk te open." Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services 1111mm. 1 - ij Gericht op succes TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen kan misschien beter hulp aan de Fransen vragen dan dat Terneu zen de Fransen gaat helpen bij drugsgerelateerde problemen. Raadslid Cees Freeke (LCF) zegt dat in schriftelijke vragen aan het college van burgemeester en wet houders. Hij reageert daarmee op het aanbod van burgemeester Jan Lonink via minister Ter Horst van Binnenlandse Zaken om met de Terneuzense kennis en kunde de Fransen te helpen bij oplossingen voor drugsgerelateerde problemen in de voorsteden van grote steden. Wat Terneuzen kan bieden is nog niet duidelijk. Dat is volgens Lo nink ook afhankelijk van wat de Fransen willen. „Dit komt mij erg prematuur voor", betoogt Freeke. „Wat kun nen wij voor hulp bieden? Ik zou het echt niet weten. Naar mijn me ning is het veeleer andersom het geval." Wat de Fransen willen blijkt volgens Freeke uit een artikel van vorige week in de krant DN Alsace. Begin augustus is in aanwe zigheid van minister van Binnen landse Zaken Michèle Alliot-Marie een speekselstaafje in de praktijk getest. Het staafje traceert vijf soor ten drugs: cocaïne, heroïne, canna bis, amfetamine en XTC. Het pro ces verloopt snel en eenvoudig. In één uur tijd zijn in Antibes op tien testen drie gevallen positief beoor deeld. In de positieve gevallen volgt urine- en bloedafname door een arts. „Tot de uitslag bekend is, ga je de cel in", aldus Freeke. Het raadslid wil dat burgemeester en wethouders minister Ter Horst vraagt om eenzelfde proef in Zeeuws-Vlaanderen te houden. „Dan pas wordt Terneuzen op de kaart gezet." Al eerder pleitte Giel van Boom (Top Gemeentebelan gen) in schriftelijke vragen aan het college om zich er bij verkeersmi nister Camiel Eurlings hard voor te maken dat proeven met contro le op drugs in het verkeer ook in de gemeente Terneuzen worden uitgevoerd. Volgens Lonink wil Eurlings daar niet aan meewerken, omdat er elders in het land al drie proeven draaien met onder andere speekseltesten. meester. De Kapelse heeft goed kunnen zien wat het werk van een 'echte' burgemeester inhoudt: „Ik dacht dat een burgemeester een hele saaie baan heeft. Maar hij knipt ook linten door enzo, dat is best leuk, eigenlijk." Later zelf burgemees ter worden, nee, dat ziet Froukje toch niet zitten. „Ik wil iets met musical doen", zegt ze. Een jaar tje oefenen in spreken in het openbaar is dan na tuurlijk nooit weg. foto Willem Mieras Q Op de Kapelse Dag wordt uit acht kandidaten die dit jaar in groep zeven zitten, een nieuwe kinderbur gemeester gekozen. door Lilian Dominicus KAPELLE - Ze mag nog even genieten van alle aan dacht die bij het kinderburgemeesterschap hoort. Maar na zaterdag 30 augustus, de Kapelse Dag overhandigt Froukje Coessens (11) uit Kapel- Ie haar ambtsketting aan de nieuwe kinderburge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27