zich nog wel aan Vier hoge molens op eiland bij Schouwen Reiziger mist trein door open brug M Fietstocht langs verlichte boerderijen en dorpen ieland'Net zomeraanbod! Provincie schrapt extra draaitijd Keersluisbrug na vragen Groenlinks. Nieuwe windturbines bijna twee keer zo hoog als de oude. Oost-Souburg. Daar eindigt de tocht op het Molukse wijkfeest. Vreeke weet zeker dat het geld goed terecht komt. „Horizon Hol land heeft projecten in allerlei lan den, ook op Ambon. Ik had van bekenden een tip gekregen dat dit een goede organisatie was." „Het leuke was dat ik wat over mijn inzamelingsactie stond te pra ten met Paulien Joël-Parera toen de selectie van Ambon hier een paar weken geleden was. Zij was mee als begeleidster. Ik had drie jaar geleden al kennis met haar ge maakt toen ik op Ambon was. Ze vertelde me dat zij degene is die het geld voor Horizon beheert. En als het bij haar terechtkomt, dan komt het goed met het geld, dat weet ik zeker." Motortoertocht »- De motortoertocht start om 13.30 op de Markt in Middel burg. De finish is rond 16.00 uur in Oost-Souburg. Inschrijven voor de tocht kan vanaf 12.00 uur op de Markt. Deelnemers mogen meerijden voor vijftien euro per per soon. Ze krijgen eten en drin ken onderweg. De rest van het geld gaat naar het goede doel. Het geld wordt geschonken aan Horizon Holland voor een project op Ambon Dat is een organisatie die zich inzet voor onwikkelingslanden. www.horizondholland.org SEROOSKERKE - Morgenavond wordt rond Serooskerke en Oostka- pelle een fietstocht gehouden langs verlichte boerderijen. De tocht wordt georganiseerd door de afdeling Walcheren van land bouworganisatie ZLTO. Deelnemers kunnen op drie pun ten beginnen: bij de familie Wou ters aan de Zwanenburgseweg 1 in Grijpskerke; de Familie Van de Put te, Boshoekweg 5 in Serooskerke en de Uitspanning Oranjezon aan de Koningin Emmaweg in Vrou wenpolder. Onderweg kunnen deelnemers puzzelen om een prijs te winnen, j Bij de stoppunten is live-muziek. j Er zijn producten te koop en goe- j de doelen presenteren zich. De fietstocht - met als thema fruit t - is vijftien kilometer lang. Starten I kan vanaf 21.00 uur. De tocht is I om 23.30 uur afgelopen. W PZC Woensdag 13 augustus 2008 23 De openingstijden van de keersluisbrug in Vlissingen sluiten niet meer naadloos aan op de vertrektijden van de trein. foto Lex de Meester door Maurits Sep VLISSINGEN - Zelf heeft Peter Krui- zinga de trein al een paar keer ge mist, omdat hij voor een open Keersluisbrug stond te wachten. En het GroenLinks-raadslid hoort ook van andere Vlissingers klach ten over de afstemming tussen brug en trein. „De Keersluisbrug gaat open, niet zo lang voordat de trein vertrekt", stelt Kruizinga. „Dus iedereen die daar staat, mist de trein. Daarom heb ik de wethouder gevraagd daar eens onderzoek naar te doen." Kruizinga weet dat de openingstij den van de Keersluisbrug zijn afge stemd op de vertrektijden van de trein. Waarom het dan toch mis gaat? „Ik denk dat het probleem is ontstaan door de nieuwe dienstre geling van de NS." De stoptrein vertrekt om zestien minuten óver het uur (.16), de in tercity om acht minuten vóór het uur (.52) uit Vlissingen. Met name voor reizigers met de stoptrein zijn de draaitijden van de Keer sluis inderdaad een probleem. De Keersluisbrug gaat maximaal twee keer per uur open, bena drukt Izaak Lamse van de provin cie Zeeland, die het Kanaal door Walcheren beheert en de bruggen en sluizen bedient. De brug mag open meteen nadat de bloktijden voor wegverkeer zijn afgelopen. De bloktijden - waarin auto's en fietsers zeker weten dat ze de brug over kunnen - duren acht minu ten: van .26 tot .34 en van .56 tot .04. De brug gaat dus open om vier minuten over het hele en vier minuten over het halve uur. De tijd voor treinreizigers die om 16 over het uur de stoptrein moe- 'Vooral voor de stoptrein is de tijd kort, voor de intercity is het te doen' ten halen, wordt wel erg kort als de brug om vier over het uur open gaat, erkent Lamse. Voor reizigers met de intercity 'moet het te doen zijn', oordeelt hij. Als de brug opengaat om .34 uur, moet er naar zijn gevoel nog genoeg tijd zijn om achttien minuten later de trein van .52 te halen. De bloktijden en de draaitijden blijven zoals ze zijn. Maar naar aan leiding van de opmerkingen van Kruizinga heeft de provincie wel een andere maatregel genomen. De mogelijkheid om de Keersluis brug nog eens extra te kunnen openen bij een groot aanbod van recreatieschepen (vijf jachten of meer) om zeventien minuten over het uur, wordt geschrapt, laat Lam se weten. „Dat leidt alleen maar tot onduidelijkheid en verwar ring." Op de website van de provincie (www.zeeland.nl) is bij verkeer en vervoer/vaarwegen informatie te vin den over bediening van bruggen en sluizen in het Kanaal door Walcheren. NEELTJE JANS - Windpark Roggen- plaat mag vier nieuwe windmo lens bouwen op het vroegere werk- eiland Roggenplaat, vanaf Burgh- Haamstede het 'eerste eiland' van de stormvloedkering. De gemeen te Schouwen-Duiveland heeft het bedrijf daarvoor een bouwvergun ning gegeven. De molens komen in de plaats van de huidige twaalf Ze zijn wel bijna twee keer zo hoog: een kleine negentig meter. Tegen de komst van de molens is verzet geweest van bewoners uit Burgh-Haamstede. Die vreesden met name geluidsoverlast. Metin gen van de gemeente gaven echter aan dat de nieuwe molens een frac tie minder lawaai maken dan de huidige. Het geluidsniveau blijft daarmee binnen de daarvoor be paalde grenzen. De gemeenteraad moet het besluit nog goedkeuren. Vervolgens kunnen de molens op z'n vroegst over twee jaar geplaatst worden. r— TEK) - Surf naar www.zeelandnet.ni/zomeraanbod of bel 0113 377 770 voor alle info en voorwaarden. landNet UIL.1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 25