CruyfïVeldje komt naast Scheldemond Zeeland Die deelnemers, die melden Zeebrugge investeert in cruises 'Ik wilde geen nieuwe James Bond creëren' 22 Woensdag 13 augustus 2008 pzc W Tim Traas (21) uit Heinkenszand levert eerste roman af. Sportveld voor jongeren in Bossenburgh en Westerzicht. Motorrijder verongelukt bij inhalen tractor Haven legt mobiele landingsbrug aan om comfort te verbeteren. Tweede motortoertocht door Zeeland voor project op Molukken. Bromfietser gewond en Met laarzen door de hond dood bij botsing natuur van Tureluur Tim Traas toont zijn eerste roman. Het verhaalt van een coup tegen de Ne derlandse regering door een extreemrechtse beweging, foto Willem Mieras door Rob Paardekam HEINKENSZAND - Tim Traas (21) uit Heinkenszand heeft twee dromen: een groot schrijver worden en een gevierd politicus zijn. „Maar als ik echt moet kiezen, kies ik toch dat laatste", zegt hij. Als fractievolger van de PvdA in de gemeente Bor- sele heeft Tim zijn eerste stapjes in de politiek inmiddels gezet. Toch lijkt hij op het schrijversvlak al wat verder te zijn. Deze week pre senteerde hij zijn eerste roman: De Bachmayer Coup. Het mag dan zijn eerste roman zijn, Tim heeft al wel twee andere boeken op zijn naam staan. Hij was nog maar zestien toen hij Een persoonlijke visie op de 21ste eeuw af leverde. Het kwam alleen tot een proefdruk. Van zijn volgende boek liet hij - in eigen beheer - wel een stuk of twintig exemplaren druk ken. Het boekje Mijn verhaal... Tim het jongerenraadslid beschrijft de er varingen van Tim in de Borselse jongerenraad. „Het werd niet met een door iedereen enthousiast ont haald", vertelt de inwoner van Heinkenszand. „Ik heb namelijk een aantal kritische noten ge plaatst." Tim vond dat de jongeren- raad zich iets te veel toelegde op wat hij noemt 'het feesten organi seren' en meer met gewichtige za ken bezig zou moeten zijn. „Uitein delijk is dat ook gebeurd", stelt hij. „Daar heb ik mijn steentje aan mo gen bijdragen. Het was niet altijd gemakkelijk, maar ik ben een soort Joop den Uyl: passievol en soms drammerig. Zo krijg ik wel dingen voor elkaar." Nu is er dus zijn eerste roman. De Bachmayer Coup speelt zich af in 2018 en verhaalt over een extreem rechtse coup tegen de Nederland se regering. De leider van die ex treemrechtse beweging is ene Bachmayer. Hij is de zoon van SS' er Georg Bachmayer, die echt heeft bestaan. Op 8 mei 1945 dood de hij zijn vrouw en kinderen om daarna zelfmoord te plegen. „Maar voor mijn boek heb ik verzonnen dat één zoon het toch heeft over leefd", vertelt Tim. „Hij is nu de lei der van de nazibeweging." Tim heeft zichzelf overigens een grote rol in het boek gegeven. Zo begint hij als minister van defensie en wordt hij later zelfs premier. Ook enkele van zijn vrienden spelen een rol in het verhaal. „Ik heb dat lange tijd niet willen doen, maar merkte dat ik onbekende persona ges heel moeilijk emoties kon ge ven. Bij mensen die ik ken, is dat een stuk gemakkelijker." Tim benadrukt overigens dat hij van zichzelf geen held heeft ge maakt. „Nee zeg, ik wilde geen Ja mes Bond-achtig type creëren. Het gaat de Tim als premier soms juist heel moeilijk af. Hij heeft moeite met het leiderschap, gaat gebukt onder stress en heeft moeite zijn conditie op peil te houden." Al met al is Tim zeer te spreken 'Ja, als er belangstelling is, komt er ook een derde druk. Het kan allemaal' over zijn eerste roman. Hij heeft er vijf maanden aan gewerkt. „Maar het basisconcept lag er al", vertelt hij. „Wat ik nu heb gedaan is het verhaal compleet maken. Als je het schrijven van dat concept ook meetelt, heb ik er wel ongeveer een jaar over gedaan. Vooral in het plegen van research zat veel tijd. Want ondanks dat het een fictieve roman is, wilde ik dat de basis op waarheid berustte." Tim werkt ove rigens alweer aan een nieuwe ro man. Die zal voortborduren op zijn eerste. De jonge schrijver heeft ervoor ge kozen om De Bachmayer Coup nog niet naar gerenommeerde uitge vers te sturen. Wellicht komt zo iets nog eens. Nu heeft hij gewoon 24 exemplaren laten drukken bij een 'internetuitgeverij'. Ze waren in een mum van tijd uitverkocht. „Het ligt voor de hand dat er dus een tweede druk komt", zegt Tim. „En ja, als de belangstelling er is, ook een derde. Het kan allemaal." info op: www.timtboeken.hyves.nl door Nadia Berkelder middelburg - Tussen de Vlissingse wijken Bossenburgh en Wester zicht, pal naast het Scheldemond college komt nog dit jaar een Cruyff Court. Dat is een sportveld met kunstgras waar kinderen uit de buurt op kunnen spelen. Het grootste deel van de kosten wordt betaald door de CruyfF Founda tion en de KNVB. Eigenlijk was het de bedoeling dat het veldje bij de nieuwe open wijk- school in het middengebied zou komen, maar dat is mislukt. Dat komt omdat de Cruyff Foundation eiste dat het veld dit jaar klaar zou zijn. „En dat was geen optie", zegt Arjan van den Beid van de ge meente Vlissingen. „Want die school moet nog worden ge bouwd. Bovendien was de ruimte wemeldinge - Een 23-jarige motor rijder uit Yerseke is gisteren rond 16.00 uur op de Westelijke Kanaal- weg in Wemeldinge ten val geko men. Hij was enkele auto's en een tractor aan het inhalen en merkte te laat dat de tractor linksaf sloeg. De motorrijder kwam in de berm terecht en sloeg vervolgens enkele keren over de kop. De motorrijder liep schaafwonden op. door Wout Bareman ZEEBRUGGE - De haven van Zee- brugge ontvangt steeds meer crui seschepen. Waren het er vorig jaar nog 55, nu is dat aantal opgelopen tot ruim door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Vier dagen voor zijn motortocht heeft nog geen enkele deelnemer zich aangemeld. Wilf red Vreeke wordt er echt niet ze nuwachtig van. „Dat gaat zo bij motorrijders. Die wachten af wat voor weer het wordt. Dat was vo rig jaar precies zo. Ik heb afgespro ken dat ze zich anderhalf uur voor de start kunnen aanmelden." Zaterdag is voor het tweede jaar op rij zijn motortoertocht voor de Molukken. De opbrengst gaat naar Horizon Holland, een organisatie die het geld van vorig jaar gebruik- ellewoutsdijk - Een 17-jarige bromfietser uit de gemeente Borse- le is maandagavond gewond ge raakt toen hij aan de Grindweg in Ellewoutsdijk in botsing kwam met een hond. Het beestje kwam vanuit de berm plots de weg op rennen. Bij de botsing kwam de hond vrijwel direct om het leven. De bromfietser kwam er vanaf met een gebroken sleutelbeen. overlast die jongeren in de wijken veroorzaken door de aanleg van het CruyfF Court vermindert. In to taal zijn er volgens de gemeente tachtig jongeren die zeer regelma tig voor overlast zorgen. Ze maken herrie, stichten brand, spuiten graf fiti en vernielen dingen. Overlast van jongeren zou door de aanleg van zo'n veldje verminde ren, stelt de gemeente. Toch zijn er andere ervaringen in andere ste den. In Eindhoven nam met name de geluidsoverlast toe na de ope ning van een CruyfF Court. In het Algemeen Dagblad klaagden bewo ners van Capelle aan de IJssel vori ge maand dat de jeugd tot vier uur 's nachts door voetbalt. Over een paar weken worden de wijkbewoners geïnformeerd over de plannen. Een datum voor een informatiebijeenkomst is al wel ge prikt, maar nog niet definitief vast gesteld, zegt Van den Beid. Hij hoopt dat het veld nog dit jaar wordt aangelegd. nieuwe, overdekte, mobiele 'lan dingsbrug', speciaal geschikt voor senioren en gehandicapten. Toerisme Vlaanderen betaalt de helft van de aanschafkosten van ruim zeven ton. De Brugse sche pen van toerisme, Jean-Marie Bo- gaert: „Voor ons is het cruisetoeris- me van groot belang. De passa giers besteden een pak geld in Brugge." werk bij Brammetje Dump, dus ik 1 kon niet weg. De planning is nu 2010. Of ik dan met Jong Ambon ga weet ik niet, maar dan ga ik." De motortocht gaat zaterdag door j Midden-Zeeland. De start is op de Markt in Middelburg, vervolgens rijden de motoren via Lewedorp en Goes, over de Zeelandbrug, over Schouwen-Duiveland rich ting Neeltje Jans. Vervolgens doen ze een klein rondje Walcheren: door Domburg, Westkapelle en Zoutelande via Koudekerke naar zestig en haventopman Joachim Coens rekent voor volgend jaar op een verdere groei. Het aantal cruisetoeristen dat voor een dagje België ontscheepte is sinds 2003 verdubbeld: van 74.000 naar ruim 150.000. Om het comfort bij het aan land gaan te verbeteren, worden de twee huidige loopbruggen ko mend najaar aangevuld met een te voor het bouwen van een school voor verstandelijk gehandi capten. Vorig jaar haalde Vreeke 1700 euro op. „En toen heb ik zelfs nog tach tig deelnemers gemist. Er zouden mensen komen uit Assen en Ca pelle aan den IJssel, plaatsen waar ook veel Molukkers wonen, maar het was toen 's ochtends echt noodweer, dus die zijn maar niet gekomen. Hier werd het tegen de middag ineens mooi weer." Vreeke wilde eigenlijk dit jaar mee met de reis naar de Molukken die voetbalclub Jong Ambon deze zo mer maakte. Vreeke stond tot 2005 in het doel van de Middelburgse vereniging. „Maar ik kon niet mee. De reis was in juni. Dat is voor ons een hartstikke drukke periode, ik 'En als het bij haar terechtkomt, dan komt het goed met het geld' daar eigenlijk iets te klein voor zo'n veldje." In het middengebied komt wel een alternatief speelveld. Hoe dat er uit gaat zien, is nog niet bekend. Scheldemond is voor een grote groep jongeren in Vlissingen goed bereikbaar, zegt Van den Beid. „Het ligt heel centraal, er lopen heel veel fietspaden naartoe. Het CruyfF Court wordt zo niet alleen een voorziening voor de wijken Bossenburgh en Westerzicht, maar voor een groot deel van Vlis singen." Scheldemond wil volgens Van den Beid het veld overdag ge bruiken voor sportlessen. In de twee wijken zijn wel speel- voorzieningen, maar het blijkt dat er nog wel behoefte is aan trapveld jes. De gemeente hoopt dat de W* Tussen de wijken Westerzicht en Bossenburgh in Vlissingen komt een Cruyff Court. Dat is een veld van kunstgras waarop jongeren kunnen spelen. serooskerke (s) - Staatsbosbeheer houdt vanmiddag en daarna elke woensdag in augustus en septem ber een excursie door de Prunje, een deel van Plan Tureluur in Schouwen. Deelnemers wordt aan geraden laarzen te dragen. Aanmel den kan bij de VW in Haamstede of via 0900-2020233. De tocht be gint om 13.30 uur aan het eind van de Prunjeweg bij Serooskerke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 24