PZC 2, Actieplan voor De Fonteyne Sïïi?" Th.d Hoe fijn zijn fietspaden waterschap? Vlissingen wil kunststad zijn WALCHEREN 29 27 College wil wat doen aan leegstand in nieuw winkelcentrum. Ziek Laatste tentoonstelling van zomerse weken in Waterlandkerkje Woensdag 13 augustus 2008 Veiligheidssituatie in Waaslandtunnel is 'erbarmelijk' Tip? redwalch@pzc.nl MIDDELBURG - Leuk, dat Bolwerk. Maar welke bomen staan er eigenlijk precies langs de vesten? Wandelaars kunnen nu een speciaal gidsje over de Middelburgse bolwerken kopen. Daarin staat informatie over de gebouwen die ze onderweg tegenko men, maar vooral veel over de verschillende bomen en strui ken die op de bolwerken staan. Natuurlijk groeien er klassie kers als paardenkastanjes, wilgen en elzen. Spectaculair zijn de megabladeren van de trompetbomen, in de buurt van de Koe poort. Maar ook de moseik op het Noordbolwerk, waarvan de eikels pruikjes lijken te dragen en de tulpenbomen op het Lan- gevielbolwerk zijn interessant. Het gidsje is voor één euro te koop bij de Tourist shop op de Markt. foto Lex de Meester door Emile Calon VLISSINGEN - Winkelcentrum De Fonteyne in Vlissingen krijgt alle aandacht van het gemeentebe stuur. Het komt in actie om het het winkelgebied aantrekkelijker te maken. Om te beginnen wordt er in op dracht van het dagelijks bestuur van de gemeente een sterkte-zwak teanalyse gemaakt. Die moet bin nen enkele weken af zijn, waarna een werkgroep met alle belangheb benden in september aan de slag kan gaan. Onder meer om wat te VLISSINGEN - Vlissingen heeft zich aangemeld om verkozen te wor den tot kunststad van 2008. De gemeente verwacht een goede kans te hebben om de titel te win nen. Vlissingen wil zichzelf graag promoten als 'nationale kunst stad'. De stad zou de titel ander halfjaar mogen voeren. Op 10 oktober wordt bekend of Vlissingen is genomineerd. Op 31 oktober zal uit de doeken worden gedaan welke stad gekozen is. doen aan die zwakke punten en de sterke kanten onder de aan dacht te brengen van kandi daat-winkeliers, aldus wethouder Rob van Dooren (economische za ken). Volgens de beleidsman is De Fon teyne in een negatieve spiraal te rechtgekomen en is actie nodig om die om te buigen. Alle belang hebbenden zien daar de noodzaak van in, zei hij tegen de leden van de raadscommissie economie, na dat Rijnco-Jan Suurmond (CDA) had gevraagd wat er gedaan wordt om het nieuwe winkelcentrum te helpen. In antwoord daarop vertelde de wethouder dat er onder meer een nieuwe brochure komt om De Fon- MIDDELBURG - Zijn ze veilig, is het er fijn fietsen en liggen ze op goe de en mooie plekken? Dat wil wa terschap Zeeuwse Eilanden van fietsers weten over de fietspaden die het waterschap aanlegt en on derhoudt. Een andere vraag aan de fietsers is: of ze tevredener waren nadat aan de fietspaden was gewerkt voor groot onderhoud en asfaltering van oude tegelpaden. Of nadat een nieuw pad was aangelegd langs een weg waar fietsers voorheen teyne aan te prijzen. Ook komt er een voorlichtingsbijeenkomst voor makelaars. Daarin wordt met name ingegaan op de toekomst van het gebied, zo dat de makelaars potentiële klan ten kunnen vertellen wat er alle maal in Vlissingen gedaan wordt om het aantrekkelijk te maken. Suurmond stelde op zijn beurt dat met name concrete acties nodig zijn om de leegstand in De Fontey ne op te heffen en het winkelcen trum levensvatbaar te maken. Hij 1*5 Het college van Vlissingen wil wat doen om winkelcentrum De Fonteyne aantrekkelijker te ma ken. Daarom komt er een analy se van zwakke en sterke punten. over de rijbaan moesten moesten rijden. Zeeuwse Eilanden heeft het oor deel van de fietsers nodig om het onderhoud te kunnen verbeteren. Ook kunnen de meningen van de fietsers ertoe leiden dat het water schap sommige fietspaden eerder aanpakt of ergens eerder een nieuw pad maakt, omdat dat ge wenst is. Nu worden de keuzes voor waar het eerst wat gebeurt, vooral ge maakt op basis van hoeveel geld wil niet te veel papieren plannen zien, zei hij richting de wethou der. Zo pleitte hij voor het binnenha len van een horecaondernemer in De Fonteyne en het herstel van de looprichting naar de markt. Dat zijn zaken die volgens hem daad werkelijk meer mensen naar De Fonteyne brengen. Ook vroeg de christen-democraat aan de wethouder om eens te kij ken of de parkeergarage aantrekke lijker gemaakt kan worden, zodat daar meer potentiële klanten voor het winkelcentrum parkeren. Tot slot gaf hij de wethouder de sug gestie om het openbaar gebied in en rondom De Fonteyne wat aan trekkelijker te maken. het waterschap heeft en wat de cij fers over verkeersveiligheid laten zien. Waar volgens de cijfers de vei ligheid het slechtst is, wordt het eerst ingegrepen. Het waterschap wil de mening van de fietser zelf zwaarder laten wegen. Het onderzoek wordt later dit jaar uitgevoerd. Zeeuwse Eilanden hoopt begin 2009 over de resultaten te beschik ken. Het waterschap wil regelma tig de mening van de fietsers gaan peilen. NEELTjE JANS - KNRM-reddingssta- tion Noordland op Neeltje )ans houdt vandaag en volgende week woensdag een open middag. Bezoekers krijgen een rondleiding door het station en op de reddings boot Koopmansdank en kunnen een dvd bekijken. Het station ligt aan de zeezijde van de Roompotsluizen. Iedereen kan terecht tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Tip? redactie@pzc.nl De werknemers van het Goese kantoor krijgen een nieuw com putersysteem. 'Future proof work space', heet het. Zodat ze er weer voor een hele tijd tegenaan kun nen. Iedereen moest het systeem op zijn eigen computer zetten. Be halve die ene collega. Die had zich die ochtend ziek gemeld. Met vooruitziende blik, zo bleek al snel. Urenlang waren zijn col lega's bezig om instellingen en programma's opnieuw te installe ren. Favorieten en snelkoppelin gen waren verdwenen. Het hele gebeuren bracht veel irritatie, ge mopper en vertraging met zich mee. Ja, als je ergens ziek van wordt, dan is het falende appara tuur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23