Milioeneneis Checkpoint Moskou stemt in met vredesplan Sarkozy Vier doden bij schietpartij Volgens advocaat eist OM 39 miljoen van eigenaar coffeeshop. OQp Word ook abonnee! Woensdag 13 augustus 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 190 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 door Emile Calon TERNEUZEN - Het Openbaar Minis terie eist van de 56-jarige eigenaar van coffeeshop Checkpoint in Ter- neuzen 39 miljoen euro, aldus raadsman André Beckers. Hij sluit niet uit dat die eis nog wordt ver hoogd, omdat het strafrechtelijk fi nancieel onderzoek naar Check point en de eigenaar nog niet is af gerond. Om die reden wil het OM dat bedrag bevestigen noch ont kennen. Naast de eis van 39 miljoen zal het OM ook zeker een forse gevange nisstraf tegen de Terneuzenaar ei sen. Welke, dat blijft voor Beckers nog gissen, want het vooronder zoek is nog niet afgerond. De eigenaar wordt verdacht van het leidinggeven aan een crimine le (inkoop)organisatie, grootschali ge handel in drugs, witwassen van geld en het niet naleven van de ge doogregels. Hij werd op 20 mei van dit jaar samen met enkele me dewerkers opgepakt na een inval in zijn coffeeshop en zat tot eind juli in voorarrest. Tegen de zin van het OM schorste de rechter-com- missaris zijn voorarrest. Het Open baar Ministerie probeert nu via een procedure bij het hof die schorsing ongedaan te krijgen. Beckers vindt de beschuldiging van criminele (inkoop)organisatie een gotspe. „Coffeeshops moeten Eigenaar Checkpoint wordt ver- dacht van grootschalige handel in drugs, leidinggeven aan een criminele organisatie, witwassen en negeren van gedoogregels. Stand na 53 van 302 onderdelen: immers in het illegale circuit hun softdrugs kopen. Dat is inherent aan het Nederlandse beleid, waar bij de inkoop via de achterdeur niet is geregeld." De raadsman heeft geen idee waar op die eis van 39 miljoen euro te gen de eigenaar is gebaseerd. Hij vermoedt dat het OM vindt dat dat bedrag verdiend is met illegale softdrugshandel. „Maar over welke periode en waarom, dat is mij nog volstrekt onduidelijk." i'MèA pagina 2 en 3: Checkpoint slacht- offer eigen succes 1 China 13 3 4 20 2 Ver. Staten 7 7 8 22 3 Zuid-Korea 5 6 112 13 Nederland 112 4 pagina 33: Hockeysters profiteren van topconditie pagina 35: Chinese turners nemen revanche pagina 35: Voor Federer is goud hetzelfde als titel op Wimbledon zie ook: www.pzc.nl Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 MOSKOU - Rusland is bereid zijn le ger uit Zuid-Ossetië terug te trek ken op vijfhonderd vredestroepen na. Dat liet de Russische president Dmitri Medvedev zijn Franse ambtgenoot en EU-voorzitter Ni colas Sarkozy gisteren in Moskou weten. Sarkozy reisde gisteravond door naar Tbilisi waar hij zijn vre desplan voorlegde aan de Georgi sche president Mikhail Saakasjvili. Gisteren rond het middaguur gaf Medvedev het leger al opdracht de acties tegen Georgië te staken. Het land was volgens hem genoeg ge straft voor de inval, vrijdag, in Zuid-Ossetië. Voorwaarde voor de aftocht van het Russische leger uit Zuid-Ossetië is de afbouw van Ge orgische troepen langs de grens van deze afvallige provincie. AW; pagina 6: Georgië verliest op alle V_y fronten RÜSSELSHEIM - Bij een schietpartij in Rüsselsheim in Duitsland zijn gisteravond vier mensen omgeko men. De schietpartij deed zich rond acht uur voor in het voetgan gersgebied nabij het spoorwegsta tion, pal voor een ijssalon. De slachtoffers zijn drie mannen en een vrouw, die vermoedelijk door een verdwaalde kogel werd geraakt. De daders, vermoedelijk vier in getal, zijn gevlucht. De poli tie heeft onder meer met honden en een helikopter een grootscheep se klopjacht geopend. Middelburg te formeel door Willeboordse niet te huldigen reageer op www.pzc.nl Supermarkten nemen houdbaarheidsdatum te ruim WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊSBÊÊ 68% oneens 32% aantal reacties: 418 PEKING - Bij haar debuut op de Olympische Spe len heeft de Middelburgse judoka Elisabeth Wille boordse meteen toegeslagen. In de klasse tot 63 kilogram greep zij gisteren de bronzen medaille. De 29-jarige Willeboordse was tijdens haar eer ste partijen 'ziek van de spanning'. Zij was volledi ge geblokkeerd en wist niet wat ze moest doen op de mat in Peking. Maar na haar uitschakeling in de kwartfinales werkte zij zich via de herkan singen goed op naar het duel om het brons. Daar in won zij van de Cubaanse Driulis Gonzalez. „Na dat de bondscoach me een figuurlijke schop on der m'n kont had gegeven, was ik er weer hele maal bij", zei ze. Willeboordse kreeg de plak omgehangen door ju- doiegende Anton Geesink. (I) Daarna werd zij fees telijk onthaald in het Holland Heineken House, dat vol Oranje-supporters stond. In Middelburg, de stad waar zij vandaan komt, hoeft de olympiër niet op zo'n ontvangst te rekenen. De reden is dat zij er niet meer woont. foto Robert Vos/ANP ALki pagina 10 en 11: het brein kookt weer eens Vover Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Beurs: 12; Economie: 13; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 32 t/m 37; Televisie.' 38 en 39. waarom zou je verder zoeken Prachtige excursiereizen speciaal voor alleenstaanden (45^) www.kras.nl/thema/singles

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1