Sport Oranje praat niet over doelstellingen I na Controleurs verstoren honkbalduel Tim Lips rijdt sterke cross en klimt op in de rangschikking Een nieuwe telefoon begint met een goed gesprek. Hockeyers winnen openingsduel op de Spelen. Vrijwilligers lopen tijdens wedstrijd over het veld. Nederlandse ruiter neemt revanche na teleurstellende start. Alleen bij uw Rabobank: de hele maand augustus 600 extra belminuten gratis*. PZC Dinsdag 12 augustus 2008 35 door Robert-Jan Friele PEKING - De Nederlandse hockey- mannen begonnen hun olympisch toernooi met een 5-0-overwin- ning op Zuid-Afrika. Wat ze ver wachten van de Spelen, bleef ech ter volstrekt onduidelijk. De ene atleet is de andere niet, zelfs binnen dezelfde tak van sport. Twee jaar geleden, vlak na het gewonnen WK van Madrid, formuleerden de Nederlandse hockeysters met elkaar hun 'droomdoel': goud op de Olympi sche Spelen. Sindsdien wordt er niet meer over gesproken. Te veel druk op de schouders van de men taal vaak frêle meisjes zou het pro ces alleen maar ontregelen. Bonds coach Mare Lammers heeft liever dat ze zich concentreren op de tus senstappen die nodig zijn. Ook de Nederlandse mannen speelden in 2006 hun WK. Ze be gonnen het toernooi na een zo mer waarin ze negentien wedstrij den ongeslagen bleven en de Champions Trophy wonnen. Maar eenmaal in Mönchengladbach was dat voortraject ineens weinig waard: een overmoedig geworden Nederland eindigde er als zeven de, een historisch dieptepunt. Andere landen hadden de stap vooruitgezet die Nederland had na gelaten. Sindsdien is de ploeg van Taeke Taekema scoorde in de openingswedstrijd tegen Zuid-Afrika (5-0) twee keer. foto Peter Schols/GPD De Nederlandse hockeyers win nen de openingswedstrijd bij de Olympische Spelen met royale cijfers. Oranje is met 5-0 te sterk voor Zuid-Afrika. bondscoach Roelant Oltmans be zig met een inhaalslag. De Olympi sche Spelen zijn daarin een eind station: daar moet blijken of Ne derland weer bij de absolute we reldtop hoort. „Een groot vraagteken", zei verde diger Sander van der Weide over zijn ploeg, na de 5-0-overwinning op Zuid-Afrika. Eén ding kon hij daar nog aan toevoegen: „We zijn in elk geval niet de favoriet." Met een gouden (2000) en een zil veren (2004) olympische medaille op zak kent de 32-jarige routinier het klappen van de zweep. In Syd ney had Van der Weide het gevoel dat Nederland het goud kwam op halen, een missie die door interne strubbelingen bijna mislukte. Vier jaar later, in Athene, had Ne derland net een tumultueuze coach wisseling (Joost Bellaart er uit, Terry Walsh erin) achter de rug. Het team bereikte de finale, maar verloor onderweg sterspeler Teun de Nooijer door een blessu re. Dat toch nog zilver werd ge wonnen, was een onverwachte prestatie. En in Peking? „We moeten sowie so de halve finales halen", aldus Van der Weide. „Dan gaat het toer nooi eigenlijk pas beginnen." Want behalve van olympisch kam pioen Australië moet Nederland van elke tegenstander in poule B kunnen winnen. Maar Oltmans wilde daar niets van weten. Zijn ploeg struikelde in de openingswedstrijd van het WK over Zuid-Korea (3-2). Sindsdien formuleert hij geen doelstellingen meer die één wedstrijd overstij gen. „Waar we staan? Ik heb geen idee. We bekijken het wedstrijd voor wedstrijd'", zei Oltmans na dat Taeke Taekema (2), Laurens Docherty, Matthijs Brouwers en Geert-Jan Derikx Nederland langs Zuid-Afrika hadden geloodst. PEKING - Je kunt onmogelijk stel len dat de organisatie van de Olym pische Spelen de dopingcontroles niet serieus nemen. Gisteren ver stoorden nota bene vier vrijwilli gers de honkbalwedstrijd Neder land-Canada, een oefenduel. Het kwartet liep tijdens de partij over het veld, dook de Nederland se dug-out in en maakte bonds coach Robert Eenhoorn duidelijk dat enkele spelers mee moesten voor een plasje. Na enig heen en weer praten werd besloten dat dat ook na de wedstrijd nog kon. Nederland speelde gisteren op het Wukesong-complex de laatste oe fenwedstrijd voor het team mor gen tegen Taiwan aan het olym pisch toernooi begint. Klaagde Eenhoorn de laatste anderhalve maand over gebrek aan slagkracht bij zijn ploeg, in de oefenwedstrijd tegen Canada was daaraan geen ge brek. „We zijn precies op tijd klaar, dat moet ook niet te vroeg hè", glimlachte Eenhoorn. De ene honkslag na de andere werd geno teerd. Bryan Engelhardt en Sidney de Jong sloegen een homerun. De wedstrijd werd bij een 8-3-voor- sprong voor Nederland, in de zes de inning, afgebroken vanwege een flinke regenbui. „Het is welis waar een oefenwedstrijd, maar dit goede gevoel nemen we wel mee." door Gert Hendriksen PEKING - Tim Lips heeft zich na zijn tegenvallende dressuur giste ren enigszins gerevancheerd op de cross, het tweede onderdeel van de olympische eventing. De Nederlandse ruiter legde de proef met zijn paard Blom's Oncar- los af in 8 minuten en 56 secon den. Hij kreeg onderweg geen straf op de hindernissen en steeg in de tussenstand van de 41e naar de 28e plaats met 75,0 punten. In het afsluitende springconcours kan Lips wellicht nog iets verder stijgen. Het erepodium was na de eerste discipline in deze allround- tak van de hippische sport, in het verleden beter bekend als military, al bijna uit het zicht. Vooralsnog maakt de Duitse af vaardiging de meeste aanspraak op de medailles. Hinrich Romeike, met Marius onder het zadel, leidt in de stand met 50,2. Hij had 8.32 Tim Lips rijdt na de tegenvallen- de dressuur een sterke cross. De Nederlandse ruiter stijgt op de rangschikking van de 41e naar de 28e plaats. nodig voor de uithoudingsproef, wat maar iets meer dan een halve minuut te veel was voor de ideale race. Zijn voorsprong op landgenote In- grid Klimke (Abraxxas) is klein, slechts een half punt. De Australi sche Megan Jones (Irish Jester) is derde. In het landenklassement is Duitsland nu ook eerste, gevolgd door Australië. Lips vertelde na zijn wedstrijd be wust niet te hebben geprobeerd binnen de toegestane tijd van 8 mi nuten te blijven. Daarvoor was het te warm en, door de regenbuien, te klam. „Ik heb behoudend gereden en On- carlos in zijn eigen tempo door de cross heen naar de finish laten lo pen", keek hij terug op zijn race. „Ik wist dat ik te langzaam was, maar aan het einde kwam een zwaar stuk en daarvoor wilde ik krachten over hebben. Dat is ge lukt." De jongeman uit Made vertelde voldaan te hebben aan de zelfopge legde doelstelling. „Dat was: overal de kortste weg nemen. Het ging bijna allemaal goed, op de dub- belsprong die in het water was ge bouwd na. Dat was de enige sprong die beter had gekund. Mijn doel is nu bij de eerste 25 eindi gen." Zoekt u een voordelig abonnement zonder verrassingen achteraf? Bij Rabo Mobiel belt u binnen en buiten de bundel voor hetzelfde tarief. Bovendien ontvangt u bij een Rabo Mobiel abonnement deze maand tot 120 euro korting. En ook nog eens 600 extra belminuten*! Een aantrekkelijk aanbod waar we u graag meer over vertellen. Loopt u gerust eens bij ons binnen. Het is tijd voor de Rabobank. Vraag naar de actievoorwaarden. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67