Lelijk eendje ingezet voor het behoud van vogels Binnen zes weken besluit over Roxy RUNDERLAPPEN 3 KILO SCHOUDERKARBONADE 3 kilo RUNDERGEHAKT 3 KILO KUIKENBOUT 5 KILO G0ES-00ST Kamperfoeliestraat 85 TEL: 0113 - 220948 Paar voert actie voor bescherming van kust- en duinvogels. Redders twee keer de zee op voor surfers Bromfietster breekt sleutelbeen bij ongeval Ruzie in de auto leidt tot twee gewonden Inbraak in horecapand Wolphaartsdijk RPCU legt zich niet neer bij verhuizing drugsopvang. Rechter moet besluiten of sluiting coffeeshop Middelburg terecht was. vanaf magere B PZC Dinsdag 12 augustus 2008 J25 door Frank Cijsel CADZAND - Vandaag is het Duck - day. Een cactusgroen lelijk eendje met de tekst „Eend verkent de kust" rijdt vanaf Cadzand- Bad naar de monding van de Eems. Doel van de twee inzittenden is het verkennen van de Nederland se kust. Fotograaf Jip Louwe Kooijmans en Paula Huigen van Vogelbescher ming Nederland vertrokken van morgen bij zonsopgang bij 't Zwin voor hun tocht van één dag langs kust. Rond zonsondergang hopen ze aan te komen bij Punt van Rei de in Noord-Oost Groningen. De twee vogelliefhebbers hopen n met hun tocht mensen enthou siast te kunnen maken voor de be scherming van kust- en duinvo gels. Onderweg nemen ze foto's van vogels en landschappen die te zien zijn op de site www.mijnvo- gelactie.nl „Deze actie helpt hopelijk om de vogels en de natuur breed onder de aandacht te brengen. Dit voor jaar is al begonnen met het Be schermingsplan Duin- en Kustvo- gels. Dat biedt nieuwe kansen voor veel vogels die op de Rode Lijst staan. De tapuit bijvoorbeeld is in gevaar. Vroeger kwam de vo gel algemeen voor op heidevelden, 'Streefbedrag is vijfduizend euro ophalen voor bescherming van de tapuit' zandverstuivingen en vooral in on ze duinstreek. De populatie is he laas dramatisch gedaald, van enke le duizenden broedpaartjes tot naar schatting rond de driehon derd. Tijd voor actie dus. Ons streefbedrag is vijfduizend euro op halen voor beschermingswerk voor de tapuit", vertelden Paula Huygen en Jip Louwe Kooijmans gisteren op hun logeeradres in Ret- ranchement aan de vooravond van hun lange reis. Volgens hen moet begrazingsbeheer leiden tot terug keer van het zeldzaam geworden 'grijze duin', een open duintype met lage kruidenvegetaties waar tapuiten goed in gedijen. De tapuit is ook sterk afhankelijk van de dichtheid van konijnen voor het nestaanbod. Door de vergras- sing en verstruweling van duinge bieden is veel biotoop voor tapui ten verloren gegaan. Het streven van Vogelbescherming is om mini maal vijf kerngebieden bevolkt te krijgen in Nederland voor de tapuit. De gemeente Sluis gaf inmiddels het goede voorbeeld door een be drag van honderd euro over te ma ken voor de actie. Beide vogelbe schermers hopen vijfduizend euro op te halen. BROUWERSDAM - De redders van de KNRM-post in Ouddorp moes ten er zondag aan het eind van de dag twee keer op uit bij de Brou- wersdam. De eerste keer was voor een kitesurfer met materiaalpech. Er bleken drie draden van zijn kite gebroken. Hij werd bij zandbank de Ooster aan boord genomen. La ter moesten de redders weer in ac tie komen toen een windsurfer in de problemen leek. Bij aankomst bleek hij al aan wal te staan. WOLPHAARTSDIJK - Een 19-jarige bromfietster uit de gemeente Goes heeft gisteren in Wolphaartsdijk haar sleutelbeen gebroken na een aanrijding met een personenauto met aanhangwagen. Het ongeluk gebeurden 's middags rond vier uur op kruising Baanstraat/ Pape- weg. De bromfietster verleende geen voorrang aan een 29-jarige au tomobilist uit Goes. De 19-jarige is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. TERNEUZEN - Een woordenwisse ling tussen een automobilist en zijn bijrijdster is mogelijk de oor zaak van een eenzijdig ongeluk met gewonden. Bij het ongeval, dat gisterochtend rond half tien op de rotonde bij de Willem de Zwijgerlaan en Scheldeboulevard in Terneuzen plaatsvond, raakten een 33-jarige man en 35-jarige vrouw uit de gemeente Terneuzen gewond. De man is aangehouden en zijn rijbewijs is ingevorderd. WOLPHAARTSDIJK - In een horeca gelegenheid aan de Muidenweg in Wolphaartsdijk is tussen zondaga vond 20.00 uur en gisterochtend 11.00 uur ingebroken en enkele goederen meegenomen. Uit het pand zijn snoep, frisdrank, een koffiezetapparaat en gereed schap met onbekende waarde ont vreemd. De toegang tot het pand is gefor ceerd. Het totale schadebedrag is onbekend. Fotograaf Jip Louwe Kooijmans en Paula Huijgen van Vogelbescherming Nederland voor vertrek uit Retranche- ment. foto Peter Nicolai door Maurits Sep VLISSINGEN - Burgemeester en wet houders van Vlissingen hebben niet alleen slecht gecommuniceerd over de verhuizing van het huiska merproject voor drugsgebruikers, ook politiek verdient hun hande len zeker niet de schoonheidsprijs. Dat vindt raadslid Cock Kapaan van de Rechts Protestants Christe lijke Unie (RPCU). Hij legt zich ook nog niet neer bij het verweer van het college om in te stemmen met de nieuwe locatie van het HKPD in de Dr. Staver- Het Vlissingse college stemt in I™" met het nieuwe pand voor het HKPD. Dat komt echter op een plek die niet voldoet aan de ei sen die het college zelf stelt. manstraat. De grootste fout van het college is in de ogen van Kap aan dat het nu instemt met een lo catie die haaks staat op de eisen die het college afgelopen mei zelf verbond aan een nieuw pand voor het HKPD. Die uitgangspunten, neergelegd in een notitie, waren dat het HKPD niet meer in de binnenstad mag zit ten en dat er niet allerlei andere in stanties in de buurt mogen zijn zo als Stichting Door (die ex-gedeti- neerden helpt), Voedselbank, Kre dietbank en de gemeentelijke afde ling Sociale Zaken. „Dat mocht niet omdat dat te veel bij elkaar zou zijn. En nu wordt de nabijheid van die instanties juist als een positief aspect van de Dr. Stavermanstraat genoemd door Emergis. Het college gaat daarin mee en maakt dus een draai van 180 graden." Het college heeft dus wat uit te leg gen, vindt Kapaan. door Emile Calon MIDDELBURG - Binnen zes weken laat bestuursrechter G. Nomes we ten of de Middelburgse coffeeshop Roxy terecht door de gemeente Middelburg is gesloten. Gisteren hoorde hij een recher cheur van de Zeeuwse politie die betrokken was bij het verhoor van de Fransen die op 1 september 2007, volgens hun oorspronkelijke verklaring, tweemaal achter elkaar inkopen zouden hebben gedaan bij Roxy. Daarbij zouden ze in to taal dertig gram wiet hebben ge kocht. Op basis van die verklaringen be sloot burgemeester Schouwenaar Roxy te sluiten omdat het de vier de keer binnen enkele jaren was dat die coffeeshop de gedoogregels overtrad. Nomes hoorde kort voor de zomer vakantie twee van de drie Fran sen. Die vertelden toen dat ze des tijds hadden gelogen tegen de poli tie. Ze zouden de softdrugs bij zowel een coffeeshop in Vlissingen als bij Roxy hebben gekocht, zo be zwoeren ze. gQsoo gr^P- K'pfpmïÉLs\ 10 stuks overige reclames zie in de winkels www.marosjnl GROOTHANDELSKORTING 10 a 20%, bij afname van 3 kg per vers vleessoort excl. reclames

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65