Zeeland Verdachte van moord op Ilonka Toth had relatie met slachtoffer ENTRA Bedrijfspanden in Goes, Kapelle en Tholen doelwit van inbrekers Opgeruimd staat netjes! Rotondes Sint Philipsland moeten weg veiliger maken Raadsman houdt vol dat cliënt niets met moord te maken heeft. Drie van de vier kraken vruchteloos; alleen in Kapelle computers weg. :7ci BPZC Dinsdag 12 augustus 2008 23 door Emile Calon MIDDELBURG - De verdachte van de moord op Ilonka Toth kende haar goed. De 52-jarige Vlissinger, die door de politie wordt gezien als de mogelijke dader, had volgens advo caat Mark Dunsbergen een relatie met haar. De raadsman wilde echter geen antwoord geven op de vraag of de relatie tussen de twee Vlissingers duurde tot en met de dag van haar dood. Wel vertelde de advocaat dat zijn cliënt Ilonka Toth nog ge zien heeft op de dag van haar dood. Maar volgens hem hebben ze elkaar niet ontmoet op het kerk hof Daar is de Vlissinger volgens zijn raadsman ook niet geweest. Ilonka Toth werd zondag 6 juli dood gevonden op de Noorderbe graafplaats in Vlissingen. De poli tie tastte aanvankelijk volledig in het duister, maar televisieuitzen dingen en getuigenoproepen in de De Vlissinger die verdacht wordt van de moord op Ilonka Toth had een relatie met haar, meldde zijn advocaat gisteren. De man houdt zijn onschuld nog steeds vol. PZC leverden ruim zeventig tips op. Die leidden ruim een week la ter tot de aanhouding. De Vlissin ger zat tot en met deze week in be perking zodat hij alleen contact mocht hebben met zijn advocaat. Op verzoek van de raadsman zijn die beperkende maatregelen nu op geheven. Volgens Dunsbergen ont kent zijn cliënt nog steeds elke be trokkenheid bij de dood van Ilon ka Toth. De raadsman is blij dat de rechtbank het voorarrest van zijn cliënt onlangs verlengde met een maand en niet met de drie maan den, zoals gevraagd door het Open baar Ministerie. „Als er voldoende overtuigend bewijs was, was het zeker verlengd met drie maan den." Als het OM voor eind augus tus niet met aanvullend bewijsma teriaal komt, overweegt de raads man zelfs schorsing van het voorar rest te vragen. De advocaat ver moedt dat politie en het OM niet zo zeker zijn van hun zaak tegen zijn cliënt. Hij wijst daarbij naar de getuigenoproep van de politie, twee weken geleden. „Een dergelij ke oproep doet de politie niet als ze de zaak rond heeft." Esther Boot van de politie geeft evenwel aan dat die extra oproep alles te maken heeft met het controleren van de gegevens. „We willen abso lute zekerheid." bel inclusif aar vanaf pas^ani Q-big badkamermeubel inclusief spiegelkast en kraan nu tijdelijk verkrijgbaar vanaf 875 - Arp as ^anidröme Mortiereboulevard 7, Middelburg, tel. (0118) 55 10 80 in Tholen werd tussen zondag 23.00 uur en maandag 00.30 uur in gebroken in een winkelpand. Met behulp van een politiehond is nog gezocht naar een mogelijke dader, maar er werd niemand aangetrof fen. Ook waren geen goederen weggenomen. Maandag rond 01.45 uur kwam een melding binnen van een be drijfspand aan het Klaverveld. Hier was geprobeerd binnen te ko men maar dit was niet gelukt. Mo gelijk dat de dader(s) werd(en) ge stoord door het alarm in het be drijfspand dat afging. SINT PHILIPSLAND - De Rijksweg bij Sint Philipsland krijgt twee roton des. De provincie wil half septem ber met de aanleg beginnen. De rotondes komen op de punten waar de Krabbenkreekweg en de Philipsdam op de Rijksweg uitko men. Ze moeten de veiligheid ver groten. In het verleden zijn op de genoemde punten best veel onge lukken gebeurd. Die moeten straks tot het verleden behoren. De rotondes zouden verder een gunstig effect op de doorstroming moeten hebben. Met name het ver keer dat van de Philipsdam komt, moet nu wel eens lang wachten voor ze de steeds drukker worden de Rijksweg op kan. De aanleg duurt ongeveer zes we ken en moet eind oktober worden afgerond. De provincie probeert de overlast te beperken. Het ver keer wordt omgeleid. GOES - In Goes, Kapelle en Tholen is afgelopen weekeinde ingebro ken in vier bedrijfspanden. In een pand aan de Albert Ples- manweg in Goes werd zondaga vond tussen 18.15 en 18.30 uur inge broken. Er is niets gestolen. Even later was het wél raak bij een be drijfspand aan de Kloosterweg in Kapelle. De buit bestond uit com puterapparatuur. Aan de Postweg De niet meer zo witte stellingmolen in Kloetinge wordt grondig gereinigd. Begin september krijgt het monument een lik verf. foto Willem Mieras Ready, Set, Go! De olympische zomerspelen van 2008 zijn officieel van start gegaan. Welke records worden er verbroken dit jaar en hoe doen onze landgenoten het? Uw krant volgt de spelen op de voet. U maakt kans op een arrangement van Dorint Golfresort Spa Windha- gen (bij Bonn). Dit arrangement bevat een overnachting voor 2 personen incl. ontbijt en gratis gebruik van zwembad, whirlpool en sauna. □onnfc '■ote's. 5 «assorts De prijs wordt aangeboden door Dorint Golfresort Spa Windhagen Vraag 4 dinsdag 12 augustus 2008 Wat is nu geen Olympische sport? a. Tennis b. Rugby c. Zeilen Sms uw antwoord als volgt door naar telefoonnummer 2002: ACTIESPELEN12 spatie A, Bof C Bijvoorbeeld: ACTIESPELEN12 B Spelregels: Sms uw antwoord naar telefoonnummer 2002 Prijs per ontvangen bericht is 0,60 Uw inzending dient voor middernacht bij ons binnen te zijn Over de uitslag wordt niet gecorrespondeerd Alleen de winnaar krijgt binnen 3 werkdagen bericht •Deelname geldt voor personen vanaf 16 jaar Het arrangement is te boeken tot en met 31 juli 2009 Het arrangement is te boeken op basis van beschikbaarheid

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63